Домашні способи очищення обличчя
Найперший рівень очищення обличчя – це щоденне використання вранці і увечері спеціальних засобів для умивання і зняття косметики. До них відносяться пінки і гелі для умивання (більш підходять для жирної шкіри) і косметичне молочко (рекомендується для сухої і чутливої). При їх регулярному використанні ви очищаєте шкіру від продуктів життєдіяльності, вироблених нею за цілий день або протягом ночі, запобігаєте закупорці пір, прибираєте частину відмерлих кліток шкіри, активізуєте обмінні процеси в ній.
Наступний рівень – використання спеціальних скрабів і гомажів, що очищають, і пілінгових масок. Перші містять дрібні тверді частинки, які при нанесенні їх на шкіру знімають з неї ороговілі частинки. Застосовувати їх при сухій і чутливій шкірі необхідно з великою обережністю, оскільки це може привести до мікротравм.
Під час дії очищаючих масок їх компоненти приводять до розбухання ороговілого шару шкіри і подальшого його видалення при знятті. Пілінгові маски піддають шкіру м'якій шліфовці, при цьому вони її очищають, розгладжують і полірують. В даний час дуже популярними стали пілінгові маски – плівки, які знімаються після висихання разом з ороговілими частинками шкіри. Всі перераховані засоби домашнього очищення обличчя необхідно застосовувати 2 рази на тиждень -для жирної шкіри, 1 раз на тиждень - для комбінованої і 1 раз в дві неділі - для сухої і чутливої шкіри.
Останнім часом все більше виробників косметичних засобів стали випускати двохетапні системи по проведенню мікро – дермобразії в домашніх умовах. Склад такої системи може розрізнятися залежно від виробника і від принципу дії на шкіру. Тепер ви самостійно можете проводити цю, колись суто салонову, процедуру очищення шкіри обличчя.
Від домашніх способів переходимо до салонних
У 70-80-і роки 20 століття в косметичних салонах найчастіше використовували механічне чищення з використанням спеціального металевого приладу з дірочками, так званої ложки Уна. При її використанні відбувається витискування вмісту протоки сальної залози. Цей метод очищення обличчя досить травматичний. У деяких салонах даний метод використовується дотепер, але обов'язково доповнюється подальшими заспокійливими масками і дарсонвалем, які знижують негативні наслідки.
Салонова мікро – дермобразія очищає шкіру шляхом дії на неї потоку кремнієвого піску. При цьому відбувається відлущування верхнього шару епідермісу. Але така процедура має протипоказання – її не можна робити при запаленнях на шкірі обличчя, особливо при вугровому висипі.
Хімічний салоновий пілінг – це глибоке очищення шкіри за допомогою різних кислот. При цьому відбувається відлущування відразу декількох шарів відмерлих кліток, помітний омолоджуючий ефект. Потрібно враховувати, що дана процедура стоїть на межі косметології і медицини, і робити її потрібно тільки в салонах з хорошими фахівцями і репутацією, а ще краще - в клініках. Оскільки при неправильному підборі кислот або їх концентрації, може вийти дуже серйозний хімічний опік, який надалі потрібно буде лікувати вже лікарям опікового центру.
Більш щадна процедура очищення обличчя – вакуумна. Під час неї відбувається витягування забруднень з сальних проток негативним тиском. Робиться це за допомогою спеціального апарату. Протипоказаннями даної процедури є вугровий висип і розширені судини обличчя.
Для запаленої шкіри обличчя більше підходить лазерне очищення. В ході її знімається верхній шар епідермісу, і забираються запалення. Клітини шкіри як би «випаровуються» лазером.
Одна з найпопулярніших і самих безболісних процедур салонового очищення обличчя сьогодні – ультразвукове очищення. Проводиться вона за допомогою ультразвукових хвиль, які людина не відчуває, і які діють саме там, де необхідно прибрати забруднення. Таке чищення не підходить тим, у кого на обличчі присутні вугри, зате підходить людям з дуже сухою і чутливою шкірою. Великим плюсом процедури є те, що вона добре зволожує шкіру і практично не має слідів після проведення.
Сучасний діапазон косметологічних послуг надає великий вибір способів очищення обличчя клієнтам салонів. Але робити цей вибір необхідно тільки після детальної консультації з грамотним фахівцем і враховуючи негативні наслідки різних методів, вірогідність яких існує завжди.
ualady.net