Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Лікар питає у пацієнта: "Скільки годин ви спите щодня?"
- Від двох до трьох, лікарю.
- Але ж це дуже мало!
- Ви так вважаєте? А мені вистачає. Ночами я сплю годин по десять!

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Шлунок - як обминути осінні загострення


 Осінь - одвічна пора загострень. Ми почуваємося гірше не лише морально, але й фізично. Осіння депресія та хронічне невисипання доповнюються постійними ниючими болями у шлунку. Що хвилює шлунок у період загострень та як щонайшвидше позбутися неприємних відчуттів?



Психологи та лікарі сходяться в єдиній думці - якщо хочеш назавжди забути про проблеми зі шлунком не їж, не пий та не піддавай організм стресу. Це скоріше скидається на "казку про сивого бичка", бо у сучасному світі таке навряд чи можливо. До того ж, хто переконає тебе, що ніхто у родині ніколи не мав шлункових проблем, бо вони хвороба скоріше спадкова, аніж набута.

Отож, якщо ти вирішила встановити хороші стосунки із власним шлунком, проведи невеличке розлідування.

1. Відвідай лікаря. Знаю, знаю, звучить як зачарована фраза з казки про Гаррі Потера. Щоденну вранішню нудоту або неприємні відчуття у шлунку ти вважаєш проблемою, не вартою надмірної уваги. "З таким до лікаря? Та я сама знаю усі препарати, які він мені призначить" - отак здебільшого реагуєш ти на пораду звернутися за допомогою. Між тим, хвилинні розлади з власним організмом можуть обернутися тижнями, проведеними у лікарняному ліжку.

У що перетворюються хвилинні болі:

- хронічний гастрит
- виразка шлунку
- дискенезія жовчовивідних шляхів

Лікарі стверджують, причина шлункових захворювань ні що інше як наявність у твоєму органімі бактерії Helicobacter pylori, що в перекладі означає "мікроб шлунковий спіральний". Шляхів розповсюдження бактерії безліч. Найчастіше Helicobacter pylori передається від людини людини при тісному довготривалому контакті. Поцілунок, спільний посуд, недотримання елементарних правил гігієни - і ось вже шкідливий мікроб поселився у вашому шлунку. І почалося...

2. Переглянь своє відношення до життя та проаналізуй правила, за якими ти живеш. Виявляється, маєш змогу відгородити себе від депресивного стану та частої зміни настрою, всього-на-всього змінивши декілька своїх звичок, які й не вважаєш загрозливими.

3. Намагайся не хвилюватися. Здається, я ще не вагітна - подумаєш ти, бо саме цю фразу найчастіше чують майбутні мами. Але навіть якщо твоя проблема виявилася досить серйозною навіть з медичної точки зору, зрозумій, що сьогодні існує безліч засобів покращити твоє здоров‘я. 90% з них - у твоїх руках. Не дозволяйте собі страждати та думати про свій стан. Досить часто проблеми з травленням виникають саме на фоні надмірних переживань, тривожних думок та стресу.

Отож, допоки вересень ще не б‘є у дзвони, у тебе лишилася жменька часу аби привести свої стосунки зі шлунком до ладу. 8 кроків до здорового шлунку та приємних відчуттів у твоєму "животику".

1. Ти "викидаєш" гроші на вітер, купуючи безліч препаратів, які б могли тобі допомогти, замість того, щоб всього-на-всього слідкувати за тим, що потрапляє у твій шлунок. Звичайно ж, у тебе завжди знайдеться пакетик "Смекти" чи пігулка "Мезиму" про всяк випадок. Однак рано чи пізно шлунок або звикає до заспокійливих препаратів і просто перестає на них реагувати, або навпаки намагається "бунтувати". А вся справа в тому, що гра в зниження-підвищення кислотності найчастіше закінчується хронічним захворюванням шлункового тракту. Виявляється, причина частого "подорожування "шлункової кислоти до стравоходу криється у слабкості м‘язів клапана, який відділяє ці два органи. Першим запобіжником такого стану є щоденний контроль їжі, якою ти наповнюєш організм.

