Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Хочу стати змією.
- Чому?
- Щоб на роботу лежачи ходити...

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Як не вкоротити собі віку


 Одразу ж відповімо, що довго живе той, хто добре працює. Недаремно медичні спеціалісти кажуть, що якщо людина фізично не працює, то її м’язи теж недостатньо працюють. А не отримуючи життєво необхідного навантаження, вони з часом втрачають свої природні функції, тобто атрофуються. Треба тільки правильно і вміло розподілити сили під час виконання роботи як фізичної, так і розумової.



Рівномірна, ритмічна праця продуктивніше і корисніше для здоров’я працюючих, ніж зміна періодів простою періодами напруженої, поспішної роботи. В тих випадках, коли спостерігається перенапруження і перевтома людини, винна не сама праця, а неправильний її режим. Цікава й улюблена робота виконується легко, без напруги і не викликає втоми. При цьому є дуже важливим правильний вибір професії у відповідності з індивідуальними здібностями і схильностями людини.

Для працівника важлива зручна робоча форма, він повинен бути добре проінструктований з питань техніки безпеки, безпосередньо перед працею важливо організувати своє робоче місце: прибрати все зайве, найбільш раціонально розташувати всі інструменти і т.п. Освітлення робочого місця повинно бути достатнім і рівномірним. Найкращім додатком до цього є локальне джерело світла, наприклад, настільна лампа.

Необхідною умовою для збереження здоров’я в процесі праці є чергування роботи та відпочинку. Відпочинок після праці зовсім не означає стану повного спокою. Лише при дуже великій втомі може йти мова про пасивний відпочинок. Бажано, щоб характер відпочинку був протилежний характеру роботи людини («контрастний принцип побудови відпочинку»). Людям фізичної праці необхідний відпочинок, який не пов’язаний з додатковими фізичними навантаженнями. Працівникам розумової праці, навпаки, необхідна в години дозвілля певна фізична робота. Таке чергування фізичних і розумових навантажень корисне для здоров’я. Людина, яка багато часу проводить у приміщенні, повинна хоча б частину часу, призначеного для відпочинку, проводити на свіжому повітрі. Міським жителям бажано відпочивати поза приміщеннями, влаштовуючи прогулянки в місті та передмісті, в парках, на стадіонах, в турпоходах, на екскурсіях, за роботою на городі, дачних і садових ділянках тощо.

Однією з головних складових здорового способу життя є раціональне харчування. Коли мова йде про останнє, слід пам’ятати про два основних закони, порушення яких небезпечне для здоров’я.

Перший закон – рівновага отриманої та витраченої енергії. Якщо організм отримує енергії більше, ніж втрачає тобто якщо ми отримуємо їжі більше, ніж це необхідно для нормального розвитку людини, для роботи та доброго самопочуття – ми товстішаємо. А причина одна – надмірне харчування, що в решті-решт приводить до атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, гіпертонії, цукрового діабету та інших недугів.

Другий закон – харчування повинно бути різноманітним і забезпечувати потреби у білках, жирах, вуглеводах, вітамінах, мінеральних речовинах, харчових волокнах (клітковині). Багато з цих речовин незамінні, оскільки не утворюються в організмі, а поступають тільки з їжею. Відсутність хоча б однієї з них, наприклад, вітаміну С, приводить до захворювань і навіть смерті. Вітаміни групи В ми отримуємо головним чином із хліба з борошна грубого помолу, а джерелом вітаміну А та інших жиророзчинних вітамінів є молочна продукція, риб’ячий жир та печінка.

Першим правилом у будь-якій природній системі харчування повинно бути:
– приймання їжі тільки при відчутті голоду;
– відмова від приймання їжі при болях та фізичному нездужанні, при лихоманці та підвищеній температурі тіла;
– відмова від приймання їжі безпосередньо перед сном, а також до та після серйозної роботи, фізичної або розумової.

Найбільш ситим повинен бути обід. Вечеряти корисно не пізніше, ніж за 1,5-2,5 години до сну. Їсти рекомендується завжди в один і той же час. Це виробляє у людини умовний рефлекс, у певний час у неї з’являється апетит.

Їжа, що з’їдена з апетитом, краще засвоюється. Дуже важливо мати вільний час для її засвоєння. Уявлення, що фізичні вправи після їжі сприяють травленню, є грубою помилкою. Раціональне харчування забезпечує правильний ріст і формування організму, сприяє збереженню здоров’я, високій працездатності та тривалості життя.

Для забезпечення нормальної діяльності нервової системи організму велике значення має повноцінний режим сну. Великий російський фізіолог І. П. Павлов вказував, що сон – це свого роду гальмування, яке охороняє нервову систему від надмірного напруження та втоми. Сон повинен бути достатньо довгим і глибоким. Якщо людина мало спить, то вона встає вранці дратівливою, розбитою, а іноді з головним болем.

Визначити час, необхідний для сну, всім без виключення людям неможливо. Потреба у сні в різних людей різна. В середньому ця норма складає біля 8 годин. На жаль, деякі люди розглядають сон як резерв, з якого можна запозичувати час для використання тих або інших справ. Систематичне недосипання приводить до порушення нервової діяльності, зниження працездатності, підвищеної втомлюваності, дратівливості.

Щоб створити умови для нормального, міцного та спокійного сну, необхідно за 1-1,5 години до цього припинити напружену розумову працю. Це важливо для повноцінного перетравлення їжі. Спати слід у добре провітреному приміщенні, непогано привчити себе спати взимку (якщо не холодно) при відкритій кватирці, а в теплий період року з відкритим вікном. У приміщенні треба виключати світло та забезпечувати тишу. Нічна білизна повинна бути вільною, щоб не утруднювати кровообіг. Не треба спати у верхньому одязі. Не рекомендується закриватися ковдрою з головою, спати лицем униз – це перешкоджає нормальному диханню. Бажано лягати спати в один і той же час – виробляється умовний рефлекс, який сприяє швидкому засинанню. Нехтування цими простішими правилами гігієни сну викликає різні негативні явища. Сон стає неглибоким і неспокійним, внаслідок чого з часом розвивається безсоння, ті чи інші розлади в діяльності нервової системи, значно знижуючи імунітет людини. Це робить її недостатньо захищеною перед хворобами, які, в свою чергу, скорочують людям життя.

http://familytimes.com.ua

Дата публікації: 26.08.2008
Прочитано: 3743 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

У студентів дві прикмети:
Сніг впав. Скоро сесія.
Сніг розтанув. Скоро сесія.

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до організації свят "під ключ"?

Позитивно, маю бажання скористатися цією послугою
Ще не визначився, але скоріш позитивно
Звик(-ла) все робити сам(-а), так надійніше
Негативно, такі фірми приречені на провал



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 319
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 67 | користувачів сьогодні: 1474 | переглянуто сторінок сьогодні: 8241 | всього сторінок переглянуто: 106848064




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.034 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.029 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.