1. Пропозиція руки і серця
Ухваливши рішення зробити пропозицію, важливо розуміти, що для обох сторін це серйозне рішення і потрібно його як слід оформити. Якщо є бажання заощадити на даній традиції пропозиції руки і серця, то можна просто купити шикарний букет квітів і в один прекрасний вечір прийшовши на побачення до коханої, вимовити важливі і зворушливі слова. А якщо ви вирішили підійти до питання солідно і грунтовно, то бажано дізнатися який же розмір кілець носить ваша ненаглядна і купити в ювелірному магазині заручальне колечко. Популярним варіантом заручального кільця є гладке колечко з наявністю одного діаманта. Якщо ви вважаєте, що це дуже банально, то можна вибрати будь-яке інше кільце, з будь-яким каменем і будь-якого дизайну, головне вгадати смак нареченої. Адже це колечко їй потрібно буде носити весь час до вашого весілля на знак офіційних заручин.
2. Заручини
Раніше заручини були обов'язковою процедурою перед весіллям. Наречений зобов'язаний був оголосити про свої серйозні наміри батькам нареченої, розповісти про плани на майбутнє сімейне життя і завірити батьків, що дочка передається в надійні руки. У наш час все спростилося, якщо ви хочете все-таки проявити пошану до батьків нареченої, то бажано вибрати день і запросити їх на зустріч для повідомлення своєї новини. Під час зустрічі ви повинні попросити руки їх дочки і пообіцяти піклуватися про неї, любити і поважати.
3. Парубочий вечір
В сучасному світі кожен наречений цей захід розтлумачує для себе сам. Парубочий вечір може проходити в будь-якому форматі, в будь-якому місці і у будь-який час, обов'язковими умовами цього заходу залишаються лише дві - відсутність на нім жіночої половини суспільства, за винятком кінцевого, розважальної програми і його проведення перед весіллям. Бажано звичайно, щоб даний захід проходив не напередодні весілля, щоб жених на ранок був свіжим і відпочившим, а також щоб формат парубочого вечора не порушував морально-етичних норм майбутнього сумісного життя.
4. Підготовка до весілля
Якщо ви зробили пропозицію і отримали позитивну відповідь, то самий час починати підготовку до весілля. Не обов'язково чекати подачі заяви в Рацс, яка відбувається за 2 місяці до весілля. Цього короткого терміну вам може не вистачити на якісне опрацьовування всіх весільних деталей, на підбір всіх необхідних торжеству весільних послуг, та і просто в таких справах краще не поспішати і маючи величезний вибір різних послуг правильно зробити свій вибір. Якщо ви вважаєте, що самі не готові за відсутністю досвіду або часу займатися організацією свого весілля, то можна це доручити професіоналам весільної сфери, наприклад весільному агентству. Адже співробітники цієї організації не вперше проводять подібний захід і на їх рахунку величезна кількість розв'язаних проблем і завдань. До того ж весільний розпорядник контролюватиме що все відбувається в день весілля з ранку і до ночі і вам не доведеться самим метушитися і нервувати в святковий день.
5. Весільне плаття
До весілля наречений не повинен бачити вінчального плаття нареченої, тобто не брати участь в його виборі, в примірках і демонстраціях подругам. Весільне плаття є таємничим атрибутом молодої нареченої, воно символізує чистоту, ніжність і підкреслює унікальність кожної обраниці. Весільне плаття в день заходу одягають нареченій її близькі подруги або мама. Часто наречений виділяє кошти на покупку весільного плаття нареченої і виявляє свої переваги на прикладі проглянутих журналів і модних тенденцій.
6. Весільний костюм
Костюм нареченого (фрак або смокінг) можуть вибирати молодята спільно. Знаючи стиль свого весільного плаття, наречена може підібрати нареченому відповідний наряд. Якщо вам важко у виборі гідного і відповідного костюма і аксесуарів до нього, то можна вдатися до допомоги професійного весільного консультанта, він зможе оцінити якість пошиття і тканини, дизайн костюма і його відповідність вашій персоні. І дуже важливо пам'ятати, що вартість зовсім не означає найкраще, професійний стиліст завжди підбере самий відповідний костюм за найадекватнішою ціною.