Певна група продуктів, таких як цитрусові, томати та томатний сік, шоколад, вино на напої, що містять кофеїн можуть ініціювати виникнення захворювань шлунку. Однак пам‘ятай, що дієту може призначити лише лікар.

Порада: обов‘язково обмеж та заміни насичені жири фруктами, овочами та продуктами з високим вмістом клітковини.

2. Насправді, ти виснажена більше, ніж тобі здається. Щоденні стреси, хвилювання, думки, які нізащо не полишають голову - як найкраще і найшвидше здати звіт, організувати корпоративну вечірку, виїхати з друзями на природу, відвідати з дітьми гідропарк провокують розвиток шлункових захворювань. І знаєш чому? Коли ти нервово виснажуєшся, в організмі різко піднімається рівень гормонів стресу, які призводять до активного скорочення шлунку та кишечнику, в результаті чого виникають спазми. Окрім того, гормони стресу спонукають надлишкове вироблення шлункових соків, які роблять шлунок вразливим і спричинюють перші ознаки гастриту. На вершині цих проблем відсутність апетиту, яку часто провокує стрес, запори та надмірне газоутворення. Якщо завідома знаєш, що день буде важким, харчуйся регулярно маленькими порціями, тоді твій шлунок не будеш надто голодним або переповненим їжею та кофеїном, бо саме це й спричиняє розлади органу травлення.

Порада: Рухайся! 30-хвилинні заняття аеробікою допоможуть звільнитися від стресу та зможуть протистояти запорам, пришвидшуючи просування їжі до травника.

3. Твій шлунок дратує будь-яка нездорова їжа, напої та стрес. Якщо болі у кишечнику тривають та не припиняються впродовж трьох місяців, будь готова до того, що лікар може діагнозу вати тобі синдром роздратованого шлунку, - проблему, яка турбує сьогодні кожну п‘яту жінку. Симптоми такого захворювання - здуття живота, надмірне газоутворення, раптові приступи діареї та запори, спричинені стресами та будь-якими змінами у звичній дієті.

Окрім певних тестів, які виявлять "слабкі" сторони твого шлунку, медики радять зробити тест на чутливість до тих чи інших продуктів. Лише виключивши з раціону страви, які зовсім не підходять саме твоєму організму лікар зможе ретельніше визначитися з лікуванням.

Порада: Якщо симптоми не минають не полінуйся звернутися до лікаря вдруге. Окрім того, ознайомся та потоваришуй з йогою або дихальними вправами. Саме вони активізують роботу кишечнику та допомагають йому подолати "труднощі".

4. Твій організм не приймає лактозу. Одна з чотирьох жінок має проблеми з перетравленням лактози -цукру тваринного походження, який міститься у молочних продуктах, морозиві та плавлених сирках. Якщо ти підозрюєш, що належиш саме до числа таких жінок, спробуй на декілька тижнів викреслити зі свого раціону молочні продукти. Спостерігай за організмом - симптоми лишилися такими ж, погіршилися чи зникли взагалі. Проте це зовсім не означає, що ти маєш повністю відмовитися від молочних продуктів. Йогурти та тверді сорти сиру, якщо й мають вміст лактози, то дуже незначний. До того ж, саме йогурт містить ензими - певні речовини, що допоможуть твоєму шлунку швидше перетравити лактозу.

Порада: Не можеш жити без вранішньої кави з молоком? Не переймайся. Лікарі стверджують, що ти можеш налаштувати своє травлення на сприйняття лактози, якщо будеш поступово вводити у раціон молочні продукти. Щодня додавай молоко до свого раціону, але дуже маленькими порціями. Ще один секрет - мінімізувати неприємні симптоми можна, якщо вживати молоко не окремо, а разом з якоюсь стравою.

5. Ти вживаєш досить багато фруктів. Дослідження медичного центру університету Канзас стверджують, що близько половини пацієнтів, що мають проблеми у вигляді діареї та надмірного газоутворення вживають 25 і більше грамів фруктози на день. Якщо після надмірного вживання фруктів у твоєму шлунку починаються процеси бродіння, це означає, що він не сприймає та не може сповна перетравити фруктозу у тих кількостях, в яких ти її пропонуєш.

