Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Впав у море літак.
Вижила одна стюардеса.
Якось допливла до безлюдного острова,
ну пожила там днів два - три зголодніла
раптом бачить: сидить біля багаття мужик і смаженого зайця їсть.
- Ти хто? - Питає стюардеса.
- Злочинець. Мене сюди 15 років тому висадили, думали помру, а я живий.
- Пригостиш зайцем?
- Ага, щас. Самому не вистачає.
- Ну пригости, а я тобі дам те, чого ти 15 років не пробував.
- Господи! Невже пиво привезла?!

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Cпати правильно чи гладшати?


 Зайва повнота може призвести не тільки до непоправних змін в організмі дитини і втраті здоров'я на все життя, але і до серйозних психологічних травм, які будуть постійно наноситися вашій дитині оточуючими.



"Жиро-мясо-комбінат" - кричали услід повному Ігорю однокласники. Ігор був самим звичайним підлітком, не відмінником, але упевненим хорошистом, умів наслідувати голосам тварин, дуже добре малював і просто обожнював грати у футбол. Але в одній команді з ним грати ніхто не хотів - повний Ігор бігав повільніше за всіх в класі і ніколи не встигав вчасно підбігти до м'яча. На уроках фізкультури всі збігалися подивитися, як він буде безпорадно висіти на щаблині. І навіть вчителі, бачивши, як на зміні він поїдає чергову пампушку, нетактовно робили йому зауваження: "Ігор, у тебе вже піджак на животі не сходиться". А дівчатка, що стоять, неподалік сміялися. Чи треба говорити, що жодна з них не погоджувалася піти з ним в кіно.

Навряд чи, будучи батьками, ви хочете такої долі своїй дитині. Зайва повнота може призвести не тільки до непоправних змін в організмі дитини і втрати здоров'я на все життя, але і до серйозних психологічних травм, які будуть постійно наноситися вашій дитині оточуючими. Іноді навіть зовсім не бажаючими його образити: "От дивися, якщо будеш дуже широко відкривати рот на вулиці, проковтнеш повітряну кульку і станеш таким же, як цей хлопчик".

Особливо хворобливими такі травми можуть бути в тому віці, коли дитина - вже підліток - починає цікавитися протилежною статтю. Звичайно ж, йому хочеться бути зовнішньо привабливим, адже в цьому віці, зазвичай, закохуються перш за все в красивих, а не володіючих глибоким внутрішнім світом. В такій конкурентній боротьбі за визнання власної привабливості повненький хлопчик або повненьке дівча частіше за все приречені на програш. А, нерідко, і на сценарій всього подальшого життя: "Я толстий(а), я не можу подобатись". Щоб допомогти своїй дитині не бути пишечкою і пампушкою, батьки повинні дуже уважно стежити за стилем життя своєї дитини і, при необхідності, допомагати коректувати стиль життя.

Про необхідність правильного харчування для підтримки оптимальної ваги говорилося дуже багато, не менше було сказано про важливість фізичних вправ і жвавого способу життя. І відносно недавно стали відомі дані американських вчених із Станфордського університету і університету Вісконсина* про те, що тривалість сну може напряму впливати на метаболізм і масу тіла. Вчені обстежували більше тисячі добровольців, що спали від 4-5 до 8 годин щодня протягом довгого часу. Всі добровольці вели щоденники, в які заносили тривалість сну, весь розпорядок дня, а також складали список того, що з'їдали за день - в їжі випробовувані не були обмежені. Крім того, щодня випробовувані проходили цілий ряд медичних тестів. Виявилося, що чим менше випробовувані спали, тим більше набирали у вазі.

Вчені передбачили, що виною всьому два гормони, які беруть участь в регуляції апетиту - лептин і грелін. Грелін усилює відчуття голоду (розпалює апетит), лептин - пригнічує. У людей, що постійно недосипають, рівень гормону лептину в крові значно знижується. Оскільки лептин - це гормон, який повинен передавати в мозок сигнал про те, що людина наситилася і більше їсти не хоче, низький рівень лептина буде сприяти посиленню відчуття голоду. В результаті людина починає їсти більше, ніж це дійсно необхідно його організму для нормальної життєдіяльності. "Пробачте, але цю третю вечерю я не замовляв", - обуриться шлунок, не будучи в стані переварити і засвоїти збільшений об'єм їжі, що з'їдається. В здоровому тілі йому на допомогу якраз і повинен прийти гормон лептин, давши сигнал про ситість: "Все, добрий, повна коробочка!" Але лептина не вистачає через постійне недосипання і подати сигнал про те, що людина давно наситилась, нікому. А це - пряма дорога до порушення обміну речовин і ожиріння.

Не секрет, що з розповсюдженням домашніх комп'ютерів підлітки сталі все частіше проводити тривалий час за комп'ютером, граючи, спілкуючись, вишукуючи розв'язання домашніх задачок і навіть заробляючи свої перші гроші. Як правило, час на комп'ютер уривається у сну - денний час йде на школу, друзів, кіно і так далі. В результаті дитина починає спати все менше і менше. Безперечно, недосипання позначається не тільки на вазі дитини. Але, як ані дивно, перспектива зіпсувати зір або нервову систему рідко лякає підлітків - дуже важко піти з чата саме тоді, коли прийшли русалочка і перець, через якісь туманні хвороби, які можуть трапитися у невідомому майбутньому (а можуть адже і не трапитися!). А от перспектива набрати зайві 5-10 кілограмів через щоденні недоспані години-дві, можливо, і заставлять ваше чадо лягти вчасно. Покажіть йому (або їй), якого розміру брюки доведеться купити всього лише через рік - і, можливо, 8-годинний сон стане нормою для вашої дитини.

Між іншим, мамам і татам, що піклуються про своє здоров'я і вагу, непогано б також прислухатися до висновків вчених і спати, по можливості, 7-8 годин на добу, щоб не обновляти свій вже неналізаючий гардероб як мінімум раз на рік.

* в статті використані результати досліджень, наведені в роботі професора Shahrad Taheri і співавторів (Станфордській університет і університет Віськонсина) "Short Sleep Duration Is Associated with Reduced Leptin Elevated Ghrelin, and Increased Body Mass Index", опублікованою в журналі PLOS Medicine в грудні 2004 року.

http://detochka.ru

Переклад: http://buket.ck.ua

Дата публікації: 16.03.2007
Прочитано: 2601 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Хлопець з армії присилає додому гранату.
- Бабуся, якщо ти смикнеш за це колечко,
то я одержу 3 дні відпустки...

Реклама
Опитування
Яким шпалерам для робочого столу Ви надаєте перевагу?

Природні пейзажі
Світ тварин
Автомобілі, техніка
Абстракції
Відомі фотомоделі
Комп`ютерна тематика
Космічна тематика
Фентезі
Цікаві малюнки
Діти
Інше
Робочий стіл повинен бути без шпалер



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1669
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 59 | користувачів сьогодні: 1977 | переглянуто сторінок сьогодні: 14021 | всього сторінок переглянуто: 106836806




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.038 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.033 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.