Душ гігієнічніший за ванну, оскільки грязь постійно змивається водою. До речі, і води душ витрачає в середньому в 5 разів менше, ніж ванна.
Душ є чудовим засобом для гартування, оскільки дозволяє різко міняти температуру води. Крім того, душ займає відносно мало місця, що для наших тісних квартир важливо. Словом, я за душ.
Душ можна прийняти стоячи у ванні, але можна і замінити ванну, встановивши душову кабіну. Ось тільки, яку саме? По складності пристрою і кількості виконуваних функцій душові кабіни можуть бути дуже різними.
Почнемо з найбільш простого і дешевого варіанту – душового кута. Це піддон і дві стінки з дверима. Дверці можуть бути розсувними і відкриватись як двері, можуть складатися з декількох секторів або з двох стулок «кутом». Такі кабіни встановлюють в кутку ванної кімнати.
Складніші варіанти припускають наявність трьох або чотирьох стінок, і навіть даху над головою.
З чого роблять душові кабінки? Дверці і стінки – з акрилу (оргскла) або скла. Скляні істотно дорожчі, оскільки їх виготовляють не із звичайного скла, а з удароміцного. Таке скло розбити дуже важко, а розбившись, воно не утворює гострих ріжучих осколків.
Піддони чавунні, сталеві, фаянсові, керамічні і акрилові. Чавунні емальовані піддони міцні, надійні, тільки довго залишаються холодними. Сталеві емальовані піддони теж міцні і теж надійні, але під струменем води досить сильно "гримлять". Фаянсові піддони масивні, красиві, гігієнічні, але можуть розбитися.
Керамічні піддони міцніші і довговічніші, зате акрил на відміну від холодної кераміки під дією гарячої води нагрівається миттєво, приємніший при дотику.
А можна обійтися взагалі без піддону. Просто спорудити невисокий подіум з системою зливу (трапом), а на ньому змонтувати стінки і дверцята.
Для того, щоб максимально полегшити підтримку кабінки в чистоті, на їх внутрішню поверхню наносять спеціальне водовідштовхувальне покриття.
Кабінки можуть бути обладнані форсунками для подачі води під тиском, що дозволяє проводити гідромасаж. Якщо ж на додаток до гідромасажа забезпечити кабінку парогенератором, її можна використовувати як сауну або турецьку лазню.
Причому пара, що подається, може бути не тільки водяною. Через парові сопла можна розпорошити ефірні масла. Ароматна пара очистить вашу шкіру, допоможе розслабити зведені м'язи і "змастити" скостенілі суглоби, змиє з поверхні тіла грязь і виділяючі разом з потом шлаки і токсини.
Парова кабіна є найлегшим, найшвидшим і ефективнішим засобом для позбавлення від простуди, що починається, або її наслідків, від багатьох легеневих хвороб. Люди спеціально ходять в поліклініки, щоб пройти курс цілющих інгаляцій, а тут свій інгаляторій вдома!
Дорогі кабінки обладнали датчиками і стабілізаторами температури, щоб по висоті кабіни було однакове тепло. Кабінки забезпечують інтелектуальною системою управління, яка або сама все зробить, або підкаже вам, що і коли потрібно зробити.
Щоб не нудьгувати під душем, кабінки забезпечують CD-плейєром або FM-радіо, телефоном або спікерфоном. У принципі, ніхто не заважає встановити телевізор або комп'ютер, захищені від води. Любителів зорових ефектів порадують кольорове або дзеркальне скло і світломузика. Така кабіна виглядає дуже привабливо.
www.ualady.net