7. Викуп нареченої
Раніше викуп нареченої носив серйозний характер і був обов'язковим етапом весільного розкладу. А у наш час викуп це не більше ніж веселий конкурс для нареченого і його друзів, в якому вони виконують різні жартівливі завдання, розгадують нескладні ребуси і завжди успішно доходять до призначеної мети - до нареченої. Іноді буває, що банальність даної процедури примушує людей звернутися до професійних артистів. Наприклад цікавим варіантом проведення весільного викупу є проведення українських народних обрядів з нареченим і його гостями фольклорним колективом артистів. Або можна піти нестандартним шляхом і запросити під вікно коханої професійних виконавців серенади, а самому викласти на асфальті пелюстками троянд своє освідчення в любові.
Взагалі то, варіантів мільйон, головне позитивний результат даної процедури.
8. Весільний транспорт
Одвіку вважалося, нареченому і нареченій їхати в загс в різних автомобілях, був кортеж нареченої, де їхали тільки її друзі і родичі, і був кортеж жениха. У наш час все стало набагато простіше - якщо у вас є бажання і можливість їхати в загс на різних машинах, наприклад білий і чорний лімузин, то ласкаво просимо, а якщо ви вирішили заощадити або не можете один без одного і хвилини прожити, то краще узяти одну красиву машину на двох. Тільки важливо пам'ятати, що окрім вас ще туди бажано посадити фотографа і відеооператора, які зможуть зробити зворушливі кадри весільних моментів. Зараз також належить поклопотатися про доставку своїх гостей в загс і далі по весільному маршруту.
Що стосується оформлення весільного кортежу, то зовсім не обов'язково садити на капот банальні ляльки нареченого і нареченої (якщо у вас звичайно не ретро-весілля) і вішати стрічки триколір, менеджери весільного агентства запропонують вам безліч вишуканих і нестандартних оформлень транспорту живими квітами у формі сердець або кілець. Для стильних пар є варіанти зображення їх імен з квітів на автомобілях. Модною тенденцією оформлення весільного кортежу стало виготовлення персональних табличок з іменами молодих, наприклад, Олена+Саша або просто з написом JUST MARRIED.
9. Весільний коровай
Коровай - добра стара традиція, яка є невід'ємним атрибутом початку весільного банкету. Коровай зазвичай тримає староста на підносі з рушником, його розламують молодята заздалегідь насоливши востаннє один одному. Вважається, що хто більше відламає шматок короваю, той і буде в сім'ї господарем! Під час банкету можна коровай роздати гостям на знак щедрості майбутнього подружжя або залишити собі і засушити про чорний день».
10. Розбивання келихів
Так само як і коровай, биття келихів стара весільна традиція, коли мама нареченого пропонує молодим розламати коровай, мама нареченої тримає келихи з шампанським або вином для того, щоб випити до дна і розбити на щастя келихи. Вважається, що якщо ніжка не розіб'ється, то буде дівчинка, а розіб'ється - хлопчик.
Келихи для биття краще купити заздалегідь, а не використовувати ресторанні, інакше може бути виставлений рахунок за збиток. Якщо ви у момент розбивання знаходитеся на м'якій поверхні, то відійдіть в місце, де келихи точно розіб'ються, щоб уникнути неприємного казусу.
