Прибираємо зайву жирність
Підвищена жирність шкіри — одна з найбільших літніх проблем. Тому, якщо ваша шкіра схильна до жирності, хай навіть лише в окремих зонах, слід про неї подбати. Наприклад, з допомогою легких емульсій, зволожувальних гелів з UV-фільтрами, а от про жирні поживні креми на теплу пору року краще забути. Допоможуть і маски з матовим ефектом, приміром, глиняні, особливо на так звану Т-зону (лоб, ніс, підборіддя) — вони дуже добре абсорбують зайвий жир. Щоб запобігти надмірному зроговінню шкіри, треба користуватися скрабами.
Підбираючи косметику на літо, зверніть увагу, щоб у її складі містилася гліколева або саліцилова кислоти — ці речовини пригнічують активність сальних залоз, а крім того мають антисептичну дію, знімають запалення. А ось спирт у складі лосьйонів чи тоніків — привід відмовитися від покупки. Таке агресивне знежирення призведе лише до пересушення шкіри, яка в свою чергу відповість ще більшою активністю сальних залоз.
Якщо ж шкіра суха, найкращим косметичним засобом на літо стане термальна вода (регулярно збризкуйте обличчя та “напувайте” його) і зволожувальні креми.
Ні — пігментним плямам і целюліту
Шоколадною засмагою ми зобов’язані пігменту меланіну, однак той же меланін може зіграти з нами і злий жарт у вигляді непривабливих пігментних плям.
— Пігментні плями — захворювання гормонозалежне, — пояснює пані Наталя. — Чим вищий рівень жіночого гормону естрогену, тим більша ймовірність, що на сонечку ваша шкіра “зацвіте”. Рівень естрогену підвищується під час вагітності та годування груддю. Якщо знаєте, що ви схильні до пігментації, подбайте про належний захист обличчя від ультрафіолетових променів. І не лише влітку. Придбати сонцезахисний крем варто ще з початком весни. Та й рівень захисту (SPF) мав би бути не нижчим аніж 50 одиниць.
Ще одна “літня” проблема — целюліт. Хоча насправді заробляємо ненависну апельсинову шкірку ми восени та взимку, а от влітку традиційно з нею боремося, бо хочемо гарно виглядати у відкритому одязі.
— Поява целюліту теж пов’язана із жіночими гормонами, — пояснює лікар-дерматолог. — Саме тому це захворювання майже не зустрічається у чоловіків. Часто структура шкіри порушується, якщо в організмі є запальні процеси (це сповільнює крово- і лімфоток), якщо людина потерпає від стресів (тоді спазмуються судини), при неправильному харчуванні (накопичуються токсини). За таких умов жирова клітина збільшується, роздувається, утворюється міні-запалення — фіброз (розростання сполучної тканини).
Лікування апельсинової шкірки залежить від стадії захворювання: на початках достатньо антицелюлітного крему чи гелю, жорсткої рукавички-губки та ручного масажера. Якщо ви встигли “запустити” проблему, не обійтися без апаратного масажу для стимулювання лімфовідтоку та обгортувань. Та у будь-якому випадку слід дотримуватися дезінтоксикаційної дієти та збалансованих фізичних навантажень.
Домашні рецепти
При надмірній жирності
Візьміть кілька стиглих ягід малини, розімніть та нанесіть на чисте обличчя на 10–15 хвилин. Така маска забирає зайвий жир, має протизапальні та відлущувальні властивості. Такого ж ефекту можна досягти, якщо замість малини використовувати м’якоть свіжих помідорів. Тільки подбайте про те, щоби овочі та фрукти для масок були домашніми, вирощеними без хімічних добрив.
Для зволоження
Прекрасний ефект дають маски з полуниці чи огірка. Ягоди розімніть, а огірок поріжте кружальцями і накладіть на чисте обличчя на 15–20 хвилин. Вмийтеся прохолодною водою.
www.ogo.ua