Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Розмовляють два студенти після здачі екзамену:
- Сань, ти щось написав?
- Ні, пустий лист здав.
- Але ж, ти і дурень!
- Це чого ж???
- Я теж здав чистий, тепер подумають, що ми один в одного списували.

Google рекомендує
Ваш дім

Оформлення столу


 Мабуть, кожна господиня знає, що на святковому столі повинні бути квіти. Але не всі уявляють собі, як вибрати букет або квіткову композицію, щоб вони стали дійсно прикрасою.



Почати слід з вибору місця для вази. Квіти не повинні закривати гостей один від одного, тому, якщо квіти високі, їх розміщують на краю. Але краще прикрасити стіл невеликими квітами в невисоких вазах.

Якщо стіл приготований для невеликої кількості гостей (не більше 12), можна біля приладу кожного гостя поставити маленький букетик або одну квітку в маленькій вазі. Для цього вибираються і особливі квіти — невеликі і виразні, наприклад, ромашки, нігтики, фіалки, дрібна хризантема і гвоздики. Якщо гостей не більше чотирьох — шести, квіти можна поставити в кінці столу.

На круглому столі квіти ставляться в центр, а на овальному можна розмістити декілька композицій: одну центральну і дві бічні (по обидві сторони від центральної, строго на одній лінії). Якщо стіл квадратний або не дуже витягнутий прямокутний, то квіти поміщають теж в центрі.

В деяких випадках стіл прикрашають квітковими гірляндами. Їх можна розмістити по-різному: уздовж краю столу по прямій лінії, хвилеподібно, по діагоналі, розділити стіл на квадрати по кількості сидячих за ним гостей і т.д. Гірляндами і стрічками прикрашають звичайно великі столи. Можна поєднувати гірлянди і невеликі квіткові композиції, але розміщувати їх слід строго симетрично.

Крім гірлянд, стіл прикрашають і маленькими бутоньєрками, — букетиками 5—10 см в діаметрі. Бутоньєрка складається з декількох маленьких квіток або одної великої на тлі листка, зелені аспарагуси, доповнених декоративною стрічкою. Готують бутоньєрки з довго нев'янучих живих квітів і листя. Квіти, природно, повинні бути свіжими. Звичайно на стіл ставлять велику композицію, а біля кожного приладу розкладають бутоньєрки з тих же кольорів. Наприклад, в центр столу ставлять низький круглий букет з троянд з гіпсофілою багаторічною, папоротями у витонченій прозорій вазі, а біля приладів розкладають бутоньєрки з дрібних трояндочок. Окрім троянд, для виготовлення бутоньєрок використовують дрібні гвоздики і хризантему, гіацинти (окремі віночки), оксамити, фіалки, запашний горошок, маргаритки, листя троянди, плюща, лавровишні, зелень папороті, аспарагуса, гіпсофілів. Бутоньєрки з листям виглядають витонченішими, ніж зроблені тільки з квітів із стрічками.

Перед виготовленням бутоньєрок квіти і листя слід витримати у воді не менше 4 годин, щоб букетики довше залишалися свіжими. Зрізи стебел і листя рекомендується умочити в розплавлений віск або стеарин.

Квіти для букета або гірлянди слід підібрати так, щоб їх відтінок гармонував з скатертиною, серветками, посудом. Ніжні тони посуду повинні підкреслюватися сильнішими фарбами кольорів. При досить яскравих фарбах посуду краще узяти квіти одного пастельного тону. Необхідно враховувати і стиль, в якому накритий стіл: на «авангардному» столі навряд чи будуть доречні лілії.

Які ж квіти вибрати для прикраси столу? Мабуть, найвитриваліша, найнадійніша і довговічніша квітка у всі часи — це гвоздика. У неї тверді, гнучкі стебла, тому гвоздику можна вплітати в гірлянди. Також довго зберігаються і хризантема, кали, антурії, рудбекії, деякі сорти троянд, гербери. Звичайно, квіти добре зберігаються тільки в приміщенні, де температура не перевищує 20 °С і немає протягів, в жарі і холоді будь-які квіти швидко пов'януть.