11. Посипання рисом, монетами
Традиція посипання рисом є самою довгожданою і бажаною у молодят і гостей. Посипання рисом здійснювалося на знак багатства і процвітання майбутньої сім'ї. Все дуже просто - заздалегідь приготований рис, дрібні копійки або цукерочки роздають гостям і коли молоді виходять з церкви їх цим посипають. Зараз все більш популярною традицією стала заміна рису і монет на пелюстки троянд, вони красивіші і легші. Важливо щоб вони були чистими і свіжими, інакше ефект від посипання може бути не дуже приємним. Пелюстки троянд зазвичай розкладають в спеціально заготовлені кошики або конвертики і за хвилину до виходу молодих роздаються гостям. Їх можна на відміну від монет кидати на голову, а не під ноги.
12. Запуск голубів
Білі голуби завжди вважалися символом миру, свободи, нового життя. Запуск голубів в день весілля означає початок нового сумісного життя двох люблячих сердець - тому ця традиція стала дуже популярною в день весілля. Молоді можуть це зробити після виходу з церкви або загсу, перед початком весільного банкету або просто на весільній прогулянці. Іноді організатори весілля одягають на голубів блакитну і рожеву стрічку і яка з них перша спаде з голуба при польоті, та дитина і народиться в цій сім'ї першою. Якщо запуск голубів вам здається дуже стандартним рішенням, то можна влаштувати запуск декількох десятків величезних метеликів. Запуск метеликів не залежить від пори року і є оригінальним рішенням для екстравагантних пар.
13. Обручки
Кільця завжди були і є обов'язковим атрибутом весілля і подальшого сімейного життя. Тому, вибираючи кільця потрібно розуміти, що це не ювелірна дрібничка, а ваш щоденний аксесуар. Не загострюйте увагу на дизайні і популярному бренді, вибирайте по комфорту і відповідності вашому стилю життя. Обручки можуть бути з білого або жовтого золота, а можуть поєднувати в собі декілька відтінків дорогоцінного металу. Раніше обручки були без прикрас, зараз сучасні модні тенденції диктують наявність на кільці нареченої 1 або декількох діамантів. Щоб ваше кільце стало на все життя вашим персональним і відрізнялося від мільйона інших кілець, нанесіть на внутрішню сторону гравіювання. Напис на кільці може бути досконалим різноманітним, наприклад «Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ», «ЗАВЖДИ ПОРЯД» або просто дата весілля.
Не турбуйтеся, якщо одна з обручок опинилася мала або велика, зараз існує безліч ювелірних майстерень, де за невелику плату в короткі терміни вам відрегулюють розмір. А в дорогих ювелірних салонах гравіювання і зміну розміру роблять взагалі безкоштовно. Обручки зазвичай купують спільно, а оплачує придбання наречений.
14. Свідки на весіллі
Зараз в нашій країні відмінили юридичну функцію свідчення шлюбу під час реєстрації. Тепер свідками можна вибирати і призначати будь-яких близьких друзів і родичів, але окрім самої назви «Свідок нареченого і нареченої» ніякої ролі в загсі вони грати не будуть, а ось на банкеті можуть дуже навіть вам допомогти. Багато сучасних пар щоб не виділяти тільки одного наближеного до нареченого і нареченої призначають друзів «дружками нареченої» і «дружбами нареченого». Для цього на європейський зразок їм шиють однакові костюми і плаття і весь день вони триматися поряд з молодими, беруть участь у фото і відео сесії, а також ініціативно виступають на весільному банкеті.
15. Одруження
Реєстрація шлюбу і вінчання є найважливішим етапом весільного дня. Адже саме ради цього збираються гості, готуються молоді, переживають батьки і метушаться організатори. Одруження прийнято зазвичай проводити в загсі, але з недавніх пір цікавим альтернативним рішенням за ініціативою весільних агентств стало одруження з виїзною реєстрацією. Тобто в день весілля вам вже не потрібно сумувати в задушливих і малогабаритних загсах, стояти в чергах і плутати свої лімузини з чужими - тепер реєстратор приїде до вас. Виїзне одруження може бути в будь-якому зручному для вас місці: наприклад в орендованому особняку або живописній садибі, в красивому парку або на березі ріки, на борту пароплава або літака. Всі ваші задумки, бажання і ідеї можна тепер втілити завдяки даній процедурі. Головне, що залишається незмінним обмін нареченими обручками!
