Процедура пірсинга достатньо проста: у якій-небудь частині тіла проколюється отвір, потім в нього вставляється предмет. Він може бути з дерева, слонової кістки, металу, пластмаси і т.д. Або протягується нитка, або невеликий стержень, на якому кріпляться, наприклад, перлини, діаманти, янтар.
Найбільш поширена у нас форма пірсинга - це сережки в проколених мочках жіночих вух. Прикраси в них розташовуються найчастішим симетрично на обох вухах, але з деяких пір асиметрія є переважаючою.
Сучасний пірсинг вух став набагато різноманітніший - від проколу мочок до безлічі сережок в хрящі. Заживає пірсинг вух достатньо довго. Якщо це прокол мочок - то 3-4 місяці, а якщо прокол був зроблений в хрящі, то до півроку.
Проколювання вух є досить традиційною процедурою, так і абсолютно новий для нашого суспільства вигляд пірсинга, званого еротичним, також одержує все велику популярність.
Тривалість загоєння місця проколу залежить від конкретного місця. Відомо, що пірсинг пупка заживає від 2-х до 6 місяців; пірсинг язика - 7-14 днів; пірсинг брови, носа, вуха - близько 10 днів; інтимний пірсинг заживає дуже швидко - 7-20 днів. У будь-якому випадку, перевагу якому б виду пірсинга ви не віддали, перші 2 тижні необхідно виключити відвідини сауни, басейну, купання в природних водоймищах, особливо в морі - солона вода перешкоджає загоєнню. Неуважне відношення до проколеного місця може привести до місцевих інфекцій, абсцесу або зараження крові. Не слід використовувати для протирання препарати, окрім рекомендованих.
До повного загоєння ранки не можна виймати прикрасу - це може привести до попадання в канал інфекції. Щоб запобігти засиханню, потрібно періодично пересувати прикрасу в каналі, що формується, протягом першого тижня.
Після проколювання соска або пупка на ніч надягайте чисту бавовняну футболку або майку. При генітальному пірсингу слід уникати сексуальних контактів аж до повного загоєння. Не слід закривати рану пластиром або іншим захисним матеріалом. Якщо процедурі пірсинга була піддана порожнина рота або пероральна область, не рекомендується палити і вживати алкоголь, щоб не подразнювати ранку. Кожного разу після їжі або пиття необхідно полоскати рот дезинфікуючим розчином.
При ускладненнях - почервонінні, припухлості, свербінні - відразу звертайтеся до дерматолога. У жодному випадку не робіть пірсинг самі. Якщо ви вирішили зробити цю процедуру - то обов'язково звертайтеся в салони, які оснащені необхідним устаткуванням для проведення пірсинга. Як і будь-яке хірургічне втручання, сама процедура може виявитися небезпечною в руках непрофесіоналів.
Вам не можна робити пірсинг, якщо у вас:
- Підвищена температура;
- Загострення якого-небудь хронічного захворювання;
- Погана здатність згущування крові;
- Алергія на препарати, за допомогою яких буде проводиться пірсинг (анестезія);
- Алергія на метали.
Жінкам не варто робити пірсинг під час менструацій або під час вагітності.
Рекомендується використовувати тільки прикраси для пірсинга, виготовлені з хірургічної сталі, титану і золота, причому прикраси із золота вставляються в свіжий прокол тільки за відсутності індивідуальної нестерпності золота, інакше золоту прикрасу можна вставляти в прокол тільки через пару тижнів.
http://www.terrawoman.com/
Переклад: http://www.buket.ck.ua