Річ у тому, що приблизно перші 10 днів життя зародок ще не прикріплявся до стінки матки і не приєднався до кровообігу матері. Тому ті шкідливі речовини, які потрапляють в кров матері, до дитини не поступають. Остаточна імплантація плодового яйця відбувається до кінця другого тижня вагітності, якщо вважати від терміну зачаття. Цей час якраз співпадає з першими днями затримки менструації і встановленням факту вагітності. Як правило, після цього жінка прагне вести здоровий спосіб життя.
А як же бути з рентгеном, зачаттям в сильно нетверезому вигляді і іншими небезпеками, ніяк не пов'язаними з кровообігом матері і плоду? В цьому випадку доведеться покластися на матінку-природу. Адже на такому ранньому терміні працює закон природи під назвою «Все або нічого». Іншими словами, якщо на зародок вчинено шкідливий вплив і в його розвитку щось пішло не так, то вагітність уривається самостійно на ранньому терміні. Іноді жінка може і не здогадуватися про те, що вона була вагітна. Просто місячні приходять на пару днів пізніше, трохи хворобливіші і рясніші.
А якщо вагітність протікає нормально, загрози викидня немає, то, швидше за все, з дитиною все добре.
Проте, якщо питання про здоров'я дитини продовжує хвилювати молоду маму і її лікаря, то в 12 тижнів потрібно зробити докладне ультразвукове дослідження. А також здати спеціальний аналіз крові, так званий, «потрійний тест». Цей аналіз оцінює рівень трьох гормонів в крові -альфа-фетопротеїну, хоріоніченого гонадотропіну і естріолу. По рівню цих гормонів визначається вірогідність природжених патологій у майбутньої дитини.
Перед здачею цього аналізу вагітній жінці потрібно набратися сил і терпіння. Оскільки цілком імовірно, що цей аналіз доведеться здавати не один раз, а два або навіть три. Річ у тому, що концентрація даних гормонів в крові залежить від безлічі різних причин, тому дуже багато помилкових результатів цього тесту.
За наслідками тесту і УЗД лікар оцінює вірогідність відхилень в розвитку дитини. Якщо відхилення виявлені, то ще не пізно зробити аборт. Але якщо для вагітної аборт є неприйнятним, то деякі лікарі взагалі не радять робити «потрійний тест». Навіщо витрачати стільки нервів при очікуванні результатів, перездачі аналізу, якщо жінка все одно настроєна народжувати цю дитину? А якщо раптом виявляться відхилення, то вагітній доведеться ходити залишок вагітності з украй обтяжливими відчуттями. Адже краще провести цей час без зайвих стресів і неприємних думок.
Але, швидше за все, з малюком все гаразд. А надалі, дотримуючись рекомендації лікаря, ведучи здоровий спосіб життя, правильно харчуючись, молода мама забезпечить своїй майбутній дитині «здоровий» старт. Навіть, не дивлячись на те, що спосіб життя в перші тижні вагітності був не зовсім «вагітний».
http://www.medportal.ru/
Переклад: http://www.buket.ck.ua