Тепер декілька слів про те, як підібрати букет залежно від виду свята.
Якщо «винуватиця» свята — молода дівчина, стіл рекомендується прикрасити бутонами троянд блідо-рожевих тонів, що ще не розкрилися. Ранньою весною це також можуть бути перші польові квіти, наприклад, конвалії, фіалки або ранній бузок. Якщо букет вийшов високий, його краще розмістити на краю столу, щоб він не затуляв обличчя гостей, а по центру столу розташувати невеликі букетики низьких квітів.

На святі на честь жінки середніх років стіл краще всього прикрасити її улюбленими квітами. Можна також скласти букети з жовтих і рожевих гвоздик, гербер, троянд. Для таких букетів бажано використовувати кольорові, кришталеві або художні керамічні вази.

Для прикраси торжества на честь немолодої жінки можна приготувати букети з червоних троянд, що розпустилися, крупних гвоздик, хризантеми, лілій. Вази підійдуть старовинні, кришталеві або фафорові. Якщо ваза достатньо масивна, доповніть букет крупним листям інших квітів або рослин. На стіл можна поставити один або два такі букети, а також свічки у відповідних підсвічниках.

Чайний і кавовий столи також уквітчують. Кавовий стіл з «класичною» клітчастою скатертиною прикрасить невеликий низький букет в плоскій вазі. Якщо посуд і скатертина такого столу витримані в бежево-коричневій гаммі, доречні такі яскраві квіти одного виду, як оксамити, настурція, рудбекія, невелика хризантема; для столу, наприклад, в синіх тонах, — дельфініум, садові волошки, клематіс і т.д. Чайний стіл з традиційним самоваром звичайно прикрашають пишним букетом з різних квітів. Залежно від пори року це можуть бути; нарциси, крокуси; ромашки, жоржини, флокси; гілочки з ягодами і яскравим листям. Якщо чайний стіл покривають скатертиною з яскравими кольорами і бахромою по краях, букет роблять менш яскравим.

Прикраса столу на честь весільного торжества вимагає особливої уваги. Як правило, на весілля дарують багато квітів. Не варто ставити на стіл всі букети. Пам'ятайте: перевантаження столу квітами і іншими прикрасами не підкреслює урочистості моменту. Якщо квітів багато, їх краще розосередити по кімнаті, де накритий стіл, користуючись підлоговими вазами. Особливе місце відводиться букету нареченої (до речі, для цього звичайно підбирають білі або рожеві квіти). Букет ставлять перед молодими, перед весільним тортом. Ще декілька букетів ставлять по діагоналі столу.

Для дитячого свята стіл рекомендується прикрасити світлими, невеликого розміру квітами. Часто для цього збирають польові квіти. З них можна зробити маленькі букетики, оформлені у вигляді кошика. Окрім польових, підійдуть і інші квіти: дрібні трояндочки і гвоздички, дрібноквіткові флокси та інші. Замість дрібних квіточок візьміть одну — три великі: наприклад, ірис, троянда, садова ромашка плюс декоративна зелень. Якщо свято на честь дівчинки, використовують квіти біло-рожевих тонів, якщо на честь хлопчика — біло-блакитних. Цю умову, до речі, слід дотримувати як при убранні столу, приміщення, так і при підготовці подарунків.

Влітку багато свят відзначають в саду. Оскільки головна краса зовні дому — в навколишній природі, то стіл прагнуть не перенавантажувати квітами, особливо якщо сад і так повний квітів. На стіл ставлять один або декілька простих невисоких букетів.

На відкритому повітрі можна прикрасити стіл і оригінальною «плаваючою» композицією. Використовуйте для цього плоску або кришталеву вазу, в якій звичайно подають фрукти. На дно вази з водою занурюється утримувач, на якому закріплюється декілька квіточок з короткими стеблами так, щоб вони закрили собою утримувач. Один або дві квітки (наприклад, троянди) можуть вільно плавати у воді. Залежно від розміру плоскої кришталевої вази можна розташувати в ній плетіння-гірлянди із зелені з рідкісними квіточками. Гірлянду не треба закріплювати на утримувачі. Матеріалом для плаваючої композиції можуть бути синпаулії, бегонія, орхідеї і інші екзотичні квіти, у яких немає стійких стеблинок. Якщо таких в даний момент немає, годяться, наприклад, окремі квітки гладіолусів, клематис.

