Залишіться молодою назавжди. Почнемо з того, що треба мати у переліку покупок, якщо хочеш затримати наступ часу.
За старіння відповідають найперше вільні радикали – це частинки, які потрапляють в організм разом з димом цигарок, смогом, ультрафіолетовими променями і нищать або пошкоджують клітини. Вільні радикали також утворюються в організмі під час процесу перетворення жирів. Не всі однак знають, що варто простягнути руку, адже потужна зброя проти вільних радикалів поруч. Багато харчових продуктів містять складники, які допоможуть нам знешкодити ворожі частинки. Полюють за радикалами поліфеноли, натуральні барвники, які містяться в ягодах, родзинках, винограді і червоному вині.
Діяльність вільних радикалів стримують також каротиноїди, які забарвлюють фрукти та овочі в жовтий колір. Абрикоси, манго, морква і помідори – тільки маленька частинка списку продуктів, завдяки яким маємо шанс уникнути загрози зморшок і гусячих лапок. Ще один соратник мисливців за радикалами – селен, який міститься в зернових продуктах, насінні соняшника, рибі і м’ясі, ліквідує токсичний вплив важких металів, наприклад, олова. Серед вітамінів королевою “омолоджувальних” речовин є вітамін Е. Багато його міститься в насінні льону, оливковій та соняшниковій олії, мигдалі та горішках.
Першим кроком до оксамитової шкіри є очищення організму. Для цього треба пити багато мінеральної води, фруктових соків, зеленого і трав’яного чаю. Рідини зволожують шкіру з середини і допомагають виводити токсини. Чистять шкіру також рис, виноград, кавуни і яблука.
Варто включити до списку продуктів морську рибу, наприклад, макрель, лосось чи іншу, може не таку дорогу. Завдяки їм шкіра стає пругкою і гладкою. Дуже важливим для шкіри є кальцій, якого багато в молоці і молочних продуктах. Кальцій має велике значення не тільки для будови кісток, але й для клітин. Для зміцнення волосся та нігтів варто їсти продукти, які містять кремній. Його можна знайти в кашах, збіжжі і в чаї з хвощу польового. Кремній зміцнює волокна колагенів, які підтримають еластичність шкіри та підшкірної тканини. Міцне, блискуче волосся забезпечить також споживання продуктів, які містять біотин (тобто вітамін Н). Багаті цим складником дріжджі, цвітна капуста, горох, гриби і хліб. Ще однією важливою речовиною для здорового волосся є кислота пантотенова, яка міститься у печінці, зернах злаків, жовтках яєць, м’ясі, зелених овочах.
Повна енергії протягом дня. Ваш гарний настрій і життєрадісність залежать від трьох чинників: від достатнього забезпечення нервових та м’язових клітин поживними речовинами, безперебійної роботи обміну речовин і підтримання відповідного рівня гормонів.
Для того щоб нервова система чітко працювала, велике значення мають вітаміни групи В. Найбільше їх в зелених овочах, зернових продуктах, горіхах. Дуже важливим є магній. Його джерелом є насіння стручкових рослин, горіхи, гречана каша, шоколад, мигдаль чи какао. В молоці, бананах і паприці є багато серотоніну – речовини, яка піднімає настрій.
Здорові м’язи це заслуга білка, який є головним будівничим клітин (знаходиться в рибі, молоці, м’ясі), і заліза, яке відповідає за своєчасне насичення клітин киснем. Відповідна кількість заліза (є в м’ясі та насінні стручкових рослин) замінить ваш бліденький вигляд на рожевощокий і ви забудете, що таке швидко втомлюватися. У м’ясі знаходиться також речовина карнітин L, яка збільшує силу м’язів, покращує фізичне здоров’я.
Обмін речовин покращує вживання великої кількості мінеральної води і споживання зернових продуктів – каш, вівсяного печива, мюслів. А відповідний рівень гормонів щитовидної залози, який впливає на швидкість обміну речовин і стан нервової системи, гарантує вживання відповідної кількості йоду (основним джерелом якого є морепродукти).
10 продуктів, які не дозволять вам постаріти: чорнослив, родзинки, смородина, ожина, часник, журавлина, полуниці, малина, шпинат, брюсельська капуста.
http://www.zdorovja.org.ua