Отже, давайте розберемося з найпопулярнішою, і найнезрозумілішою прикметою, яка свідчить, що під час вагітності стригти волосся не можна. Цікаво, чому ж?
Якщо вірити одним мудрим жінкам, то якщо піддавати своє волосся стрижці, то дитина народиться передчасно. Звідки такі відомості? Швидше за все, ця прикмета прийшла до нас з глибокої давнини, коли вважалося, що волосся частково рятує людину від холоду і в них прихована життєва сила людини. Взагалі, з волоссям пов'язували раніше дуже багато різних заборон. Наприклад, не можна було, розчесавши і вичесавши волосся, кидати їх на вітер або залишати на виду; розчісувати і мити волосся дозволялося тільки в строго певні дні. Вважалося, що розставання з волоссям може зменшити життєві сили, укоротити життя або обмежити достаток.
У російських селах, після заміжжя, в обов'язку жінки входило тільки вирощування і виховання дітей, і найважливіша для життя інформація починала накопичуватися у цей момент. Волосся тоді жінки носили довгі, їх тільки підрівнювали, щоб не сіклися. Молоді дівчата робили це раз на місяць на місяць, що ріс. А жінки переставали підрівнюватися під час вагітності.
Насправді, зараз ніяких доказів про зв'язок підстригання волосся і пологів не існує. Навряд чи стрижа наближає час пологів.
У повіррях бабусь немає нічого випадкового, все має своє пояснення. Багато культур стверджували, що у волоссі зберігається інформація, звідси і пішли численні казки про силачів (наприклад, про Самсона), сила яких пропадала, коли їх обстригали. Якщо яку-небудь інформацію вважали важливою, то щоб її зберегти, люди переставали стригтися. Так поступали воїни, що присягнулися комусь помститися, - вони не стригли волос і бороди, поки не виконають клятву.
За іншим поверрям існує такий вираз: "стригтися - дитині вік укорочувати". Звучить цілком правдоподібно, але чи має такий вислів під собою які-небудь підстави? Проте, знову ж таки, багато хто в це вірить. У деяких салонах-перукарнях майстри навіть відмовляються «брати на себе такий гріх» і пропонують прийти на стрижку після пологів.
Також примету про підстригання волос деякі трактують так: відрізуючи волосся, мама відрізує хлопчикові пеніс і він народиться дівчинкою. Гм, цікаво, чи може перукар вплинути на стать дитини? Напевно, може, тільки в тому випадку, якщо він є його біологічним татом
Інші жінки цілком серйозно стверджують, що вагітним попросту стригтися шкідливо. Знову ж таки, здорового підтвердження цим висловам немає - з погляду медицини, стрижка не може заподіяти ніякої шкоди здоров'ю майбутньої мами і її немовляти.
Знову ж таки, якщо у жінки коротка стрижка, заборона на відвідини перукарні протягом дев'яти місяців може стати для неї серйозною проблемою. Додатково, потрапити в перукарню найближчим часом після пологів - складно, адже буде потрібно зайвий раз відлучатися від дитини.
А ось у китаянок існує абсолютно протилежна традиція. Як тільки жінка дізнається, що незабаром вона стане мамою - вона відразу ж зістригає собі волосся, при чому дуже коротко. Якщо врахувати, що китайців майже третина від всіх жителів земної кулі, можна зробити висновок, що навряд чи стрижки негативно позначаються на вагітності і пологах. А може навіть вони навпаки, сприяють?
Як мені здається, всі ці марновірства знаходять своїх прихильників або, навпаки, супротивників. Чи здатна наша сучасна свідомість подолати вікові страхи і переконання повною мірою? Навряд чи. Можливо, слова «береженого Бог береже» - це справжня мудрість, якою не варто нехтувати? На мій погляд, іноді дійсно потрібно бути обережним, особливо, коли мова йде про очікування найдорожчої істоти на світі. А з іншого боку, якщо вірити прикметам, то якщо почухати живіт, дитина повинна народитися смугастою?
detochka.ru
Переклад http://buket.ck.ua