Складаючи букети для прикраси столу, не забувайте і про те, як колір впливає на настрій людини. Колірна гама — один з найважливіших моментів в мистецтві оформлення столу. Бажано також, щоб колірне убрання столу відповідало і порі року.

Весною атмосферу свіжості і новизни допоможуть створити нарциси, фіалки, гіацинти, гілочки верби, багульник, що розцвів. Весняний стіл слід витримати в жовтому, рожевому, білому або ясно-зеленому тонах. Жовтий колір активізує людину, сприяє спілкуванню тих, що сидять за столом. Рожевий колір настроює на мрійливий лад і розслабляє. Білий створює легку атмосферу, але білий однотонний колір дуже нейтральний, до нього потрібно додавати інші фарби. Це стосується і зеленого кольору, який сам по собі заспокоює, але виглядає нудно і просто. Стіл в зелених тонах потрібно «пожвавити» хоч би маленьким букетом яскравих весняних квітів.

Літній святковий стіл повинен бути яскравим і різноколірним. Його уквітчують і травами, краще використовувати блакитний, бірюзовий і оранжевий кольори. Блакитний — колір води і неба — викликає відчуття широти, ясності, свіжості. Це «прохолодний» колір, він особливо приємний в жаркий літній день. До «прохолодних» тонів відноситься і бірюзовий. Він, до речі, не тільки освіжає, але і збуджує апетит. Під його дією гості з'їдять все, навіть якщо вони затверджували перед їжею, що в таку жару не зможуть з'їсти ні шматочка. З блакитним і бірюзовим добре поєднується оранжевий колір, який діє збудливо. Для літнього столу підійде букет блакитних, білих і бірюзових садових дзвіночків, ранні айстри і флокси.

Восени, коли особливо хочеться тепла і затишку, накритий стіл повинен діяти заспокійливо. Підійдуть такі тони, як охра, болотний, коричневий: це кольори родючості землі, вони випромінюють тепло, заспокоюють, проганяють похмурий настрій. Якщо серед гостей є люди, схильні восени до меланхолії, додайте до цих тонів трохи червоного або оранжевого. Таке поєднання кольорів діє підбадьорююче. Осінній букет можна скласти з квітів і яскравого листя.

Взимку колірне оформлення, мабуть, найважливіше. Чим сильніше негода на вулиці, тим святковіше повинно бути за столом. Слід уникати білої і сірої фарб — їх достатньо в навколишній природі. Краще використовувати поєднання кольорів, які випромінюють тепло, діють благотворно — пурпурний, червоний, оранжевий. Це збудливі кольори, особливо червоний — символ життєвої сили і любові. Яскравий букетик засушених і навіть живих квітів в поєднанні з гілочкою сосни або ялини — прекрасна, радуюча око композиція.


www.ualady.net


Дата публікації: 16.07.2007
Прочитано: 14321 раз



Додатково на дану тему
Кімнатні рослини, що приносять коханняКімнатні рослини, що приносять кохання
Фен-Шуй по-слов’янськомуФен-Шуй по-слов’янському
Як обрати нові вікнаЯк обрати нові вікна
Як зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитисьЯк зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитись
Ремонт. Корисні порадиРемонт. Корисні поради
Які жалюзі краще купити?Які жалюзі краще купити?
Розміщення рослин в кімнатіРозміщення рослин в кімнаті
Що потрібно знати про фарфор?Що потрібно знати про фарфор?
Як вибрати штори?Як вибрати штори?
Купити кухню і не прогорітиКупити кухню і не прогоріти
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Вибачте, ви не підкажете, що краще за все взяти - Intel чи AMD?
- Візьміть краще горілки...

Реклама
Опитування
Чи потрібні опитування на сайті?

Так, звичайно. Це корисно
Скоріше так. Але не варто зловживати
Скорше ні. Це - зайва втрата часу
Абсолютно не потрібні.
Набридло - на усіх порталах одне й те саме!
Мені взагалі однаково



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 887
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 246 | користувачів сьогодні: 983 | переглянуто сторінок сьогодні: 13523 | всього сторінок переглянуто: 110928476




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.032 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.017 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.