Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Одного дня блондинка сіла на коня. Кінь поніс. Блондинка злякалась, заплуталася в стременах. Так би і загинула, не зупини працівник парку карусель.

Google рекомендує
Здоров'я та краса

Секрети довгожителів або як дожити до 100


 Мода на літературу про філософію життя сьогодні практично повністю заполонила серця сучасників. Ми все частіше задумуємося над тим аби прожити життя у гармонії з собою, віднайти власний куточок подалі від мегаполісу, вживати тільки прості натуральні продукти та медитувати вечорами під щасливе сюрчання коників чи веселий квакіт жаб коло річки. Жити здорово та довго стає модно.



Звичайно, навряд чи кому пощастить зупинити свій біологічний годинник, проте стати на контролі процесу старіння та попередити ризик виникнення багатьох захворювань людині під силу. Нещодавні дослідження вчених показали - всього 25% старіння організму припадає на гени. Інші ж 75% залежать від стилю життя, харчування, навколишнього середовища та, звичайно, від маленького відсотка удачі. Пропонуємо прості, але досить ефективні поради та секрети довголіття.

Філософія життя. Вона має бути такою аби повністю гармонізувати ваш душевний стан. Звичайно, абстрагуватися від буденності та робочих питань буває досить важко навіть поза стінами офісу, але підвищена тривожність у душі постійно спонукає ваші нерви напружуватися і використовувати усі захисні сили організму лише для одного - аби погасити постійно наростаючу тривогу. Як результат - ви маєте проблеми зі слабким імунітетом, депресивним станами та шлунково-кишковим трактом. Ось чому прийшла пора змінити філософію дня.

Займіться йогою. Доведено, що вправи за системою йогів сприяють зниженню артеріального тиску, нормалізують серцеву діяльність, розвивають гнучкість та рятують від стресів.

Попрощайтеся з цигаркою. Статистика страшна і невблаганна - один з двох курців помирає саме через надмірне захоплення тютюном. Україна займає перше місце в Європі з паління. В рік спалюється близько 75 мільйонів цигарок. За прогнозами Всесвітньої організації здоров’я в найближчі 25 років близько половини курців, помруть від хвороб, обумовлених палінням, при чому у половини з них воно забере близько 20 років життя. Проте, ВОЗ заявляє, якщо продовжувати війну з палінням, то до 2050 року пощастить зберегти від передчасної смерті близько 50 мільйонів людей. Коментарі просто зайві.

Уникайте стресових ситуацій. Бувають моменти, коли стрес допомагає вам пробудитися від періоду застою та почати діяти у правильному напрямку. Однак, якщо постійна знервованість перетворюється в довготривалий стан, це шкодить не лише вашому психологічному здоров‘ю, але й організму в цілому. Недарма ж лікарі доводять. Що саме стрес підвищує артеріальний тиск і викликає цілу низку проблем, пов‘язаних з травленням, призводить до передчасного старінню імунної системи.

Не зловживайте вином. Так, прихильники вина живуть довше, тому що вино містить високий рівень антиоксидантів, які допомагають знизити рівень “поганого” холестерину та захистити від захворювань серцево-судинної системи. Однак з іншого боку зловживання спиртними напоями підвищує ризик виникнення раку гортані та може потягти за собою руйнацію печінки та нирок.

Користуйтеся зубною ниткою або зубочисткою. Стоматологи віднайшли чіткий зв‘язок між захворюваннями ясен, серцево-судинними захворюваннями та інсультом. Нещодавні дослідження показали, що люди із захворюваннями ясен в 3 рази частіше страждають на атеросклероз, звуження кров‘яних судин, що викликає інфаркт або інсульт.

Слідкуйте за вагою. Кожен зайвий кілограм позбавляє людину декількох місяців життя. Ожиріння стає причиною смерті 30 000 людей щороку. Дехто з вчених намагається виправдати надмірне захоплення шкідливою їжею стверджуючи, що летальні випадки трапляються лише тоді, коли ожиріння йде в парі з палінням. Однак не варто заспокоювати себе у такий спосіб.

Насолоджуйтеся спілкуванням з домашніми тваринами. Австралійці спостерігали за здоров‘ям більше 11 000 людей і прийшли до висновку, що власники домашніх улюбленців набагато здоровіші за тих, хто не має в оселі тварин. Піклування, ласка та тепло. Яке ви даруєте своїм підопічним - це емоції, які благотворно впливають на наш стан: сприяють зниженню кров‘яного тиску, попереджують розвиток стресів та скорочують період відновлення навіть після важких хвороб.

