Погляд на вікна
Звичайно, найкращий спосіб утеплити вікна — встановити нові склопакети. Але є значно дешевші альтернативні методи, які використовували ще наші бабусі.
Наприклад, можна заштовхати у віконні щілини газети, вату або замазати їх сумішшю із крейди та борошняного клею: крейду та клей змішати у пропорції 1:1 та розвести водою до густини замазки. Цією пастою промазати щілини по периметру вікна, а залишки зняти ганчіркою.
Останній спосіб не досить економічний, адже навесні вам доведеться заново фарбувати зіпсовані рами. Тому можемо порадити ще один варіант: у щілини затисніть поролон і, якщо хочете заклеїти вікно зверху, використовуйте смужки тканини. Тканину (старе простирадло) краще нарізати смужками завширшки 4-5 см, намочити у воді, відтиснути і густо намазати господарським милом. Іноді як утеплювач використовують шнур для білизни. Якщо ж протяг відчувається біля скла — замініть штапики на нові.
Любителям провітрювати приміщення можна порадити прибити по периметру рами шерстяний шнур — вікна закриватимуться щільніше. Втім, усі ці способи поступаються ефективністю перед використанням готових утеплювачів. Поролонові, гумові або пінополіуретанові стрічки допомагають одночасно уникати протягів і провітрювати приміщення.
Коли з утепленням вікон буде покінчено, не забудьте змастити внутрішню поверхню скла сумішшю з однієї частини гліцерину з двома частинами спирту і протерти фланелевою ганчірочкою — вікна не запітніватимуть навіть у найлютіші морози.
Що робити з дверима
Багато тепла виходить через балконні двері. Якщо ви взимку балконом не користуєтеся, утепліть його так само, як вікна. А якщо він вам служить додатковим холодильником, то покладіть на поріг зшитий з товстої тканини валик, набитий обрізками тканини або поролоном. А зберегти тепло, що тікає через вхідні двері, можна, закривши щілину між дверима і косяком з боку петель за допомогою поліетиленової стрічки, закріпивши її кнопками або клеєм. Досить просто утеплити двері, оббивши їх по контуру смужкою із повсті.
Батарея “не віддає” тепло
Чи знаєте ви, що штори, які закривають батареї, “забирають” у нас до 40 відсотків тепла. Тому максимально відкрийте свої батареї. Додатково можна зробити ще й таке: перефарбувати радіатори у темний колір (гладенька темна поверхня “віддає” на 10-15 відсотків тепла більше) і поставити з боку стіни блискучий екран. Можна пофарбувати алюмінієвою фарбою шматок фанери, а можна обклеїти її алюмінієвою фольгою. Не можна ставити близько до батарей меблі, вони теж заважатимуть циркуляції теплого повітря.
gazeta.rv.ua