Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Ну, просто серце кров’ю обливається, коли бачу цих заспиртованих тварин.
- Але там лише три жаби.
- Саме так. А спирту - десять літрів!

Google рекомендує
Ваш дім

Шафа-купе на замовлення: що потрібно знати


 Шафа-купе – це не тільки модна, але і дуже зручна деталь інтер'єру. У наших тісних квартирах чудово прижилися шафи з дверцями, що роз'їжджаються, адже вони займають набагато менше місця. У шафі-купе дуже добре вміщається комп'ютерний стіл і зникає, як тільки ви засуватимете дверцята шафи... Так, такі шафи просто знахідка, адже їх виготовляють по індивідуальних замовленнях і втілюють практично будь-яке наше бажання. Але коли ми тільки збираємося купити шафу-купе, виникає маса питань.З чого зроблена шафа-купе?

При покупці шафи-купе кожному з нас повинно бути важливо, з якого матеріалу вона виконана. В більшості випадків для цих цілей використовується ДСП (деревностружкова плита): шафа з цього матеріалу виходить міцною, довговічною і, що важливо, недорогою. Але є деякі нюанси, про які необхідно знати.

Наприклад, ви бачите на шафі маркірування П-А, 1, Д, Ш, Е1, ГОСТ 10632-89. Аж страшно стає, правда?

Але тут все просто: П-А, 1, Д, Ш – це дрібноструктурні (Д) шліфовані (Ш) ДСП першого сорту (1 в маркіровці) марки П-А. Саме в такому варіанті і використовується так зване «меблеве ДСП». Значення кожного з позначень знати зовсім не обов'язково, головне пам'ятати, що саме таке ДСП повинно використовуватися при виготовленні меблів.

Основний інтерес представляє позначення Е1 в маркіровці ДСП. Воно позначає наскільки великий вміст в ДСП смол, формальдегідів. Річ у тому, що ДСП виготовляється з деревних стружок, які скріпляються між собою цими смолами самих формальдегідів. З часом смоли, формальдегіди починають виділятися в повітря, а це небезпечно для здоров'я. Існує ДСП двох видів: Е1 і Е2. ДСП Е1 виділяє в повітря менше шкідливих випаровувань. А ось ДСП Е2 вельми токсична, так що її навіть забороняють використовувати при виробництві дитячих меблів. Ось на цей пункт і слід звертати першорядну увагу.

Крім того, якщо вас цікавить шафа-купе для ванни або іншого приміщення з підвищеною вологістю, вибирайте ДСП з підвищеним рівнем вологостійкості – вона позначається буквою «В».

Природно, шафи з простого шліфованого ДСП не можуть порадувати нас великою різноманітністю кольорів і фактур, тому при виробництві меблів використовується ламіновані ДСП. На відміну від звичайної ДСП вона покрита шаром паперово-смоляної плівки. Папір покривається шаром термореактивних полімерів, який міцно спаюється з ДСП. Що ламінована ДСП міцна і стійка до будь-яких пошкоджень.

Рекомендуємо: прочитайте на етикетці, яке ДСП застосовувалося при виготовленні вашої шафи: кашироване або ламіноване. Річ у тому, що при рівній вартості кашироване ДСП починає швидко кришитися і плівка починає відставати, так що шафа з такого ДСП швидко втратить привабливий зовнішній вигляд. Звичайно, можна замовити шафу-купе з масиву натурального дерева. Але це буде у декілька разів дорожче.

Ще один матеріал для шаф-купе – МДФ. По суті, це те ж саме, тільки виготовлене за вдосконаленою технологією. З висушених деревних волокон формують плити, обробляють зв'язуючими речовинами і піддають гарячому пресуванню. В результаті в МДФ немає фенолу і інших, небезпечних для здоров'я речовин. МДФ дуже стійкий до підвищеної вологості, грибків і бактерій.