Так, якщо день був важким, голова гуде, а спокій лише сниться, психологи радять послухати муркотіння киці. Лікування за допомогою кішки побило усіх тварин, так як ці хитрі тварини змогли застосовувати в оздоровчих цілях майже усі свої котячі звички.

По-перше, муркотіння якимсь чином підвищує імунітет. По-друге, кішка має здатність відчувати «хворі» місця людини. Саме знайшовши слабкі зони, вона спокійно лягає поруч і проводить сеанс голкотерапії - муркає, топчеться по своєму хазяїну і час від часу випускає кігтики. Саме тому кішка здатна зняти стрес, заспокоїти мігрень, знизити артеріальний тиск та нормалізувати пульс, полегшити ревматичні болі та заспокоїти виразку шлунку.

Завівши собаку і прокидаючись щоранку о 6 аби в сніг, дощ, завірюху чи спеку вивести її на прогулянку, ми не раз замислюємося «а для чого»? І відразу ж знаходимо відповідь - такі щоденні прогулянки рятують нас від гіподинамії. Тому вислів про те, що людина собаці друг все-таки мав би бути навпаки - саме собака друг і лікар людини. Собача слина містить ліцозим - природній антисептик, дякуючи якому рани заживають «як на собаці». Великі собаки володіють високою активністю серцевого альфа-ритму, завдяки чому замість використання кардіостимулятора хворі на серцеву недостатність можуть щоденно тримати руки в області собачого серця. Лікарі кажуть, ефект гарантований.

Якщо за якихось причин ви не можете дозволити собі утримувати кішку чи собаку, не хвилюйтеся, ви можете завести папугу. Саме порода хвилястих папуг знімають болі в області серця.

Споглядання акваріумних рибок знімає стрес, сприяє лікуванню нейродерміту. Вода, що випаровується з акваріуму, зволожує повітря і, відповідно, робить його більш корисним для здоров‘я та легким для дихання, що дуже важливо при астмі та ГРЗ.

Спілкування з гризунами допомагає подолати невпевненість у власних силах, побороти замкнутість та комплекси. Крім того, гризуни лікувально впливають на хворі суглоби.

Рептилії - парадокс - укріпляють нервову систему, спостереження за ним корисно при неврастенії, хронічній пневмонії, епілепсії.

Відмовтеся від смаженої їжі. Усім відомо, що в процесі смаження м‘яса при високих температурах виділяються шкідливі речовини, які підвищують ризик розвитку ракових захворювань (шлунку, кишечнику, підшлункової залози та грудей).

Частіше відвідуйте дачу. Дослідження психологів стверджують, що навіть прогулянка красивим квітучим садом заспокоює і знижує рівень стресу. Копання в грядках допомагає бути в тонусі та тренує дихальну систему.

Уникайте сонячних ванн. Доведено. Що ризик виникнення ракових захворювань шкіри підвищується на 20% кожні 10 днів вашого перебування під відкритим сонцем до досягнення 55-річного віку.

Філософія здорового способу життя. Для того, аби гарно виглядати, добре почуватися та бути здоровою, людина має постійно працювати. І мова не зовсім про фізичну працю, хоча й вона теж щодня має бути у вашому розпорядку дня.

1. Тиск. Гіпертензія - найчастіша причина смерті серед тих, які можна було попередити. Більша половина усіх кардіозахворювань - інфаркт, інсульт, запинка серця, виникають внаслідок неналежного ставлення та відсутності належного контролю за рівнем свого тиску.

2. Знищуйте депресію. Постійна втома, часті сльози, відчуття провини та безпомічності, невдоволення собою, хвилювання, проблеми зі сном, втрата інтересу до життя - це тільки лише половина видимих симптомів депресії, яка сьогодні вражає одного з 5 чоловік. Більше оптимізму, бо за багатьма дослідженнями ризик розвитку тяжких захворювань у оптимістів на 55% нижче, ніж у песимістів.

3. Стережіться діабету. Найбільша прикрість цієї хвороби це те, що мільйон людей у всьому світі страждає на діабет 2 типу, при цьому навіть не знаючи про це. Звичайний аналіз крові може виявити дійсний стан речей. Основні симптоми цього захворювання - постійна спрага, часті відвідування туалету, втрата ваги та втомленість.

4. Відвідуйте окуліста. Захворювання очей досить часто розвиваються безсимптомно до того часу, поки не досягне такої стадії, коли зір різко слабне. Лікарі стверджують, що глаукома вражає одну з 50 людей старше 40 років, але захворювання, виявлене на ранніх стадіях, лікується досить успішно.

