Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Я б випив щось безалкогольне, - сказав відвідувач офіціантові.
- Лимонад, сік, пепсі-кола, мінеральна вода?
- Все одно, - сумно зітхнув відвідувач, - я у цій справі новачок.

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Лазні світу


 У народі давно живе приказка: "баня парит – здоровье дарит". І це не випадково. Адже історія лазні — це історія людства! Відомо, що єгипетські жерці протягом доби парилися чотири рази: двічі вдень і двічі вночі. Скрізь були чудово влаштовані лазні, доступні кожному. Любов до лазні і масажу, помірність в їжі дозволяли єгиптянам підтримувати стрункість фігури і допомагали успішно боротися з передчасною старістю. Єгипетські лікарі того часу вважалися кращими в світі, а їх мистецтво в лікуванні різних хвороб не обходилося без лазні.



Той, хто розуміється на лазні, ходить туди не стільки, щоб помитися, скільки погрітися і пропотіти.

Прогрівання приводить до благотворної зміни функціонального стану органів і систем організму, посилення обміну речовин, сприяє розвитку захисних і компенсаторних механізмів. Пояснюється це сприятливою дією тепла і потіння на серцево-судинну, дихальну, терморегулюючу і ендокринну системи у більшості людей. Лазня заспокоює нервову систему, відновлює бадьорість, підвищує розумові здібності. За один банний сеанс виділяється від 500 до 1500 грамів поту. Піт виносить з собою не тільки надлишки тепла. З потом виходять назовні солі натрію, хлориди, молочна кислота, сечовина — кінцеві продукти обміну, шкідливі, або, як говорять медики, токсичні для людини речовини.

Відвідини сауни допоможуть вилікувати простудні захворювання. Особливо сильний позитивний ефект можна досягти в парній, повітря якої зволожується спеціальними настоями і відварами (м'яти, лаванди, евкаліпта). Відвідини такої сауни замінять вам процедуру інгаляції.

За рахунок контрасту температур, в сауні відбувається загартування організму, підвищується імунітет, розвивається стійкість до різних захворювань.

Правила відвідин сауни

Перед відвідинами сауни прийміть душ, але без мила або гелю, щоб на шкірі залишилася природна жирова плівка, що оберігає шкіру від пересихання. Не варто також мити голову, щоб в сауні не відбувся перегрів голови. Перший раз не варто знаходитися в сауні більше 10 хвилин.

Увійшовши до сауни вперше, сядьте або ляжте на саму нижню полицю, щоб поступово звикнути до температури (чим вище ви знаходитеся, тим гарячіше за пари). Не розмовляйте. Дихаєте поволі через ніс (а не через рот!). Якщо вам гаряче дихати, прикрийте ніс долонями. Якщо ви лежите, то, перш ніж покинути сауну, посидьте пару хвилин. Після виходу, охолодіть тіло в душі, басейні або спеціальній охолоджуючій кімнаті.

Сауну можна відвідувати в декілька заходів. Кожен захід повинен тривати мінімум 7 хвилин – максимум 15. У деяких саунах на стінах встановлений спеціальний пісочний годинник, за допомогою якого ви можете засікти час знаходження в сауні. Після процедури слід полежати на спеціальних розкладачках стільки ж часу, скільки ви знаходилися в сауні – це допоможе відновити нормальну діяльність серцево-судинної системи. В цей час можна випити сік, чай, квас або трав'яний відвар. У сауні краще не їсти, особливо якщо ви відвідуєте сауну з метою скинути зайву вагу. Цикл всіх процедур в сауні може зайняти 2-3 години.

У кожної країни свої "банні традиції". Зовнішній вигляд самої лазні і правила проведення "банного ритуалу" залежать від кліматичних умов, релігійних переконань і багатьох інших причин. У кожній з них ми можемо знайти для себе щось нове і корисне.

Турецька лазня (хаммам).

Уявіть собі розкриту долоню. В ідеалі турецька лазня виглядає саме так. Виконана вона у формі круга, а пальці - це коридори, які ведуть в парні з різними температурами. У найжаркішій парні температура досягає 90˚С. Ви переходите з приміщень з низькою температурою в приміщення з вищою до тих пір, поки не пропотієте. Після всіх парень потрібно пройти в кімнату, де встановлені кам'яні лежанки, теж сильно розігріті, де слід продовжувати потіти.

Коли, нарешті, ви відчуєте, що терпіти жар немає більше сил, перейдіть в кімнату з нижчою температурою і там віддавайтеся в руки професійного масажиста. Тільки після того, як кісточки як слід розігріті і розім'яті, ви можете приступати до миття. Для цього потрібно гарненько розтертися мочалкою з люфи, кокосової або волосяної. Є і екзотичний варіант, з фінікових тичинок. Тільки після мочалки використовуйте мило. На відміну від нас, араби користуються цими предметами окремо. Далі вас чекає басейн. У східній лазні їх повинно бути декілька.

