Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Доброго дня, я полковник податкової інспекції, і у нас нова акція. Напишіть нам захопливу історію про свого друга - і він отримає майку з індивідуальним номером.

Google рекомендує
Ваш дім

Фен-Шуй по-слов’янському


 Фен-шуй — популярна китайська наука про гармонію з довкіллям і вміння облаштувати свій побут відповідно до законів природи. У нашій слов’янській культурі є своя система уявлень про впорядкування дому. На жаль, вона практично забута й залишилася в нашому житті лише у вигляді окремих прикмет і забобонів. Ми знаємо, що не можна, приміром, сідати на розі столу, прощатися через поріг, простягати сусіді ніж і виделку гострим кінцем тощо. Правда, чому існують такі заборони — не знаємо. Це лише маленька частинка давньої науки духовного розвитку і взаємозв’язку всіх явищ та об’єктів.



В усі часи дім вважали гніздом, захистом від негоди і зла. Недарма народилося прислів’я: «Вдома й стіни лікують». Безкраїй світ космосу наші предки наближали до себе з допомогою образів, облаштовуючи своє життя відповідно до природних ритмів.

Розпочинаючи будівництво свого дому — як у прямому, так і в переносному значенні, — ми можемо використовувати багато правил, якими керувалися наші діди й прадіди. Будівництво слід розпочинати після молодого місяця — при зростанні Місяця. Одночасно з закладанням фундаменту серед майбутнього подвір’я треба посадити дерево. Раніше садили березу чи горобину. Взагалі, всі дерева наші предки наділяли певними властивостями: чорне дерево символізувало здатність до магічного захисту, дуб — силу й удачу, сосна — гроші та видужання, вишня — кохання, кедр — довголіття, клен — любов і матеріальний добробут, а горіх — здоров’я. З незапам’ятних часів залишилася прикмета: щоб забезпечити щастя й багатство, під кути перших колод клали клаптики вовни, зерно чи гроші. Перш ніж настилати стелю, до основи прив’язували вивернутий ведмежий кожушок і коровай хліба, пиріг чи горщик із кашею, а в передньому кутку встановлювали зелену гілку — вона «забезпечить» здоров’я сім’ї.

Особливе місце в будинках наших прародичів посідав поріг, високий і міцний, оскільки під ним у язичницькі часи ховали після спалення прах предків. А потім поріг став розглядатися як місце проживання родових духів. Дотепер збереглася традиція — на порозі не розмовляти. Над порогом вхідних дверей заведено вішати чи малювати підкову — символ щастя або християнський хрест, як захист від негативної енергії.

Передпокій має бути просторим і світлим, адже саме тут потрібно буде приймати гостей, сюди повертаються втомленими з роботи, і через нього відбувається обмін енергіями самого дому та зовнішнього світу.

Вікна теж пов’язують нас із навколишньою природою — їх слід орієнтувати на сонячний бік. Схід і південь символізують життя й тепло. Тому краще, щоб вікна кімнат і спалень виходили на південь і схід, а вхідні двері, кухня, ванна кімната й туалет — на захід і північ.

Центральне місце практично в будь-якому слов’янському домі — кухня-їдальня (у давнину — піч). Тут завжди кипить життя: збирається вся сім’я за обідами-вечерями, розмовляють із гістьми, виховують дітей, «виливають» душу друзям, саме тут, за повір’ями, живе дух-охоронець — домовик. Саме тому кухня, інколи найзатишніше та найбільш «населене» місце в домі, має бути гарною й чистою. Тут, за традицією, можна розвісити символи-обереги: ложки, які символізують ситне життя; декоративні ключики — символ приданого, багатства, сокирки — знак язичницького Перуна — покровителя врожаю; бубонці, свистілки, лопатки, вінички — захист від лиха, кукурудзяні качани й шапки висушеного соняшнику — дитячі обереги тощо.