5. Слідкуйте за станом шкіри. Не бійтеся відвідувати дерматолога, повідомляйте своєму лікарю про всі новоутворення, ранки та подразнення, які досить довго не заживають, нові родинки, які запалюються та сверблять, мають нечіткі контури, червоні краї, кровоточать чи покриваються шкіркою

6. Постійно стежте за молочними залозами. Ви і тільки ви достеменно знаєте як виглядають ваші груди у нормально стані. Ось чому як тільки виникнуть якісь зміни ви напевно відчуєте їх. Якщо ж це справді трапиться, одразу відвідайте мамолога. Сучасні методи діагностики допоможуть виявити навіть найменші новоутворення і попередити проблему, яка сьогодні вражає велику кількість жінок.

7. Кожні півроку відвідуйте гінеколога і розповідайте йому про усі симптоми, які ви коли-небудь помічали. Ігнорувати деталі тільки тому, що вони здаються вам незначними чи тому, що про них соромно розповісти лікарю - поведінка, яка пробачається лише дітям. Завжди пам‘ятайте один втішний факт - вчасно поставлений діагноз попереджає до 5 000 смертей від раку шийки матки.

8. Тренуйте пам‘ять - вправи для голови не менш важливі, аніж фізичні навантаження. Кросворди, захоплення іноземними мовами, ребуси та головоломки - сьогодні знайдеться безліч методів аби тримати голову в “тонусі”.

9. Не зупиняйтеся на досягнутому. Успіхи у досягненні поставлених цілей допомагають зберегти здоров‘я. Багаторічні дослідження показали, що лауреати великих міжнародних конкурсів та фестивалів живуть довше, ніж їх колеги, яких ніколи не відзначали такими преміями. Але навіть скромні досягнення добре впливають на здоров‘я.

10. Товаришуйте зі сном. Обмежуючи себе у сні, ви прискорюєте процеси старіння, а також збільшуєте ризик розвитку вікових хронічних захворювань. Скорочення тривалості сну загрожує вам не лише відчувати себе розбитою увесь наступний день і як результат зниження фізичної активності, але ви й не втратите ні грама. Новітні дослідження, що базуються на вивченні звичок 68 000 жінок протягом 16 років доводять, що 32% жінок, які сплять лише 5 годин у літньому віці важчають приблизно на 13 кілограмів. І навпаки - деякі дослідження доводять, що довготривалий сон може призводити до депресії та погіршенню розумової діяльності.

Філософія харчування. Не секрет, що продовжуваність нашого життя багато в чому залежить від щоденного раціону. Відомо, що серед жителів японського острову Окінави столітніх людей значно більше, ніж будь-де у світі. До того ж, у них в 5 разів рідше зустрічаються серцево-судинні захворювання, ніж в Західних країнах. Секрет їх довголіття саме в спеціальній низькокалорійній дієті та своєрідному стилі життя. Щоденний раціон жителів острову включає 7 видів овочів та фруктів, багато зернових, жирної риби та сої, трохи молока та молочних продуктів, плюс заняття національними танцями, карате, постійні прогулянки та садівництво. Кожного дня вони моляться, дуже багато спілкуються та легко переносять будь-які стресові ситуації.

Однією з головних причин старіння вчені і лікарі вважають вільні радикали, які є продуктами неповного відновлення кисню. Надлишок цих шкідливих речовин призводить до окислення кліктових мембран і як результат - вам ще лише 30, а хвороб вже як у 70-річної бабці. Якщо взяти список з десяти продуктів, які містять найбільшу кількість антиоксидантів на 100 грамів, то за результатами на першому місці серед фруктів виявиться чорнослив, за ним ізюм, суниця, малина, слива, апельсини, червоний виноград і вишня. Серед овочів лідером є капуста та шпинат, брюсельська капуста, ростки люцерни, броколі, червоний буряк, червоний перець, цибуля та зерно.

Горіхи усіх видів надзвичайно корисні. Вивчивши 83 000 жінок, старше 14 років, гарвардські вчені прийшли до висновку, що 30 грамів горіхів щотижня і ризик розвитку діабету 2 типу знижується на 20% в порівнянні з ризиком жінок, які їдять горіхи рідше. Але тут спрацьовує ще й інше правило - усе добре, що в міру. Горіхи - надзвичайно калорійний продукт і захопившись ним можна втратити шанс бути стрункою.

