Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Розмовляють дві білявки.
— Привіт! Як справи?
— Та так... Щось погано почуваюсь.
— Я знаю хороший засіб. Коли мені погано, я займаюсь сексом зі своїм чоловіком, і все швидко минає.
— Чудова ідея, треба буде спробувати.
Наступного дня.
— Ну як, допомогло?
— Так, дякую. Тільки твій чоловік ніяк не міг повірити, що це твоя ідея.

Google рекомендує
Ваш дім

Що потрібно знати про фарфор?


 Захоплення святковими застіллями – характерна межа багатьох національних культур. Всі ми прагнемо гідно прийняти гостей. Смачно нагодувати і напоїти, здивувати сервіровкою столу, красою і цінністю посуду. Поговоримо про останню.
Кожен вибирає те, що найбільш відповідає його уявленням про прекрасне і фінансовим можливостям. Проте, як і у всьому, існують загальні тенденції. У «посудній галузі» найбільш престижними і дорогими залишаються фарфорові сервізи, особливо з кістяного фарфору. Мода на кістяний фарфор зберігається в Європі вже декілька століть.





Батьківщина європейського кістяного фарфору – місто Стоук-он-Тренте, в англійському графстві Стаффордшир. Вперше його одержали біля 1800 року в результаті додавання в основні складові китайського фарфору (каолін і польовий шпат) золи від спалювання кісток тварин. Вироби вийшли дуже тонкими, сліпуче білими і надзвичайно міцними.

У деякому роді процес створення кістяного фарфору нагадує випічку торта. Інгредієнти перемішуються, ліпиться форма, випікається, а потім прикрашається. «Випічка» або випалення відбувається при температурі близько 1200 градусів Цельсія. Вся вода в процесі випалення випаровується, за рахунок цього вироби зменшуються в об'ємі приблизно на 1/6 частину. Після обстеження на наявність дефектів вироби готові до нанесення глазурування.

Глазурування – це тонкий скляний шар, що робить фарфоровий виріб абсолютно гладким. Він може бути безбарвним, забарвленим, замутненим. Після нанесення глазурування розпилювачем або повним зануренням виробу у ванну посудину проходить ще одне, так зване глостове випалення при температурі 1080 градусів. Він перетворює глазурування на скляне блискуче покриття і міцно прикріплює її до виробу.

Прикраса у вигляді узорів і малюнків може наноситися на посуд до глазурування, але частіше після її. Сьогодні фарфор майже не розписують уручну. Виключення – дорогі елітні вироби, одна чашка з їх числа може коштувати до 1000 євро. Частіше використовується естамп. За допомогою мідного штампу малюнок наноситься на тонкий папір, який накладається на посуд. Далі папір змивається водою, а малюнок залишається. Наймасовіший метод прикраси – це літографія, тобто перевідні картинки.

Після нанесення малюнка кістяний фарфор чекає чергове випалення при температурі близько 700 градусів, в ході якого фарби перетворюються на тверду незмивну емаль. Різні фарби вимагають різної температури випалення, тому процес може повторюватися кілька разів.

 Як вибрати якісний посуд? Перш за все, бренд. Всесвітньо відомі імена гарантують високу якість. Напис China або Bone-china не означає китайське виробництво. Термін увійшов до ужитку в Англії в кінці 18-го століття і говорить що перед Вами фарфоровий виріб. У інших країнах Європи фарфор звичайно мітять написом Porcelain.

Огляньте виріб. Він повиненн бути гладким і чистим, без цяток, бульбашок, дірочок і тріщин. Чашки міцно, без перекосів розташовуються на блюдцях, кришки не повинні бути дуже вільними. Особлива увага ручкам. Саме слабка частина – місце їх кріплення до виробу.

Витративши гроші на хороший посуд, бережіть його. Під час зберігання перекладайте тарілки і блюдця серветками, не ставте їх один на одного. Чашки краще зберігати в підвішеному за ручку стані, якщо їх ставити один на одного, можна пошкодити ручки. Мийте посуд окремо від вилок, ложок, каструль. Старайтеся, щоб фарфорові вироби не стикалися один з одним, ніколи не користуйтеся твердими мочалками. Використовуйте воду помірної температури, ніколи не перегрівайте її більше, ніж рекомендовано виробником.

Підігрівання кістяного фарфору в духовці цілком безпечне, пригадайте стадії його виробництва. Проте нагрівання відкритим вогнем або різкі перепади температури протипоказані. Зігрівайте чайники і кавники перед використанням, гарячу воду наливайте в них поволі.

У принципі, кістяний фарфор дуже довговічний. При дотриманні нескладних заходів обережності він довго радуватиме не тільки Вас, але і Ваших дітей і внуків.


ualady.net

Дата публікації: 29.05.2007
Прочитано: 7055 раз



Додатково на дану тему
Кімнатні рослини, що приносять коханняКімнатні рослини, що приносять кохання
Фен-Шуй по-слов’янськомуФен-Шуй по-слов’янському
Як обрати нові вікнаЯк обрати нові вікна
Як зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитисьЯк зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитись
Ремонт. Корисні порадиРемонт. Корисні поради
Які жалюзі краще купити?Які жалюзі краще купити?
Розміщення рослин в кімнатіРозміщення рослин в кімнаті
Як вибрати штори?Як вибрати штори?
Купити кухню і не прогорітиКупити кухню і не прогоріти
Догляд за ювелірними прикрасамиДогляд за ювелірними прикрасами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Вчитель запитує Вовочку:
- Чому за тебе уроки робить тато?
- У мами часу немає.

Реклама
Опитування
Що в Вашому житті значить інтернет?

пошук друзів, знайомих за інтересами
сподіваюсь знайти тут своє кохання
банальний пошук інформації
можливість заробити гроші



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 257
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 228 | користувачів сьогодні: 1017 | переглянуто сторінок сьогодні: 13924 | всього сторінок переглянуто: 110928877




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.047 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.026 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.