Системи для шаф-купе

Зараз існують два види систем для купе: сталева і алюмінієва. Сталеві системи довговічні, міцні і коштують недорого, тому їх відносять до «класу» економа. Із-за великої ваги конструкцій шафа-купе виглядає грубіше, крім того, сталеві ролики будуть помітні зовні. Шафи-купе класу «люкс» оснащені алюмінієвими рамами і особливим механізмом відкриття дверей. Природно, вони набагато дорожчі, хоч і не поступаються сталевим по міцності, адже за допомогою спеціальних добавок алюмінію можна додати дуже високу твердість, зберігши при цьому легкість в обробці.

Двері шафи-купе повністю вставляються в сталеву або алюмінієву раму, до якої зверху або знизу кріпляться ролики. У якісних шафах ролики кріпляться знизу, а зверху знаходиться лише направляюча «рейка». «Рейки», по яких катаються ролики, мають високі краї, тому при різкому відкритті дверей ролики не вилітають з рейок. Якщо навпаки – двері висять на роликах і нічим не закріплена знизу, механізм дуже швидко вийде з ладу, двері постійно зісковзуватимуть з «рейок». Ролики на шафах-купе класу «люкс» ставляться особливі – на шарикопідшипниках. Це забезпечує безшумне відкриття дверей.

Наповнення шафи-купе

Шафу-купе можна зробити корпусною або повністю вбудованою.
Корпусна шафа-купе відрізняється від звичайної шафи лише конструкцією дверець, а в іншому вони дуже схожі.

А ось вбудована шафа-купе має масу відмінностей. По-перше, для установки вбудованої шафи-купе потрібне лише задня і дві бічні стіни. У отвір між бічними стінами, підлогою і стелею вбудовується рама, на неї встановлюються двері – і шафа-купе готова. По вашому бажанню в конструкції вбудованої шафи-купе може використовуватися бічні і задня стінка, або тільки деякі з них.

Тепер потрібно вирішити, скільки полиць і секцій буде у вас в шафі. Тут все залежить від того, для якої мети вам потрібна шафа-купе. Якщо шафа-купе встановлюється в передпокої, в ній напевно повинні бути секції для верхнього одягу і головних уборів, а також для взуття.

Вішалки для верхнього одягу можуть бути двох типів. У першому варіанті – це встановлені паралельно дверям одна або дві штанги, на яких будуть вішалки з одягом. У випадку з двома штангами вища використовується для довгих пальт і шуб, а на нижню поміщають вішалки з сорочками, піджаками або блузами. У другому варіанті, якщо шафа-купе недостатньо глибока (менше 60 см), на задню стіну перпендикулярно дверям кріплять короткі торцеві штанги. Ці штанги часто роблять рухомими, що сильно полегшує пошук потрібних речей.

Порада: при замовленні шафи-купе для передпокою, замовте дві секції для верхнього одягу – в одній з них знаходитимуться речі, які ви носите постійно, а інша використовуватиметься як сховище для одягу на інші пори року. Природно, секції не обов'язково повинні бути рівними за об'ємом, а навіть, навпаки, тут все залежить від кількості речей у вашому гардеробі.

Якщо шафа-купе знадобиться для спальні, вам буде потрібно полиці для зберігання білизни і іншого одягу. До речі, для кращої вентиляції постільної білизни виробники шаф-купе пропонують встановлювати не полиці, а корзини з тонкої металевої сітки. Корзини мають відразу дві переваги: ви відразу бачите всю стопку білизни і можете легко узяти потрібне, на розворушивши всю стопку. По-друге, білизна постійно вентилюється і завжди буде свіжою.

Пару слів про полиці

Зручно, коли в шафі багато полиць. Проте не варто робити полиці дуже близько одну до одної. Оптимальна відстань між полицями 30 см – так вам зручно складати і виймати одяг. Якщо шафа-купе призначена для книг – цілком достатньо 23-25см між полицями. Але ж часто зустрічаються книги великого, нестандартного формату, так що передбачте для них верхню або саму нижню полицю, відстань до якої буде не менше 30 см.