Стіл, за слов’янськими звичаями, має з’єднувати в будинку два простори — житловий і робочий, і на його головному боці — під іконами — садять господаря-годувальника. На столі раніше стояв самовар із гарною лялькою-грілкою, зшитою руками господарки дому, старшої жінки в сім’ї. У слов’ян лялька мала глибокий смисл — оберігала й походила на ідола. Берегиню — пишну ляльку — поміщали також над ганком і на вікнах. Вірили, що лялька охороняє дитячий сон. Ляльку наряджали, але обличчя не малювали. За народними повір’ями, лялька з обличчям мала душу й могла нашкодити. Багато ляльок наповняли зерном — символом добробуту та здоров’я. Будинок без іграшок вважався бездуховним і порожнім.

Ошатні бавовняні рушники в слов’яноруській культурі були, мабуть, найпопулярнішими «оберегами» і прикрасами дому (кухні-їдальні, вітальні й навіть спальні). Рушник — символ людського життя, лінія долі.

Дзеркало символізує достаток грошей. Повісьте дзеркало поруч зі столом у вітальні чи кухні — воно принесе статок у дім. Останнім часом стало дуже модно прикрашати дзеркалами спальні. У жодному разі не можна вішати дзеркало біля ліжка — у цьому випадку воно здатне зруйнувати ваше життя, відібравши всі сили й енергію! Не слід вішати над ліжком також полиці, шафки чи картини з негативними зображеннями або сюжетами. Дуже доречними будуть безневинні домашні квіти в горщиках — герань, алое, ніжні фіалки. Наші предки взагалі надавали великого значення рослинам, які і лікували, і годували-напували. Їх використовували як обереги. Приміром, папороть, лілії, нагідки, ялівець вирощували біля входу, щоб захистити дім від злих духів та пристріту.

Зайвих речей у будинку бути не повинно. За уявленнями прародичів, кожна річ служить для конкретної справи й має бути сповнена любов’ю і великим смислом служби матеріального духовному. А зайві речі створюють хаос і безладдя, тому їх слід систематично викидати. Як правило, це роблять перед Різдвом і Великоднем.

Традиція прикрашати своє житло йде від часів язичництва, у такий спосіб людина прагнула захистити свою сім’ю від злих сил. Тому образи священних тварин і птахів розміщувалися на найбільш уразливих для негативних енергій місцях: вікнах, воротах, дверях, димоході або коминку. Оскільки дім виражає триєдину систему, то й обереги відповідають трьом світам — землі, воді та повітрю. У східних слов’ян особливо популярними були зображення або фігурки голуба, які уособлювали доброту і красу, курки — символу плодючості, ведмедя — символу багатства, коня — уособлення сонця й життя (дерев’яного коника садили на дахи будинків), бика — втілення земної сили та надійності тощо. Популярні також різані, мальовані й дерев’яні (глиняні, скляні, порцелянові) зображення сонця, місяця, риб, долонь, а також матрьошки.

Втілені в предметах побуту поетичні образи та духовні ідеї здавна допомагали нашим предкам зробити своє життя красивішим і теплішим. Допоможуть вони й нам, адже облаштування та дух дому залежать лише від самих господарів, від їхніх добрих помислів, прагнень і працьовитості.
http://www.zn.kiev.ua

Дата публікації: 07.03.2007
Прочитано: 10102 раз



Додатково на дану тему
Кімнатні рослини, що приносять коханняКімнатні рослини, що приносять кохання
Як обрати нові вікнаЯк обрати нові вікна
Як зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитисьЯк зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитись
Ремонт. Корисні порадиРемонт. Корисні поради
Які жалюзі краще купити?Які жалюзі краще купити?
Розміщення рослин в кімнатіРозміщення рослин в кімнаті
Що потрібно знати про фарфор?Що потрібно знати про фарфор?
Як вибрати штори?Як вибрати штори?
Купити кухню і не прогорітиКупити кухню і не прогоріти
Догляд за ювелірними прикрасамиДогляд за ювелірними прикрасами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Якби я не був програмістом, мабуть, став би хірургом: люблю, розумієте, поколупатися у всякій незрозумілій балабурді.

Реклама
Опитування
Чи вважаєте Ви нещасливим число 13?

Так
Ні я в це не вірю
А я тільки до 7 рахувати вмію



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 283
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 50 | користувачів сьогодні: 530 | переглянуто сторінок сьогодні: 6313 | всього сторінок переглянуто: 111130616




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.029 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.014 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.