Найпростіші конструктори коштують 3 грн. Для школярів молодших класів купують дорожчі моделі — з яких можна зібрати машини — вартістю до 100 грн. Цього року охоче купують автомобілі, які дитина має зібрати сама — прикрутити двигун, колеса, сидіння, кермо та панель управління. У наборі є маленька хрестоподібна викрутка. На базарі таку автівку продають за 55 грн.
Дівчаткам від 3 років дарують ляльок ”Барбі” та ”Братц”. У першої витончені риси, а ”Братц” спортивніша, але має непропорційно велику голову, короткий тулуб та довгі ноги.
— Часто купують ляльку, а потім підбирають їй вбрання, — розповідає 23-річна Наталія Зима, продавець магазину ”Антошка” на бульв. Лесі Українки в Києві. — Для ляльки можна докупити одяг, взуття, сумочки, фени, гребінці, меблі та автомобілі.
Лялька без аксесуарів коштує близько 100 грн. Із набором — удвічі-втричі дорожче. На полиці магазину стоїть лялька ”Братц” із плівковим фотоапаратом-”мильницею” за 237 грн. Ним дитина може зробити знімки, каже продавець.
В ”Антошці” продають велику механічну ляльку заввишки 1,3 м. Коли її вести за руку, вона переставляє ноги. До продавчині підходить жінка років 60. Запитує про пупса, що розмовляє. Такого хоче онука Олена, 5 років, — побачила його в рекламі по телевізору. Наталія дістає з коробки пупса за 400 грн, натискає на кнопку. Іграшка знає близько 20 слів. У наборі з пупсом дають соску, тарілку, ложку, пляшечку для годування.
Сергій БРУНЬ