Якщо шафа-купе велика, до стелі, її верхні полиці використовуватимуться як антресолі для зберігання речей, якими користуються досить рідко. На такі полиці часто лягає дуже велика вага, і щоб вони витримували таке навантаження, звичайно їх не роблять довгими. Прослідкуйте, щоб полиці у вашій шафі не перевищували в довжину 1 метра. Іншими словами, у величезних вбудованих шафах-купе верхня полиця повинна мати опору через кожен метр.
І ще: у кожній великій шафі повинне бути освітлення. Акуратні лампи, вправлені у верхню стінку шафи, набагато полегшать пошук потрібних речей в шафі.

Двері шафи-купе

При замовленні шафи-купе потрібно наперед визначитися, з якого матеріалу будуть двері. Їх можна зробити з ламінованого ДСП, тоді шафа-купе буде просто елегантним доповненням інтер'єру. А можна замовити скляні або дзеркальні двері. Звичайно, вони крихкіші (до речі, і найдорожчі), але дуже красиві. Так, прозорі скляні двері найчастіше встановлюють в домашніх бібліотеках, щоб мати можливість бачити на полицях книги. Дзеркальні двері, особливо, якщо вони встановлені у вбудованих у всю стіну шафах-купе, візуально збільшують розмір кімнати.

Пластиковий фасад шафи-купе хороший для кімнат, виконаних в сучасному стилі. Кольори і фактура пластика такі багатообразні, що ви напевно підберете саме те, що вам хочеться.

При замовленні шафи-купе.

Отже, ми з вами з'ясували основні особливості шаф-купе, тепер потрібно знайти фірму, яка зробить вашу шафу...

Прийшовши в офіс фірми-виробника шаф-купе, перш за все, запитайте, якою робиться кромка деталей з ДСП в їх виробах. Якщо вам скажуть, що деталі своїх шаф вони покривають накладною або врізною кромкою, на жаль, цей варіант не для вас. Накладна і врізна кромка – ознака кустарного виробництва. Вона швидко відшаровується і сильно скорочує термін служби шафи. Солідна фірма виготовлятиме кромку з ПВХ товщиною від 0,4 мм до 3 мм. Шафи-купе з кромкою ПВХ набагато дорожчі, але і прослужать вони вам вірою і правдою багато років.

Далі дізнайтеся, якої товщини буде ДСП на дверях і стінках шафи. Для хороших дверей необхідна ДСП завтовшки 8-10 мм.

Тепер стінки шафи. Якщо ви розраховуєте купити шафу-купе з якісної імпортної ДСП, то товщина її стінок повинна бути 18 мм. Є сенс озброїтися штангенциркулем і поміряти товщину ДСП. Якщо «раптом» виявилось, що стінки шафи мають товщину лише 16 мм – вас обдурили, замість імпортної ДСП поставили вітчизняну. Наша ДСП нічим не гірша за західні аналоги, різниця лише в ціні.


ualady.net

Дата публікації: 29.09.2007
Прочитано: 20600 разДодатково на дану тему
Кімнатні рослини, що приносять коханняКімнатні рослини, що приносять кохання
Фен-Шуй по-слов’янськомуФен-Шуй по-слов’янському
Як обрати нові вікнаЯк обрати нові вікна
Як зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитисьЯк зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитись
Ремонт. Корисні порадиРемонт. Корисні поради
Які жалюзі краще купити?Які жалюзі краще купити?
Розміщення рослин в кімнатіРозміщення рослин в кімнаті
Що потрібно знати про фарфор?Що потрібно знати про фарфор?
Як вибрати штори?Як вибрати штори?
Купити кухню і не прогорітиКупити кухню і не прогоріти
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Кохана, я лелію до тебе найвище, найбільше і найбільш невичерпне почуття на Землі!
- Любов?
- Терпіння!

Реклама
Опитування
Чи говорите ви українською? Якщо так, то де її вживаєте?

В усіх сферах свого життя
Лише з родиною
Лише на роботі (в учбовому закладі)
Тільки в україномовному середовищі
Знаю мову і хотів би говорити нею, але соромлюся
Я її не знаю, але хотів би вивчити
Не говорю, не знаю і знати не хочуРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 2859
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 53 | користувачів сьогодні: 198 | переглянуто сторінок сьогодні: 15166 | всього сторінок переглянуто: 91491663
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.024 сек. і 18 запитів до бази даних за 0.019 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.