Розпочинаючи ремонт помешкання, передусім поясніть свої вимоги щодо якості, давши зрозуміти, що Вас влаштовує лише якісний ремонт. Проте, в жодному разі не надокучайте через дрібниці, що може створити нервозну обстановку. Здійснюючи ремонт, не виділяйте окремі види робіт, які Ви зможете зробити самі. Скажімо, чимало господарів дуже часто просять малярів зробити тільки стелі і зашпаклювати стіни, а наклеюванням шпалер і фарбуванням вікон вирішують займатися самостійно. Ви не зможете належним чином проконтролювати якість роботи майстра, оскільки результат малярських робіт можна побачити тільки після виконання усіх робіт, і, крім того, Ви не зможете висунути претензії до малярів, тому що Вам завжди можуть сказати, що фарбували вікна і клеїли шпалери Ви неправильно.
Досвічений майстер зажди може показати попередньо зроблений ремонт. Уникайте тих, хто охоче береться за євроремонт і відразу називає ціну. У тих, хто займається престижним ремонтом, сталі ціни існують тільки на стандартні види робіт. Займаючись ремонтом помешкання, ставтеся вибагливо не лише до інших, але й до себе. Намагайтеся і не обманювати навіть у дріб язках.
Добрі майстри – народ досвідчений і досить примхливий. Вони можуть піти, не закінчивши роботу і навіть не взявши з Вас грошей, справедливо вважаючи, що краще спочатку втратити порівняно небагато, ніж потім мати проблеми .
Найкращим заохоченням та гарантією для майстра є Ваша вчасна оплата його роботи.
Повинні бути психологічна налаштованість на євроремонт квартири за новим проектом, де Ви є Інвестором, Директором, Замовником, Споживачем, ВТК, відділом з роботи з персоналом, психологом, фахівцем із зовнішніх зв 'язків, консультантом самого себе з питань сім'ї і шлюбу, диспетчером з аварійних ситуацій, доставки, технологом та ін. Статистика свідчить, що в процесі євроремонту квартири розпадаються до 10% сімей !
Ремонт можна тільки призупинити,причому, як показує практика, - ненадовго. До наступної весни. У ремонту є і ще одна неприємна особливість - множення на 2.
Ця аксіома проста, але вона чомусь дотепер не потрапила в підручники з математики. Адаремно. Адже відповідно до неї всі заплановані витрати і терміни збільшуються протягом ремонту рівно у два рази. І не тільки тому, що ми не вміємо рахувати, але і тому, що одне тягне за собою інше. Заміна ванни вимагає нових кранів і плитки. Шпалери і стеля - нових вікон і дверей. Я вже не кажу про світильники, килимки і полички.
Відносно просто робити ремонт у новій порожній квартирі. Але, як правило, доводиться ремонтувати квартиру, набиту меблями. Тому перш за все варто максимально позбутися усього зайвого. З міської квартири частину меблів можна вивезти на дачу. Якщо і там місця вже не залишилося - подзвоніть друзям. Можливо, частину тумбочок і шаф погодяться забрати вони.
Ще один варіант - оголошення в газеті про продаж меблів за більш ніж помірну плату. Грошей ви в такий спосіб не заробите, але й не витратите на вантажників і "Газель".
Ну а зрештою, навколо так багато смітників. Наступного ж дня ваші меблі розтягнуть сусіди. А донести весь мотлох до смітярки вам допоможуть численні бездомні. Для них навіть 5-10 гривень - дуже пристойна плата. І вони з радістю вам допоможуть.
Не закуповуйте їх доти, поки не визначитеся, хто буде робити вам ремонт. Вибравши плиточника, попросіть його підрахувати кількість плитки. Він же розповість вам, за якою технологією він працює, який клей купити, яку плитку брати не варто.
Нехай фахівці розрахують кількість шпалер, фарби і цементу. Тоді вам не доведеться роками зберігати залишки шпалер чи носитися по магазинах у пошуках бордюру, двох плиток чи банки фарби.
Навіть якщо ви робите ремонт лише в одній кімнаті, а речі тримаєте у вільних приміщеннях, не варто сподіватися, що вони не постраждають. Цементний пил проникне скрізь. Тому треба заздалегідь упакувати одяг, посуд і документи в коробки і поліетиленові пакети. Залиште на поверхні лише найнеобхідніше: білизну, пару комплектів одягу, кілька тарілок, ложок, ножів і склянок.
Не полінуйтеся застелити підлогу у всій квартирі картоном, плівкою і газетами. Інакше, прощайтеся з паркетом, килимами чи лінолеумом. Безліч дрібних камінчиків, піску, води і пилу розноситься по квартирі зі швидкістю світла, вимити і вичистити все це з щілин майже неможливо.
Затіваючи ремонт, намагайтеся змінювати все і відразу. Адже немає нічого постійнішого, ніж тимчасове. І отой облізлий карниз, що зовсім не підходить до нових шпалер, краще зняти зовсім, ніж вішати "на якийсь час".
Пам'ятайте, що досконалий ремонт призупинить ваші пориви на 10 років уперед. І навряд чи ви, помінявши сантехніку, зважитеся через рік міняти плитку. Чи, обклеївши стіни шпалерами, вирішите замінити віконні рами.
Та й майстри при великому обсязі робіт, напевно, зроблять знижку.
Звичайно, з електрики. Погана проводка, несправні розетки можуть стати причиною повторного ремонту. До того ж вони вимагають глобального руйнування стін і стель, що нереально при наявності шпалер і плитки.
Другий крок - сантехніка. Як не крути, а будинок починається саме із санвузла. І робота там найбрудніша і наймокріша.
А апофеозом, після "косметики" у кімнатах і коридорі, стане циклювання паркету чи заміна лінолеуму.
По закінченні ремонту не поспішайте викладати гроші. Для початку потрібно переконатися, як зроблені роботи. Звичайно, ідеально, якщо хтось з ваших родичів чи друзів пропрацював років 30 виконробом на будівництві. Вони по-дружньому розкажуть про всі недоліки, і вам усунуть їх безкоштовно. Якщо такі шанси дорівнюють нулю - прогуляйтеся в ЖЕК чи на найближче будівництво. Там за окрему плату ви напевно знайдете незацікавленого професіонала, здатного провести ретельну експертизу. Справа того варта, адже немає нічого гіршого, ніж переробляти стелю, що відвалилася, коли вже наклеєні дорогі шпалер
Не варто після ремонту викидати всі залишки шпалери, фарби, плитки і лінолеуму. По-перше, з їхньою допомогою вам буде простіше підбирати штори, карнизи, килимок у ванну та інші деталі інтер'єру. По-друге, де гарантія, що ваше чадо чи домашні тварини не попсують свіжопофарбовані двері чи нові шпалери? Буде хоч чим це неподобство замаскувати.
А тепер можна скликати гостей, адже обмити ремонт - свята справа. Навіть якщо у вас поки що в новенькій квартирі не "повний комплект" - немає, скажімо, люстри і штор, все одно влаштуйте собі свято. Ви це заслужили. А гості і на коробках з книжками посидять. Так навіть веселіше.
http://www.hid.com.ua
Переклад http://buket.ck.ua