Якщо ви чекаєте на свята гостей, то насамперед варто подбати про пристойний вигляд коридору та вітальні. Як правило, найшвидше зношується нижня частина стін у коридорі, а також ділянки біля дверей та вимикачів. Якщо стіни покриті якісною вододисперсійною фарбою, то легкі забруднення можна просто змити чистою водою. Але якщо плями сильніші, то доведеться їх зафарбовувати.
Якщо попередня фарба не лущиться, то її не змивають. Оскільки стіни не треба вирівнювати спеціальними шпаклівками та грунтувати, то кликати майстрів теж не варто. Озброївшись спеціальними валиками для нанесення фарб (у “ЕпіЦентрі К” вам пояснять, який до якої фарби краще підходить) та жолобками, косметичний ремонт буде під силу навіть тим, хто ніколи не тримав у руках малярського пензлика. До речі, аби фарба наносилась рівномірно і не розхляпувалась по усій кімнаті, валик спочатку “катають” по спеціальному жолобку, а вже потім – по стіні.
Аби “перекатати” стіни, досить лише повідсувати меблі на середину кімнати. Щоб їх не зіпсувати, прикрийте плівкою. Спеціально для цього є надзвичайно тонка плівочка, яка сама прилипає до предметів і не зсувається з них. А от підлогу варто застелити газетами або товстішою плівкою. Якщо у вас пластмасові плінтуси, то їх можна знімати та закладати за кожної потреби. А от дерев’яні краще заклеїти малярською стрічкою – на відміну від скотчу, вона добре відклеюється і не віддирає покриття. До речі, цієї стрічки знадобиться немало. Нею також варто захистити розетки та вимикачі, попередньо знявши з них декоративні частини.
Якщо ви не збираєтесь кардинально змінювати колір і підберете фарбу приблизно такого відтінку, як була, то можна обійтись одним “закатуванням”, а це дозволить вам додатково зекономити гроші.
Ще один секрет для тих, хто береже гроші для святкувань. Якщо, скажімо, у коридорі гриму потребує лише частина стіни, внизу біля дверей (там часто залишаються сліди від пасти для взуття) та коло вимикачів, а все решта у доброму стані, то й зафарбуйте лише проблемні ділянки. Оскільки вододисперсійна фарба переважно біла, і до неї додають кольоровий концентрат, то навіть не варто намагатись підібрати точнісінько такий самий колір, який вже є на вашій стіні. Це не під силу навіть професіоналам. В “ЕпіЦентрі К” нам підказали значно простіший спосіб. Наприклад, якщо стіни у вас персикові, то плями можна зафарбувати таким самим кольором, але на відтінок-два темнішим чи світлішим за основний. Але щоб все виглядало акуратно, то навколо вимикачів опишіть квадрат чи ромбик, а внизу зробіть бордюр. Для кращого ефекту можна ще кілька квадратиків різного розміру домалювати на стінах. Ті, хто впевнений у своєму малярському хисті, можуть поекспериментувати й з іншими формами. Головне – добрий смак та фантазія. А рівні лінії фігурам забезпечить знов-таки малярська стрічка. У потрібному місці спочатку клеїте акуратний квадратик на стіну і середину замальовуєте. Коли фарба підсохне, стрічку знімають і отримують рівненьку фігуру.
Загалом на ці роботи потрібно не більше трьох годин. У випадку, якщо ви повністю перефарбовуєте величезну кімнату – максимум один день. Ще день варто зачекати, поки вивітриться фарба. Як правило, якісні фарби для внутрішніх робіт практично не мають запаху, але все ж краще потерпіти. Тож вже через два дні матимете оновлене помешкання з оригінальними малюнками на стінах (якщо дефекти зафарбовували частинками). Уявляєте, як здивуються ваші гості?
http://www.wz.lviv.ua