Порада: Якщо справи зовсім погані і після чергового яблука ти здаєшся собі повітряною кулькою, скороти вживання продуктів, які містять високий рівень фруктового цукру. Це зовсім не означає, що ти маєш повністю відмовитися від дарів саду та лісу. Просто намагайся уникати найсолодших представників родини: солодких сортів яблук та бананів. Для порівняння - одне яблуко містить 8 гр. фруктози, середній банан - близько 6, чашка нарізаної кубиками дині - 3, а абрикос менше 1 граму. А ще не їж усі фрукти одразу, спробуй розділити їх на декілька прийомів, зменшивши при цьому фруктозну "атаку" на власний шлунок.

6. Ти жуєш жувальну гумку, аби уникнути перекусів. Ти можеш вірити, а можеш просто посміятися, прочитавши це речення, але одна з найбільших причин "хворого" шлунку це жуйки. Жуючи гумку ти ковтаєш велику кількість повітря, в результаті чого маєш газоутворення та здуття шлунку. Окрім того, деякі жувальні гумки, що не містять цукру мають у своєму складі сорбітол, який навіть у мінімальних кількостях здатен набухати у твоєму шлунку. Сорбітол та вода, які починають "хазяйнувати" у кишечнику здатні спричинити здуття та навіть розлад шлунку.

Порада: медичні журнали стверджують, 10 грамів сорбітолу прискорюють симптоматику хворого шлунку, тоді як 20 грамів вже загрожують спазмами та діареєю.

7. Твій шлунок надто чутливий до глютену. Цей компонент знайомий усім молодим мамам, оскільки лікарі не рекомендують вводити в раціон крупи, що мають у своєму складі глютен дітям до 7-8 місяців. Компонент, який міститься у пшениці, житі, ячмені, викликає аутоімунну реакцію, що спонукає наш організм виробляти антитіла, які атакують ворсинки, що знаходяться у малому кишечнику та всмоктують вітаміни, мінерали та воду. З часом ці ворсинки руйнуються, спричиняючи шлункові напади та здуття та запобігаючи всмоктуванню поживних речовин. Відтак, ти стаєш більш вразливою, в результаті чого дія вітамінів та мінералів стає набагато сильнішою. Твій організм реагує на це алергічною реакцією.

Порада: просто виключи зі свого раціону пшеницю, жито та ячмінью. Заміни їх пшоном, кукурудзою, гречкою та рисом

8. Ти маєш зайву вагу. Декілька зайвих кілограмів можуть загрожувати тобі утворенням каміння в жовчному міхурі, відкладанню солей та високим рівнем холестерину. Зайва вага тисне на шлунок, який в свою чергу тисне на клапан між шлунком та стравоходом, в результаті чого шлункові соки знову просочуються у шлунок.

Порада: 2-3 кілограми, скинуті за допомогою скорочення вживання солодощів та збільшення часу вечірніх прогулянок допоможуть тобі назавжи потоваришувати зі шлунком.

Не забувай, що осінь це не лише пора загострення хронічних захворювань та одвічна боротьба з депресією. Налаштуйся на позитив. Нехай пожовкле листя здається тобі не сумним закінченням життєвого циклу природи, а золотим вбранням її чергового етапу.

Не дай поганому настрою та самопочуттю зіпсувати жодного осіннього дня.
http://www.greenmama.ua

Дата публікації: 21.08.2007
Прочитано: 5455 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Приходить дівчина під ранок з інтернет-тусовки вся в синяках, заплакана:
- Мама! Мене хакнули!

Реклама
Опитування
Звідки Ви до нас завітали?

Черкаси та область
Київ та область
Львівська область
Закарпатська область
Донецька область
Сумська область
Харківська область
Інші міста України
США
Канада
Росія



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2933
Коментарів: 1
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 75 | користувачів сьогодні: 954 | переглянуто сторінок сьогодні: 7103 | всього сторінок переглянуто: 106737497




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.031 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.