У деякому роді процес створення кістяного фарфору нагадує випічку торта. Інгредієнти перемішуються, ліпиться форма, випікається, а потім прикрашається. «Випічка» або випалення відбувається при температурі близько 1200 градусів Цельсія. Вся вода в процесі випалення випаровується, за рахунок цього вироби зменшуються в об'ємі приблизно на 1/6 частину. Після обстеження на наявність дефектів вироби готові до нанесення глазурування.
Глазурування – це тонкий скляний шар, що робить фарфоровий виріб абсолютно гладким. Він може бути безбарвним, забарвленим, замутненим. Після нанесення глазурування розпилювачем або повним зануренням виробу у ванну посудину проходить ще одне, так зване глостове випалення при температурі 1080 градусів. Він перетворює глазурування на скляне блискуче покриття і міцно прикріплює її до виробу.
Прикраса у вигляді узорів і малюнків може наноситися на посуд до глазурування, але частіше після її. Сьогодні фарфор майже не розписують уручну. Виключення – дорогі елітні вироби, одна чашка з їх числа може коштувати до 1000 євро. Частіше використовується естамп. За допомогою мідного штампу малюнок наноситься на тонкий папір, який накладається на посуд. Далі папір змивається водою, а малюнок залишається. Наймасовіший метод прикраси – це літографія, тобто перевідні картинки.
Після нанесення малюнка кістяний фарфор чекає чергове випалення при температурі близько 700 градусів, в ході якого фарби перетворюються на тверду незмивну емаль. Різні фарби вимагають різної температури випалення, тому процес може повторюватися кілька разів.

Огляньте виріб. Він повиненн бути гладким і чистим, без цяток, бульбашок, дірочок і тріщин. Чашки міцно, без перекосів розташовуються на блюдцях, кришки не повинні бути дуже вільними. Особлива увага ручкам. Саме слабка частина – місце їх кріплення до виробу.
Витративши гроші на хороший посуд, бережіть його. Під час зберігання перекладайте тарілки і блюдця серветками, не ставте їх один на одного. Чашки краще зберігати в підвішеному за ручку стані, якщо їх ставити один на одного, можна пошкодити ручки. Мийте посуд окремо від вилок, ложок, каструль. Старайтеся, щоб фарфорові вироби не стикалися один з одним, ніколи не користуйтеся твердими мочалками. Використовуйте воду помірної температури, ніколи не перегрівайте її більше, ніж рекомендовано виробником.
Підігрівання кістяного фарфору в духовці цілком безпечне, пригадайте стадії його виробництва. Проте нагрівання відкритим вогнем або різкі перепади температури протипоказані. Зігрівайте чайники і кавники перед використанням, гарячу воду наливайте в них поволі.
У принципі, кістяний фарфор дуже довговічний. При дотриманні нескладних заходів обережності він довго радуватиме не тільки Вас, але і Ваших дітей і внуків.
ualady.net