Солі для ванн лікують як тіло, так і душу, допомагаючи нам стійко витримувати життєві незгоди та стреси. Американські психотерапевти небезпідставно вважають, що виникнення більшості неврозів, випадків безсоння тощо пов’язане з вимушеним перебуванням людини у велелюдних місцях. Саме тому після повернення додому нам так необхідне усамітнення, яке розслаблює. Найкраще та найзручніше це зробити у ванній кімнаті.
Крім цілого набору корисних мікроелементів, до солей для ванни додають екстракти лікувальних трав, які у багато разів посилюють дію мінералів. Вважається, що солі з екстрактами м’яти, лаванди, лимона найкраще долають стрес, втому та підвищену збуджуваність нервової системи.
Речовини, розчинені в гарячій воді, контактують з усією поверхнею тіла. Людська шкіра має дивовижну здатність всмоктувати необхідні їй речовини, тому всі компоненти такого «коктейлю» легко потрапляють в епідерміс (верхній шар шкіри) і розносяться кров’ю та лімфою по всіх органах.
Насамперед дія цілющих елементів ванни досягає суглобів, кісток, тож це відомий та надійний метод лікування артрозів, остеохондрозів. Сильний вплив мають ванни на судини, тому ними успішно лікують гіпертонію на початковій стадії. Поширюється лікувальна дія і на внутрішні органи: шлунок, кишківник, сечостатеву систему. І, звичайно ж, величезне значення для жінок має тонізуючий вплив ванни на шкіру.
Вода для ванни може бути гарячою або теплою. Оптимальною температурою вважається 37-39 градусів. Починати варто з п’яти хвилин, поступово подовжуючи тривалість процедури до півгодини.
Що більшою є концентрація солі у ванні, то сильніший ефект від процедури. Але фахівці не радять використовувати більше 250-300 грамів солі за один раз. Не забудьте про те, що після сольової ванни необхідно прийняти теплий душ і відпочити хоча б 30-40 хвилин.
Однією з найважливіших умов ефективного застосування солей є позитивне сприйняття запаху. Якщо солі підходять за своїми лікувальними властивостями, але запах ви переносите важко, то позитивного ефекту від такої ванни, на жаль, не буде. Психологічний дискомфорт повністю перекриє корисні властивості мінералів та рослинних екстрактів. Тому, обираючи сіль, обов’язково зважайте на її аромат.
molbuk.cv.ua