Які правила безпечної засмаги та як зберегти бронзовий відтінок надовго, кореспондент «ВЗ» дізнавалася у спеціалістів.
Готуємось до сонця
За словами лікаря-дерматовенеролога-косметолога Галини Переймибіди, перед поїздкою у південні країни, де сонце особливо палюче, шкіру необхідно «ознайомити» з ультрафіолетом: для цього варто 2-3 рази відвідати солярій.
Але для чутливого до сонця епідермісу солярій протипоказаний. Світлу шкіру навіть перед штучною засмагою необхідно змастити сонцезахисним кремом.
Солярій не варто відвідувати більше 5 разів, сеанс має тривати максимум 10 хвилин. Люди зі світлою шкірою можуть засмагати один раз на тиждень, смагляві – два.
На пляж – без пива та косметики
Перед походом на пляж бажано прийняти душ, скористатися скрабом для тіла (це сприяє рівномірній засмазі), намаститися пом’якшувальною емульсією та сонцезахисним кремом, який після водних процедур необхідно поновлювати.
Не варто митися милом - воно руйнує захисне покриття шкіри та знежирює її.
У жодному разі не користуйтеся туалетною водою, одеколоном або лосьйоном, який містить спирт: шкіра стає чутливішою до ультрафіолетових променів, на ній можуть з’явитися коричневі плями, подразнення та алергічні реакції.
Перед прийняттям сонячних ванн не можна користуватися косметикою: шкіра має бути чистою. На губи бажано нанести гігієнічну помаду або безбарвний блиск, щоб зберегти їх від висихання.
Ще одне правило – не засмагати на голодний шлунок або відразу після їжі: найкраще зробити перерву на одну-дві години.
Оскільки вода та сонце виводять вологу з організму, щодня необхідно вживати не менше двох літрів негазованої води. Під час засмагання не можна втамовувати спрагу спиртними напоями: вони пришвидшують кровообіг, шкіра поглинає більше ультрафіолету та червоніє.
Фрукти збережуть засмагу
Щоб зберегти шоколадну засмагу надовго, необхідно щодня наносити на тіло зволожувальну емульсію, яка позбавить шкіру від ороговіння та лущення.
Шкіра довше залишатиметься золотистою, якщо вживати продукти, багаті на вітаміни групи В: активні речовини, що в них містяться, накопичуються під шкірою і сприяють виробленню меланіну. Це, насамперед, кавуни, персики, абрикоси, дині, манго, гарбузи, шпинат, картопля, сир і печінка.
Лікар-дерматолог Андрій Городиловський зауважує, що палкі прихильники пляжів разом із бронзовою засмагою ризикують отримати небезпечні, а часом і смертельні хвороби.
Зловживання сонячними ваннами провокує передчасне старіння, призводить до отруєння шкіри ультрафіолетом та дегенерації сполучних тканин – основи пружності епідермісу. Недарма кажуть, що 80% зморщок на обличчі вимальовує «ласкаве сонечко».
Сонцезахисне молочко або крем повинні підходити до типу шкіри та мати SPF не менше 15. Його слід наносити за півгодини до виходу на пляж, але все одно не можна довго перебувати під палючим сонцем: креми не блокують, а лише зменшують дію сонячної радіації.
Під час перебування на пляжі необхідно одягати капелюх з широкими крисами та сонцезахисні окуляри.
Найстрашніші вороги - опіки. Людина, яка «згоріла» до утворення міхурів більше трьох разів, має всі шанси захворіти на базально-клітинний рак шкіри. Якщо отримали опік, охолодіть уражене місце будь-яким можливим способом, за винятком льоду. У пригоді стануть кефір, примочки з міцного чаю, настою рум’янку або череди.
Найбільше слід бути обережними людям, які мають понад 20 родимок: вони мають підвищений ризик захворіти на небезпечну онкологічну недугу – меланому. Першими до групи ризику потрапляють пацієнти з рудим волоссям, другими – золотоволосі та світлі, а останніми – брюнети.
Якщо родимка починає змінювати колір, форму, збільшуватися або кровоточити, слід негайно звернутися до спеціаліста.
Засмагати можна тільки зранку до 11.00 або після обіду – з 16.00.
http://www.wz.lviv.ua