Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Дзвінок в психіатричну лікарню:
- Скажіть, будь ласка, людина, яка кожен ранок в 6 годині грає на трубі і всіх будить - нормальна?
- Швидше за все ні, ваша адреса?
- 25-й кілометр заміського шосе, військова частина. - Та-а-ак...

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Рятуємося від сонця


 З кожним роком все спекотніше стає й у наших широтах. Тому не варто вважати, що застороги лікарів стосуються лише півдня. Перебуваючи довгий час під палючим сонцем на городі, біля річки, ви й незчуєтесь, як отримаєте сонячний опік або тепловий удар.



Тому порада лікарів однозначна: влітку треба берегтися і не забувати про стан свого здоров’я. Те, що безпечне для здорової людини, може бути категорично заборонено для того, хто має за плечима низку хронічних захворювань.
Всі у затінок
— Надмірна інсоляція небезпечна для людей, що мають судинні патології, гіпертонію, — розповідає завідуючий терапевтичним відділенням міської поліклініки №2 Василь Кректун. — Перебуваючи на пляжі з 11 до 17 години, вони особливо ризикують. Та й здоровим людям у цей час краще перебратися у затінок. Взагалі не рекомендується засмагати при загостреннях серцево-судинних захворювань, надмірній чутливості на сонце, пігментних утвореннях, папіломах, захворюваннях ендокринної системи, онкології та деяких інших хворобах.
Зараз люди потроху адаптуються до спеки, раніше ховалися при температурі повітря понад 30°С, тепер продовжують працювати на городі, знаходяться на сонці довгий час. Не варто бути такими безпечними. Зберігаючи обережність, уникаючи перебування на сонці в години, коли воно особливо активне, можна лишатись бадьорими та здоровими.
Лікар-дерматовенеролог міської поліклініки №3 Сергій Малеш доповнює:
— Людям зі світлою шкірою, схильною до почервоніння, сонячних опіків не варто довгий час знаходитись на сонці. Крім цього, існує цілий ряд захворювань шкіри, при яких категорично забороняється засмагати. До них відносяться системна склеродермія, вітиліго, онкологічні хвороби. Не треба забувати про фотодерматити — останнім часом їх кількість значно підвищилась. Якщо маєте схильність до виникнення пігментних плям, веснянок і так далі теж не зловживайте засмагою, або ж користуйтеся сонцезахисними кремами.
Треба знати, що їсти
Слід пам’ятати і про свій раціон. Літо — пора, коли варто надати перевагу овочам та фруктам. Це знають усі. А що краще не їсти у спеку?
— У спеку не рекомендується вживати занадто калорійну їжу, жирне, смажене, м’ясне, — продовжує пан Василь. — Якщо людина йде на сонце після переїдання — підвищується обмін речовин, відповідно порушується терморегуляція. Не перевантажуйте себе їжею, не пийте занадто солодкі напої, алкоголь. Можна пити негарячий підсолоджений чай, нейтральні напої кімнатної температури. Не треба вживати занадто холодні страви та напої — одразу з холодильника. Від дуже холодного ще сильніше хочеться пити.
Як не дивно, гострі приправи (звичайно, якщо немає індивідуальних протипоказань) влітку допустимі. Згадайте особливості середземноморської кухні — вона вся складається з гострих страв. Це навіть якоюсь мірою допомагає подолати спеку. А пояснюється тим, що гострі приправи сприяють тепловіддачі — вода втрачається через піт. Занадто калорійний обід спричинює відтік крові від головного мозку до органів травлення. При правильній терморегуляції розподіл крові має бути рівномірним, адже при наявності притоку крові до шкіри відбувається потовиділення, без якого може настати перегрівання організму.
Що робити?
Якщо після перебування під палючим сонцем у вас з’явився шум, пульсація в голові, виникло відчуття внутрішнього жару — одразу зверніться за допомогою.
— Прояви перегріву можуть бути різними. Здорова людина переносить тепловий удар легше, для хворого все може скінчитися серйозно. При перших проявах необхідно покласти людину у тінь, забезпечивши притік крові до голови — ноги підняти, голову трохи опустити. Розстібнути ґудзики, дати понюхати нашатир, випити холодної води, — радить завідуючий терапевтичним відділенням. — Якщо ж настала втрата свідомості, є небезпека інсульту, — одразу викличте швидку допомогу.
http://www.gazeta.rv.ua

Дата публікації: 04.07.2007
Прочитано: 2468 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Милий, дістань з холодильника торт.
- Ага. На 4 шматки порізати чи на 8?
- Напевно на 4. Мені 8 не здолати.

Реклама
Опитування
Яким шпалерам для робочого столу Ви надаєте перевагу?

Природні пейзажі
Світ тварин
Автомобілі, техніка
Абстракції
Відомі фотомоделі
Комп`ютерна тематика
Космічна тематика
Фентезі
Цікаві малюнки
Діти
Інше
Робочий стіл повинен бути без шпалер



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1669
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 0 | користувачів сьогодні: 415 | переглянуто сторінок сьогодні: 22149 | всього сторінок переглянуто: 112216414




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.029 сек. і 17 запитів до бази даних за 0.014 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.