Природна (а не генномодифікована), вирощена на справжньому полі соя снижує артеріальний тиск, рівень холестерину у крові, скорочує ризик утворення тромбів. Вона захищає і кості, і допомагає в боротьбі з раком яєчників, простати та молочних залоз, а також полегшує припливи від час менопаузи.

Щоденне вживання у їжу зерна твердого помолу гарантує зниження ризику розвитку не лише інфаркту, але й багатьох “вікових” захворювань.

Жирна риба - це профілактика артриту та діабету. Вона збагачена омега-3 жирними кислотами, які забезпечують хороший стан серця та артерій.

5 шкідливих продуктів, вживання яких варто обмежувати.

1. Сіль. Люди старше 60, які скоротили вживання солі до 6 грамів (1 чайна ложка) в день можуть попередити ризик інсульту на 31%, інфаркту на 24%.

2. Білий хліб.
Вуглеводи, що містяться у печиві та бісквітах, мають високий глікемічний індекс, тобто можуть підвищувати рівень цукру у крові. За свідченнями дієтологів, люди, які вживають багато таких вуглеводів, збільшують об’єм своєї талії втричі. А це підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету.

3. Насичені жири які містяться у м‘ясі та молочних продуктах, призводять до закупорки судин, серцево-судинних захворювань та діабету.

4. “Трансжири”. Основне місце проживання - Санямаргарин та печиво. Деякі дослідження припускають, що вони можуть бути навіть шкідливіші за насичені жири.

5. “Швидкі” продукти - 80% добової норми солі припадає на готову їжу з пакетів.

Окрім основних здорових продуктів у нашому сьогоденні існують ще й допоміжні приправи та трави-лікарі, які допомагають тримати організм в тонусі.

Часник - Одним з найефективніших еліксирів молодості, яким користувалися і користуються до цього часу наші прабабусі та бабусі є рецепт на основі часнику. Людям часник відомий ще з далеких часів. Подейкують, що часник, а точніше його рештки, археологи постійно знаходять в печерах, де жили люди тисячу років тому. Відомо, що навіть будівельники піраміди Хеопса застосовували часник. Ще Гіппократ рекомендував екстракт цього овочу в якості послаблюючого та сечогінного засобу. Часник підвищує опірність організму до простудних та інших інфекційних захворювань, стимулює апетит, покращує травлення та роботу серця, збільшує амплітуду серцевих скорочень, розширює кровотворні судини, має сильну бактерицидну дію та таке інше. Деякі медичні джерела стверджують, що часник - антибіотик широкого спектру дії. Дослідження показали, що він за своїми властивостями не поступається, а в дечому й перевершує широко відомий препарат тетрациклін. Отож, рецепт еліксиру, якому близько 500 років має наступні складові: Розтовкти 400 грамів часнику, додати сік 4 лимонів, помістити все це в банку з широким горлом, перемішати, закрити банку легким полотном і дати настоятися 24 дні в темному місті. Вживати один раз в день перед сном одну чайну ложку цієї суміші, розбавляючи її у пів стакані води. Перед вживанням збовтувати.

Проте пам’ятайте, що зловживати такими процедурами не варто. Справа в тому, що після довготривалого вживання часник починає пригнічувати мікрофлору кишечнику та стає причиною дратівливості. Старовинні рецепти рекомендують очищати організм за допомогою еліксиру не частіше 1 разу на рік.

Імбир - В індійській медицині ця спеція має назву «світових ліків». І все завдяки тому, що ще з давніх-давен за допомогою імбиру лікували безліч захворювань. Серед них мігрені, ГРЗ, артрити, деякі види ракових захворювань, жіночі хвороби. Однак навіть якщо ви просто світитеся здоров‘ям, імбир однаково не завадить вашому організму. І вся справа в тому, що ця чудодійна спеція має здатність стимулювати та тонізувати організм, а значить - мобілізувати внутрішні сили організму та підвищувати імунітет.

Тмін - сприяє травленню, використовується я к профілактика ракових захворювань.

Чілі - Капсаіцин - речовина, що міститься в каєнському перцю і надає йому гостроти підвищує серцебиття та температуру тіла. Результати досліджень стверджують, що порція гострої страви підвищує обмін речовин на 25% і все це протягом 3 годин. Порада: легкі закуски, приправлені гострим перцем допоможуть тобі спалити близько 305 калорій в день. Чіпси, приправлені червоним перцем підвищать енергетичний рівень в найважчі робочі дні. Тільки не захоплюйся, там теж є калорії.

