У народній медицині полуницю здавна використовують при недокрів'ї та поносі у дітей.
Полуниця вважається прекрасним засобом для лікування авітамінозу, гіпертонії, подагри, атеросклерозу, маткових кровотеч.
Якщо кожен день їсти ці ягоди, зміцнюються імунна система і стінки судин.
Полуниця має потужну протизапальну та протимікробну дію. Антимікробні властивості полуниці використовуються для лікування запальних захворювань носоглотки та усувають неприємний запах з рота.
Полуниця пригнічує розвиток вірусу грипу. Так що, ласуючи солодкими ягодами в літню спеку, ви забезпечуєте собі здоров'я в зимову холоднечу.
Наявність у її складі йоду компенсує його недолік у нашій повсякденній їжі і питній воді.
Полуниця має цукрознижуючу дію. Тому її включають у харчування хворих на цукровий діабет. І смачно, і корисно.
При захворюваннях нирок і сечових шляхів рекомендується весь сезон уживати ягоди полуниці.
Краще їсти кожен день не менше 400 грамів, споживати її можна без обмежень, якщо вам не заважає алергія.
До речі, саліцилова кислота, яка міститься в ягідці, допомагає і при болях у суглобах.
Полуниця дозволяє заповнити дефіцит заліза при недокрів'ї. В 200 г свіжої полуниці містяться: 60 калорій, 4.6 г клітковини, 0 г жиру, 1.2 г білка, 14 г вуглеводів, 28 мг кальцію, 0.8 мг заліза, 20 мг магнію, 38 мг фосфору, 54 мг калію, 1.4 мг селену, 113.4 мг вітаміну С, 35.4 мкг фолієвої кислоти, 54 МО вітаміну А.
Настій з ягід полуниці рекомендується вживати як сечогінний, потогінний і послаблюючий засіб.
Для цього беруть 2 ст. ложки свіжої полуниці, заварюють одним стаканом окропу, настоюють 30 хвилин у термосі, проціджують і приймають по півстакана перед їжею.
Крім цього, полуниця вбиває збудників кишкової інфекції, а також стафілококи, стрептококи, пневмококи, віруси грипу.
Вісім причин полюбити полуницю
1. Полуниця омолоджує організм.
У полуниці переважають вуглеводи, які активізують обмінні процеси, змушуючи організм швидше оновлювати свої клітини.
2. Полуниця знижує температуру, розріджує кров.
Також полуниця сприяє розрідженню крові. Особливо корисна для організму більш кисла полуниця, тому не варто додавати до неї цукор: краще пом'якшити кислинки молочними продуктами - сметаною, вершками, молоком.
3. Полуниця наповнює енергією.
До складу полуниці входить досить органічна щавлева кислота, яку організм може використовувати як джерело енергії.
4. Полуниця лікує дисбактеріоз.
Полісахариди полуниці в союзі з органічними кислотами сприяють нормалізації складу мікрофлори кишечнику, зменшенню проявів дисбактеріозу і виведенню з організму токсинів, важких металів і іншого непотрібного мотлоху.
5. Полуниця - живі полівітаміни.
Регулярне вживання полуниці здатне усунути сезонний зимово-весняний авітаміноз і наповнити організм дефіцитним вітамінами С, Е і групи В. Крім того, полуниця містить велику кількість металів - марганцю, калію, кальцію, міді, кобальту, молібдену - причому в корисній і легко засвоювальній формі .
6. Полуниця підсилює потенцію.
Активізуючи обмінні процеси та омолоджуючи організм, полуниця створює умови не тільки для більш ефективної та плідної праці, але й для посилення потенції. Цинк, який міститься в полуниці, підвищує лібідо, тому є всі підстави вважати полуницю «природною віагрою».
7. Полуниця - природний косметолог.
Полуницю активно використовують у косметології, якщо нею регулярно і правильно користуватися, вона допоможе оздоровити організм і усунути цілу низку проблем шкіри, волосся і нігтів.
8. Полуниця вільна від нітратів.
Для вирощування полуниці підходять будь-які грунти. Головне - щоб вологи вистачало. Добрива, за великим рахунком, їй не потрібні. А значить, в ягодах полуниці, як правило, немає шкідливих хімікатів.