Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Для того, щоб я став мультимільярдером, мені не вистачає всього одного мультимільярда.

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Споживаємо метали, або чому вам потрібен магній


 25 грамів - саме стільки магнію міститься в організмі здорової людини. Спеціалісти кажуть, що магній як мінеральний елемент живлення дуже важливий для життєдіяльності людини.



Магній: про головне

 70% магнію міститься у кістках, решта - у м’язах і залозах внутрішньої секреції. Магній виконує захисну функцію - допомагає організму виробляти антитіла для боротьби з хворобами. Магній необхідний для вуглеводів, коли окислюється організм, він нормалізує нервову систему, упорядковує систему м’язів серця і його кровопостачання, має судинорозширювальну дію, виводить холестерин з організму, допомагає кишечнику. Нестача магнію пояснюється надмірною присутністю жирів і кальцію у щоденному раціоні, у регіонах з м’якою водою відсутність магнію в організмі може спричиняти серцево-судинні захворювання. Магній значно полегшує проблеми капілярів у людей, котрі хворіють на цукровий діабет, а при захворюваннях органів бронхосистеми, має здатність розширювати легені та знімає бронхоспазми. Вагітним жінкам цей мікроелемент допомагає в тих випадках, коли плід розвивається із затримкою, окрім того нормова забезпеченість магнієм запобігає викидням. Під час менопауз магній нормалізує негативні сторони цього стану у жінок. Найбільш відомий прояв дефіциту магнію - хронічна втома.

Через 20 тижнів або навіть раніше у людини з’являться ознаки лейкемії, якщо її організм повністю позбавити солей магнію. Магнійактивно протидіє формуванню раковим клітинам, посилюючи функцію імунної системи. Однак найбільша проблема в тому, чи захоче ваш організм засвоїти цей елемент. Ні в якому разі не треба перенасичувати вашу систему магнієм - організм просто не зможе засвоїти такі об’єми, а ефект буде таким, як і при недостачі елементу.

 Коли організму не вистачає магнію, він “запозичує” його з нервових клітин, кісток, залоз внутрішньої секрекції. Тому краще постійно підтримувати потрібну кількість мікроелементу в організмі. Засвоєння магнію затримується, коли людина приймає ліки, оскільки фармацевтичні препарати швидко виводять його з організму людини. В такому випадку, лікарі радять приймати подвійну дозу мікроелементу (600-750 мг), а також завести до раціону білкові та продукти, багаті на кальцій.

Якщо ви вирішили скинути зайву вагу, то, передовсім протестуйте свій раціон на наявність в ньому цього мікроелементу. Якщо магнію мало - людина худне швидше.

Виявити нестачу магнію в організмі можна за допомогою усіх вищеперерахованих симптомів. Також можна зробити наступний тест: напружити м’язи і потягнутися - якщо відчуваєте біль у гомілках, вашому організму не вистачає магнію.

Де ти, магній, є?

Щоденна потреба магнію залежить від віку: 0-3 місяці - 55 мг, 4-6 місяці - 60 мг, 7-12 місяців - 70 мг, 1-3 роки - 150 мг, 4-6 років - 200 мг, дорослій людині - 300 мг, щоправда декому може знадобитися й 600 мг.

В порівнянні з кальцієм, організму потрібно у два рази менше магнію. Магній міститься у безлічі продуктів, однак найбільша проблема та, що після промислової обробки, основна його частина, зникає. Найбільше магнію в какао, але після прожарювання зерна стають канцерогенними і насиченість магнієм значно зменшується. Багато магнію в лісових горіхах, соєвих продуктах, зелені, вівсянці, кукурудзі, шоколаді та какао. Перелік продуктів, збагачених магнієм (мг на 100 грам продукту): кавун - 224, квасоля - 103, шпинат - 82, ревінь - 82, буряк - 44, помідори - 43, редис - 41, петрушка (корінь) - 41, морква - 38. Багато магнію також зберігається в м’ясі, молоці, рибі, горосі.

 В мучних продуктах магнію зовсім мало, наявність його у фруктах та овочах залежить від того чи є магній у землі та добривах. Найбагатшим серед найбільш споживчих продуктів є квасоля та соя. Півстакана квасолі містить 151 мг магнію, півстакана сої - 200 мг.

Втрати ферменту магнію у промисловій обробці дуже великі. При обробці зерна втрачається біля 75% магнію, при обробці гречки та ячменю - біля 80%, очищуючи картоплю, ми позбавляємо себе 35% магнію. Сирий зелений горошок має до 92% цього мікроелементу, тоді як після його обробки кількість магнію скорочується у більш ніж два рази - 43%. Після консервування горошку, кукурудзи та інших бобових, магній частково «осідає» у розсолі, тому збагачену мікроелементом воду можна використовувати для супів, соусів, заправку для салатів.

Щоб забезпечити себе щоденною нормою магнію, дієтологи радять вживати натуральні продукти, а якщо таки готувати, то дуже швидко. Магній залишається у висівках, шкірці фруктів та овочів. Дієтологи радять вживати зелень - петрушку, окріп, базелік, але не в якості доповнення до гарнірів та м’ясних страв, а з салатами, або ж взагалі - самостійно. Причому, бажано до салату не додавати жодних соусів чи олії, оскільки будь-які жири у поєднанні з магнієм утворюють нерозчинні з’єднання, і магній практично не засвоюється. А от сік лимона у поєднанні зі свіжими овочами та зеленню петрушки піде тільки на користь. Продукти, у яких багато кальцію (сири) ускладнюють проникнення мікроелементу до організму, а продукти з високим відсотком фосфору (гриби, горох, кольорова капуста) зводять нанівець його засвоєння. Воду краще пити жорстку, а вживання кави, кофеїнових напоїв (Кока-Кола, Пепсі, енергетичні напої) взагалі варто припинити.

 За словами спеціалістів, засвоєння різноманітних елементів організмом залежить не від кількості спожитих продуктів, а від можливості вашої системи засвоїти усе, що ви їсте. Наприклад, магній переноситься з кров’ю у поєднанні з альбумінами білка. Якщо у вашому щоденному раціоні мало білка, то відповідно і мало альбуіна, щоб втримати нестачу магнію в організмі. Саме так відбувається незасвоєння організмом деяких мікроелементів. Відповідно незасвоєний магній потрапляє до сечовивідних каналів, де через деякий час можуть утворитися пісок та камені.

http://www.greenmama.ua

Дата публікації: 24.09.2007
Прочитано: 6443 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Чоловік купує квартиру і питає:
- А це тиха квартира?
- Дуже тиха! Попереднього власника застрілили, то ніхто навіть і не почув!

Реклама
Опитування
Чи говорите ви українською? Якщо так, то де її вживаєте?

В усіх сферах свого життя
Лише з родиною
Лише на роботі (в учбовому закладі)
Тільки в україномовному середовищі
Знаю мову і хотів би говорити нею, але соромлюся
Я її не знаю, але хотів би вивчити
Не говорю, не знаю і знати не хочу



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2861
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 15 | користувачів сьогодні: 135 | переглянуто сторінок сьогодні: 1380 | всього сторінок переглянуто: 110693605




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.038 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.019 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.