Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Сидять два студенти на парі, один говорить:
- Слухай, давай дорвемося до професора...
Сидять два вояки в казармі, один говорить:
- Слухай, давай дорвемося до прапорщика...
Сидять два зека у в'язниці, один говорить:
- Слухай, давай дорвемося до наглядача...
Сидять два грішники в пеклі, один говорить:
- Слухай, давай дорвемося до чорта...
Сидять два студенти на парі...

Google рекомендує
Ваш дім

ПРИРУЧЕНИЙ вогонь..


 Так історично склалося, що у вітальнях заміських будинків та замків ще в середні століття неабияку роль відігравав камін. І тепер, у наш час, у сучасних оселях, навіть у деяких квартирах, вітальню прикрашає камін, який додає приміщенню затишку і легкого аристократичного шарму.Встановлюючи камін у своєму будинку, ми запалюємо в ньому давню, як світ, квітку життя. Вогонь в каміні покликаний дарувати радість та спокій і відволікати від повсякденних турбот, притягувати до себе увагу та зачаровувати. Та надзвичайно важливою є гармонія каміна із загальним інтер’єром.

Утім сучасні каміни не тільки привабливі ззовні, але й багатофункціональні – підтримують тепло у будинку і можуть бути корисні у вирішенні багатьох інших проблем. Каміни поділяють на класичні, сучасні, авангардні та металеві. Вони бувають з відкритими або закритими топками. Останнім часом більшої популярності набувають закриті каміни, які мають більший коефіцієнт корисної дії. Вони набагато безпечніші (топка закрита скляними дверцятами).

У відкритому каміні полум’я потребує особливої уваги, тому палити його потрібно лише під наглядом. Каміни можуть бути вбудованими в стіну (класично), кутові, а також такі, вогонь у яких можна спостерігати одночасно з двох протилежних сторін. Причому усі вони різних розмірів – від невеликих до досить солідних (на п’єдесталі).

Класичний камін – це найпростіша піч із відкритою топкою і прямою широкою трубою. У його конструкції відсутні кругові димоходи («обороти»), характерні для звичайної печі. Завдяки прямому димоходу гарячі гази йдуть прямо у трубу – тому камін гріє тільки тоді, коли горять дрова. Але він не може служити основним засобом обігріву. У зимових будинках разом із каміном треба класти піч, або забезпечувати інше основне джерело обігріву. Камін добре вентилює, тому в будинку ніколи не буває сиро.

Останні віяння технологій майже не торкнулися традиційних англійських камінів. Британці, як і раніше, не сприймають новомодні захисні дверцята з вогнетривкого скла, настільки популярні в Європі. Топка в англійців відкрита, перед нею зазвичай встановлюють екран чи декоративну ширму. Портал виготовляється з кількох видів натурального дерева (сосни, горіха, дуба, вишні). Суцільнометалеві топки облагороджені чавунним литтям чи обрамлені керамічною плиткою.

Уся розмаїтість форм і матеріалів, які використовуються для створення камінного порталу, стала доступною, коли в побут увійшли так звані «касетні» каміни, що надійно захищають внутрішній простір, де вирує полум’я, від зовнішнього середовища. «Касета» – це схована за фасадом внутрішня частина каміна, топка зі сталі чи чавуну зі скляними дверцятами. Теплова функціональність таких камінів другорядна, їхня основна роль – окраса інтер’єру.

Якщо ж рішення про придбання каміна прийняте, треба прислухатись до порад фахівців: який камін краще підходить до оселі, де і як встановити його в будинку, які технічні вимоги до установки. Важливо правильно підібрати й «облицювання» каміну.

Щодо топок у камінах, то вони, як правило, мають термозахисне скло, але існують і відкриті варіанти, коли вогонь видно з усіх боків, а камін можна обійти навколо. Термозахисне скло, залежно від моделі каміна, може бути плоским, овальним, багатогранним або складатися з двох стулок. В одних моделях топок скло відкривається вбік, інші оснащені механізмом, що піднімає скло нагору.

Камін не можна розташовувати на шляху можливих протягів, водночас у приміщенні для підтримки горіння необхідний достатній доступ кисню. Бажано також, аби площа кімнати з каміном була не менше 20 кв. м.

Оскільки вага каміна у зібраному вигляді від 700 до 1300 кг, підлога під ним має бути достатньо міцною. Треба зважати, щоб стіна, яка прилягає, була виконана з негорючих матеріалів, і в ній не проходили комунікації. Якщо стіна зовнішня – її треба облаштувати теплоізоляцією, для чого використовують мінеральну вату, покриту фольгою (вона не плавиться, не горить, під час сильного нагрівання не виділяє отруйних речовин).

