Глиняні горщики краще помістити в спеціальні кашпо (декоративна посудина) - керамічні, дерев'яні або скляні.
Декілька невеликих рослин можна посадити в один низький горщик або миску (широку гончарну миску). Для цього підбирають рослини з однаковими вимогами до грунту, температури і вологи.
У будинках з вікнами, що мають вузькі підвіконня і розташовані під ними батареї, зелений інтер'єр створюється підвісним або пересувним. Підвішені біля вікна кашпо з в'юнкими рослинами наче створюють в повітрі панно із зелені.
Рослини перед вікном можна розмістити на спеціальних підставках, тоді вони одержуватимуть досить світла і менше затінюватимуть кімнату. В’юнкі рослини красиво виглядають на поличках, прикріплених на освітленій стіні або біля вікна.
Великі кадовби з пальмами, монстерою, філодендроном краще поставити недалеко від вікна на спеціальну підставку або тумбочку. Один-два горщика з тіньовитривалими рослинами (аспідістра, рускус) можна помістити в глибині кімнати на тумбочці або книжковій полиці.
Для оновлення нудного інтер'єру не варто розставляти по всій кімнаті непоказні вічнозелені і звичайні квітучі рослини, краще створити декілька зелених острівців, кожен з яких привабливий сам по собі. При цьому можна змінити загальний вигляд кімнати: високі стелі здаватимуться нижче, якщо підвісити кошик із звисаючими рослинами, а низькі виглядатимуть вищими, якщо помістити велику високу рослину.
Дугоподібні стебла з дрібним листям візуально розширять вузьку кімнату. Важливо також враховувати співвідношення розмірів: дрібна рослина виглядатиме жалюгідною в просторому приміщенні, а велика - домінуватиме в маленькому. У нарядній кімнаті доречні рослини з великим листям простої форми, а просто обставлену прикрасить яскраве строкате листя.
Найбільш поширені кімнатні рослини - алоє, амариліс, аспарагус, бегонії, гіацинт, глоксинія, кактуси, лимон кімнатний, троянди, традесканції, узамбарска фіалка, цикламен, фуксія, а також азалія, жасмин, кальцеолярія, лігуструм, монстера, папороті, пеларгонії, плющ, сансевьєра, сциндапсус і багато інших.
Для успішного розведення рослин необхідно знати їх батьківщину, щоб створити відповідні умови в кімнаті. Рослини, куплені в оранжереях, спочатку можуть підсихати, втрачати листя, проте при дбайливому відході вони покриються новим листям.
Купувати треба молоді рослини, оскільки вони швидше звикають до нових умов, ставити їх слід ближче до вікна, в жаркий час дня затінювати від прямих сонячних променів. На повітря влітку їх переміщають поступово: спочатку тримають на відкритих вікнах, потім виставляють в захищене від вітру затінене місце і лише після цього переносять на постійне місце.
Рослини, що рекомендуються для північного вікна: аспідистра висока; аспарагус перистий; адиантум (венерин волос); блехнум бразильський; драцена вузьколистна; калатея Літцей; кипарисовик горохоплодний; кипарис Арізона; маранта Керхова; монстера; нефролепис серцелистий; пелея круглолиста; птерис крітський біло-смугастий; пеперомія сива і магнолелистна; хамедорея висока; цефалотаксус костянковий.
Рослини, що рекомендуються для південного вікна: аглаонема мінлива; гемантус біло-квітковий; дифенбахія строката; драцена деремска; драцена Годзефа; жасмин самбак; колеус; кротон строкатий; кавове дерево; красуля портулакова; панданус Вічи; стробилянтес рожевий.
Рослини, що рекомендуються для східного вікна: альбіція лофанта; бегонія смарагдова, металева; бересклет японський; гризелінія прибережна; лигуструм овапьнолистний; міопорум точковий; пахизандра верхівкова; питоспорум; псевдопанакс Лесона; рафиопепис індійський; фатсия японська; узамбарская фіалка.
Рослини, що рекомендуються для західного вікна: аглаонема Куртіса; арегелина представницька; антуриум кристальний; бегонія королівська; кордипина верхівкова; коринокарпус гладкий; ливистона китайська; миреіна африканська; ропалостилис Бауєра; санхезия благородна; фуркрея селоа.
Квітникарям, що починають, хочеться порекомендувати зупиняти свій вибір на найвибагливіших рослинах, вони не менш красиві, та зате витриваліші, чим екзотичні. Орієнтуватися серед достатку кімнатних рослин Вам допоможуть довідники, в яких вказані необхідні для життя того або іншого зеленого вихованця умови.
flowers.nm.ru
Переклад http://buket.ck.ua