Щоб цього не траплялося, ноги потрібно загартовувати, тобто ніби приспати пильність розташованих на них холодових «датчиків», зробити їх менш чутливими. Починати гартування треба з ходіння босоніж по підлозі 5 хв уранці і 5 хв увечері. Спочатку в шкарпетках, а потім і голими ногами.
Щоденний час таких прогулянок треба збільшувати на кілька хвилин, щоб до кінця місяця гуляти вже по годині. У результаті огрубіла шкіра притуплює реакцію на холод. Потім можна прогулюватися босоніж і у дворі, і навіть по засніженому балкону. Після моціону ступні потрібно омити теплою водою з милом, енергійно розтерти, а литкові м'язи промасажувати.
Можна гартувати ноги шляхом їх обмивання або обливання. У першому випадку стопи (до кісточок) занурюють у таз із водою кімнатної температури на 1 хвилину. Потім розтирають волохатим рушником до відчуття тепла. Щодня збільшують тривалість ванн для ніг на 1 хвилину і поступово доводять до 10 хвилин, знижуючи кожні три дні температуру води на один градус. Через кілька місяців температура води має бути не вищою за 7 - 5°С (для цього воду тримають у холодильнику).
Обливання ніг краще за все виконувати за методом контрастного гартування. Для цього заготовлюють два глеки: в один наливають гарячу воду (вище 40°С), в іншій - холодну (15 - 10°С). Спочатку на стопи ллють гарячу воду, а потім холодну. Закінчується процедура обливанням гарячою водою. Після цього ноги ретельно розтирають махровим рушником і масажують. Температуру холодної води рекомендується кожні 2 - 3 дні знижувати й довести до 5 - 3°С.
Зрозуміло, що до всіх цих процедур гартування не можна приступати під час простудних захворювань.
Але буває, що бажання добре виглядати переважає над необхідністю тримати ваші ще не загартовані ноги в теплі, і ви вирушаєте холодним осіннім вечором на вулицю в тонких колготках або тонких шкарпеточках, у вузьконосих туфельках або черевичках. Дуже швидко ваші ноги так замерзають, що всі думки направлені тільки на те, щоб якомога скоріше дістатися до теплого містечка.
Прийшовши додому можна швидко зігріти ноги таким чином:
1. Опустити ноги в гарячу підсолену воду.
2. Змастити підошви почервонілих ніжок будь-яким масажним кремом і добре розтерти.
3. Надіти товсті шерстяні шкарпетки й укутати ноги пледом.
Якщо у вас проблема з гарячою водою, то можна застосувати спиртний компрес:
1. Розтерти сухим або змоченим у гарячій рушником воді ступні ніг, масажуючи кожен пальчик.
2. Узяти будь-які тонкі шкарпетки, можна діряві, змочити підошовну частину шкарпеток горілкою (годиться будь-яка, навіть із перцем або спирт), надіти на ноги.
3. Зверху надіти грубі шерстяні шкарпетки.
Підлив тепла відчуєте відразу ж.
Бережіть себе, загартовуйтеся, і хай вас не покидає здоров'я.
За матеріалами: shkolazhizni.ru