Кориця - За найновішими дослідженнями, дієтологи радять вживати корицю тим, хто страждає або має схильність до цукрового діабету. Вживання 0,5 чайної ложки кориці допомагає засвоювати цукор більш ефективно. Окрім того, щоденне вживання спеції знижує рівень цукру у крові, (особливо це стосується діабетиків 2 типу), рівень тригліцеридів, «шкідливого» холестерину та артеріальний тиск. Саме завдяки цим властивостям, кориця незамінний помічник в раціоні тих, хто «сидить» на дієті, адже відомо, що високій рівень цукру у крові призводить до утворення нових жирових відкладень.

Коріандр - Лікарі припускають, що він може знижувати рівень холестерину та цукру у крові. Можливо, коріандр має й протизапальні властивості.

Філософія руху. Каліфорнійські вчені стверджують, що краще мати трохи надмірної ваги, але бути спортивним, аніж худим і вести сидячий спосіб життя. І вся справа у тому, що фізичні вправи виробляють гормони, які допомагають укріпленню м‘язів та костей, а також активізують вироблення інсуліну, який попереджує розвиток діабету та знижує кількість гормону стресу кортизолу. «Півсправи вирішує наш вік, - зазначає Міріам Нельсон, директор Центру фізичної активності та здорового харчування в університеті Траст. З віком наш організм починає повільніше спалювати калорії. В більшості випадків це спричинено зниженням фізичної активності людини і як наслідок зменшенням об‘ємів наших м‘язів, адже відомо, м‘язові клітини споживають набагато більше калорій, аніж жирові. З роками наш обмін речовин сповільнюється на 25-30%, що спонукає організм «запасатися» невикористаними калоріями у вигляді жиру. Ось чому через 5-10 років ми вже знаходимо на собі зайві кілограми».

Проте ви не повинні просто сидити та готуватися до моменту «Х», аби згодом одягти широку туніку, яка буде ховати ваші жирові складки. Навіть щоденні декілька вправ на розтягнення м‘язів пришвидшують обмін речовин на 10%, при умові, якщо ви займаєтеся не менше 3-х місяців. Отож, ми можемо прискорити наш метаболізм, зовсім не суттєво змінивши деякі наші щоденні звички. «Все, що робить нас більш енергійними - хороший спокійний сон, чисте повітря, сонячні промені, здорове харчування, щоденні заняття спортом - в тій чи іншій мірі допомагають нам «розпалити» наш обмін речовин», - пояснює Нельсон.

Ходіть не менше 30 хвилин в день аби укріпити серцево-судинну систему.

Бігайте - скачіть по східцях і не користуйтеся ліфтом. Окрім того, що такі вправи допомагають позбавитися зайвих кілограмів, вони ще й відіграють величезну роль у боротьбі з остеопорозом.

Гімнастика - розвиває гнучкість, координацію, допомагає попередити багато видів хвороб, викликаних недостатньою кількістю рухової активності.

Велосипедні прогулянки допоможуть у разі проблем з травленням.

Плавання укріпить м‘язи, які стрімко слабшають після менопаузи. Живіть довго, живіть весело! Нехай життя приносить вам суцільну насолоду.

http://www.greenmama.ua

Дата публікації: 17.06.2008
Прочитано: 5358 раз



Додатково на дану тему
Про що розповість ваше обличчяПро що розповість ваше обличчя
Макіяж від А до ЯМакіяж від А до Я
Секрети манікюру та здорових нігтівСекрети манікюру та здорових нігтів
Профілактика раку грудейПрофілактика раку грудей
Вчимося правильно обирати крем для обличчяВчимося правильно обирати крем для обличчя
Волосы - уходВолосы - уход
Уход за губамиУход за губами
Витамины и их роль в нашей жизниВитамины и их роль в нашей жизни
Уход за кожей вокруг глазУход за кожей вокруг глаз
Уход за ресницамиУход за ресницами
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Роботи на рибалці:
- Тягни, клює!
- Не буду, свій попався.
- Хто?
- Електричний скат.

Реклама
Опитування
Яким шпалерам для робочого столу Ви надаєте перевагу?

Природні пейзажі
Світ тварин
Автомобілі, техніка
Абстракції
Відомі фотомоделі
Комп`ютерна тематика
Космічна тематика
Фентезі
Цікаві малюнки
Діти
Інше
Робочий стіл повинен бути без шпалер



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1669
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 248 | користувачів сьогодні: 1075 | переглянуто сторінок сьогодні: 14545 | всього сторінок переглянуто: 110929498




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.033 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.018 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.