Лазня опалюється парою. Отвори, по яких він надходить в приміщення, знаходяться в стінах на рівні 1,5 м від підлоги. Але труби, по яких поступає пара, проходять під підлогою, тому він теж достатньо теплий. Перевага східної лазні - поступове звикання до високих температур. Тут на відміну від фінської лазні (сауни) немає місця фізичним і розумовим розвагам, тільки масаж.

Фінська лазня (сауна).

Виконана з світлих порід дерева: сосна, береза, ясен. Є великим приміщенням, де можна подивитися телевізор і послухати музику, а також пограти в настільні ігри і поспівати караоке. Піч у фінській лазні зазвичай кам'яна. Також часто зустрічається, - електрична піч, температуру якої можна регулювати. Температура в сауні досягає 120 – 140 ˚С, а вологість - всього 10-15%. Із-за сухості повітря такий жар не відчувається. Виступаючий піт тут же випаровується. Але все таки лікарі стверджують, що навіть при сухому повітрі не слід підвищувати температуру більше 90 -100 ˚С.

Фінські лазні настільки популярні у всьому світі, що їх виробництво і експорт - одна з чималих статей доходу Фінляндії.

Японська лазня (сенто).

Тут перевага віддається не гарячому повітрю і не гарячій парі, а гарячій воді.
Головне в японській лазні - це басейн з температурою води 55 ˚С. Усередині нього знаходяться лавки, на яких і слід розташуватися. Перед зануренням приймають гарячий душ або обливаються гарячою водою. Вода в басейні повинна доходити до грудей щоб уникнути загрози теплового ефекту і зайвого навантаження на серце. На голову надягають шапочку, змочену холодною водою. Знаходитися в басейні слід хвилин 10-15. Іноді в лазні є два басейни, в одному з яких вода прохолодніша. Така зміна температур забезпечує ефект лімфодренажа. Коли ви вже достатньо нагріті, необхідно обмотатися простирадлом, а охочим схуднути - шерстяною ковдрою і лягти відпочивати і потіти на лежаку. Потім слід витертися досуха, після чого рекомендується прогулянка на свіжому повітрі.

Японська лазня - це профілактика порушення обміну речовин і ревматичного болю. Вона чудово тонізує і загартовує, а також знімає нервову напругу. По релігійних переконаннях в японській лазні заборонено користуватися милом, оскільки на його виготовлення раніше йшли убиті тварини; після розігрівання японці просто використовують жорстку рукавицю. Окрім сенто є лазня офуро, що є все те ж саме, тільки замість басейну в лазні дерев'яна бочка, призначена для однієї людини. Отже офуро - це домашній варіант японської лазні.

Російська лазня.

В традиційній російській лазні відразу після входу розташовуються невеликі передпокої, в якому роздягаються. Потім слідує приміщення парилки, в якій розташована піч, а в печі - камін. Камін поливають водою або настоєм цілющих трав, приготованих заздалегідь. Полив каменів невеликими порціями води дозволяє зробити пару менш вологою, легкою. Баня після цього наповнюється жаром і можна забиратися на полиці. Полиці складається з 3-4 ступенів, чим вище, тим жаркіше. Так, починаючи з самої нижньої, ви переходите все вище і вище. У російській лазні обов'язково запарюють віник. Це невід'ємний її атрибут.

Корисність лазні

1. Регулярні відвідини сауни підвищують м'язовий тонус.
2. Рясне потовиділення розгладжує і позбавляє шкіру від рихлості і горбистої.
3. Під час прогрівання збільшується мозковий кровообіг, відбувається підживлення кірки киснем і активізація розумової діяльності.
4. Шлаки і шкідливі мікроорганізми, які скупчуються в легенях, видаляються з організму, оскільки починають посилено працювати всі органи.

Отже, що не можна робити в сауні:

Не варто сидіти на самій нижній лаві з метою пробути в сауні якомога більше часу;
Не можна сидіти на самій верхній полиці, звісивши ноги вниз, а голову тримаючи під стелею;
Не варто після сауни обливатися теплою водою;
У жодному випадку не можна палити і приймати алкоголь;
Забороняється відвідувати сауну під час гострих або хронічних захворювань, а також з підвищеною температурою тіла;
Не можна ходити в сауну в прикрасах: метал може нагрітися під впливом тепла і обпалити тіло;
Пити холодні напої, це уповільнює процес потовиділення;
Ходити в лазню на ситий шлунок;
Не можна фізично перевантажуватися. У лазні потрібно розслаблятися і відпочивати.

http://ostriv.in.ua/


Дата публікації: 10.09.2007
Прочитано: 3000 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Дружина каже чоловікові:
- Ти б прогулявся з мамою, місто б їй показав. Це ж твоя рідна теща.
- Нічого не вийде. Вона все одно знаходить дорогу додому.

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до вінчання?

На мою думку вінчання має бути обов'язковим
Перед вінчанням потрібно деякий час прожити разом
Мені подобається обряд, але вінчатись не хочу
Мені не подобається обряд вінчання
Мені байдуже



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1881
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 118 | користувачів сьогодні: 2223 | переглянуто сторінок сьогодні: 21544 | всього сторінок переглянуто: 106751938




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.032 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.