Сьогодні, коли існує широкий вибір даної продукції і попит на неї зростає, більшість представництв провідних іноземних фірм в Україні готові запропонувати споживачам як готові вироби за каталогом, так і виконання замовлення за індивідуальним проектом, що органічно впишеться в існуючий стиль інтер’єру. Фахівці-дизайнери розробляють макет каміна, готують необхідні розрахунки та креслення, за якими збудують камін. Таким чином, термін виготовлення і монтажу — від 2-х тижнів до 1-го місяця. Такі роботи виконуються з нульового циклу і «під ключ».

Так, правильний, а головне, послідовний підхід до вибору каміна відіграє вагому роль у створенні справжнього домашнього вогнища. Діапазон реалізації планувальних, функціональних та інших можливостей для вітальні — найвищий у порівнянні з іншими приміщеннями квартири. Під час проектування цієї кімнати можна проявити максимум зусиль та натхнення з метою втілення найоригінальніших ідей. Адже це величезне поле для експериментів! Головне, аби всі елементи інтер’єру були витримані в одному стилі.

Як ніколи актуальним у створенні інтер’єру є дерев’яний стиль. Ми звикли вважати, що дерево, це, насамперед, меблі й підлога (паркет чи дощане покриття). Проте на наших теренах дерево завжди було традиційним матеріалом й для спорудження будинку. Тому в російських хатах, фінських і шведських будинках, швейцарських шале, і навіть в будинках Англії, Голландії і Німеччини стіни та стеля були цілком дерев’яними або мали дерев’яні балки-опори, які чергувалися з біленою штукатуркою. Для американських будинків теж характерне поєднання кам’яної оштукатуреної поверхні й дерев’яних колод та балок.

І це виправдано, адже дерево — найбільш комфортний для житла матеріал, надає великий вибір стильових варіантів рішень від традиційного, кантрі, до ультратехнологічного. З’явився навіть спеціальний термін — дерев’яний хай-тек. Безумовно, для створення сучасних оригінальних інтер’єрів потрібні не тільки матеріали, а й фантазія.

Колись при проектуванні будинку від початку враховувалося розташування каміна. Від цього залежало його подальше архітектурне рішення, позаяк камін поєднував всі елементи інтер’єру в єдине ціле. Сьогодні все навпаки — своє «домашнє вогнище» можна вибрати з безлічі варіантів чи зробити оригінальним, на замовлення, враховуючи вимоги екології.

Стилістичні особливості камінів так само різноманітні, як і стилі архітектури. Зараз для виготовлення й обробки камінів використовуються не тільки камінь, цегла, але й сталь, скло, навіть полімери. Застосовуючи найсучасніші технології, дизайнери досягають незвичайних ефектів і нетрадиційних поєднань.

В інтер’єрі камін посідає чільне місце, він завжди в центрі уваги. Виробники пропонують повний набір — від класичних моделей до зразків найсучаснішої стилістики: хай-теку і мінімалізму. Наприклад, при облаштуванні камінів у стилі кантрі використовуються портали з туфу, черепашнику, піщаника, колотого мармуру. Ці кам’яні матеріали легше обробляються, тому й ціни на них значно нижчі, ніж на мармурові. Для декоративної обробки в класичному стилі використовують цеглу спеціального ручного виготовлення — не тільки традиційно червону чи жовту, але й бежеву, рожеву чи мідну. Дуже рідко зустрічаються камінні портали з масиву дерева. Як правило, це дуб, сосна, вишня, горіх (дерево проходить спеціальну попередню обробку).

Останнє слово при виборі залишається за замовником та архітектором. Наразі в архітектурі й декорі каміну, як і в повсякденному житті, віддається перевага мінімалізму. Не виділятися, менше куражу і природність — такі тенденції моди.


Дата публікації: 12.06.2007
Прочитано: 5885 разДодатково на дану тему
Кімнатні рослини, що приносять коханняКімнатні рослини, що приносять кохання
Фен-Шуй по-слов’янськомуФен-Шуй по-слов’янському
Як обрати нові вікнаЯк обрати нові вікна
Як зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитисьЯк зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитись
Ремонт. Корисні порадиРемонт. Корисні поради
Які жалюзі краще купити?Які жалюзі краще купити?
Розміщення рослин в кімнатіРозміщення рослин в кімнаті
Що потрібно знати про фарфор?Що потрібно знати про фарфор?
Як вибрати штори?Як вибрати штори?
Купити кухню і не прогорітиКупити кухню і не прогоріти
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Коли порядна дівчина має повертатись до дому?
-О восьмій,...щоб на дев"яту бути вже на роботі.

Реклама
Опитування
Ви любите співати під караоке?

дуже люблю! це так весело!
друзі завжди мене просять заспівати
я співаю гарно, тільки мені ніхто не вірить
під караоке ні, от під горілочку - інша справа!
ні, бо я боюсь (соромлюсь)
я люблю слухати
не співаю взагаліРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 292
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 56 | користувачів сьогодні: 199 | переглянуто сторінок сьогодні: 15202 | всього сторінок переглянуто: 91491699
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.023 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.019 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.