16. Весільний банкет
Весілля для багатьох торжество, яке є найголовнішим і важливішим в житті людини, адже саме у цей момент людина перестає бути одна - у неї з'являється сім'я! Тому відзначити цей важливий і серйозний крок в житті молоді їх батьки стараються на високому рівні. Весільний банкет - один з важливих етапів торжества і є по значущості першим після реєстрації шлюбу і вінчання. Весільний банкет дає можливість гостям проявити свої відчуття і бажання, вимовити молодим теплі душевні слова, дати їм життєве напуття. Ну а винуватці торжества у свою чергу стараються, щоб гостям запам'ятався банкет, щоб все було весело, красиво, смачно, оригінально і вишукано. Головне, щоб молоді самі могли відчути своє свято і як слід відпочити з гостями на весільному торжестві в їх честь. Банкет з нагоди весілля може бути в будь-якому місці: у невеликому затишному кафе, в шикарному ресторані, на сучасному теплоході, в шатрах на живописній садибі - важливо, щоб кухня і сервіс були ретельно вивчені і перевірені. І звичайно заставою успішного банкету є професійний тамада або весільний ведучий.
17. Букет нареченої
Також як і обручки букет нареченої є обов'язковим атрибутом нареченої, тільки відрізняється своїм недовголіттям.
Букет нареченої завжди вибирається порізному, іноді наречена доручає це зробити нареченому і таким чином проявити свій смак і креативність, а найчастіше наречена сама або за допомогою весільного консультанта робить вибір букета. Склад квітів весільного букета, його форма і колір залежить від кольору волосся нареченої, від дизайну і стилю її плаття, від сезону і звичайно від бюджету. При виборі букета підбирається бутоньєрка для нареченого, це маленька квіточка або композиція з квіточок, спеціально оформлена для піджака нареченому. Бутоньєрка нареченого обов'язково відповідає кольору і сорту квітів в букеті нареченої, штучні бутоньєрки бажано використовувати в крайніх випадках.
Який би ви букет не вибрали дуже важливо пам'ятати, що в кінці вечора з ним обов'язково потрібно буде розлучитися. Свій букет зазвичай наречена кидає незамужнім подружкам перед від'їздом. Та подружка, яка зловить весільний букет і стане наступною нареченою.
18. Підв'язка нареченої
Наречена зазвичай купує підв'язку з тією єдиною метою, щоб наречений міг в кінці свята кинути її неодруженим друзям. Друг, який зловить підв'язку, стане наступним претендентом на одруження. Щоб не відбулося казусу в мить, коли наречений шукає під платтям нареченої вже втрачену підв'язку, її слід одягнути прямо перед початком дії, інакше буде ніяково. Для зняття підв'язки наречена зазвичай сідає на стільчик, а наречений рукою акуратно під музику стягує підв'язку вже із законної дружини. Після команди ведучого жених кидає підв'язку чоловічій аудиторії, що зібралася.
19. Весільний торт
Торт - один з самих довгожданих і смачних атрибутів весільного торжества. Весільний торт зазвичай буває декількох ярусів, частіше всього від 3 до 10. Вага весільного торта розраховується з урахуванням 100 г на 1 людину, він може бути і більше, головне не менше. Весільний торт відображає смак молодят, не тільки в плані складу, але і зовні. Він може бути будь-якого кольору, відповідати стилістиці торжества, бути будь-якої форми, наприклад, у вигляді серця або лімузина. На торті можуть бути написані імена молодих або побажання. Він може бути прикрашений трояндочками з крему або вензелями з марципана, їстівними намистинами або бантиками з бізе. На верхній ярус прийнято ставити фігурку нареченого і нареченої або як раніше лебедів. Можна відмовитися від банального рішення і зверху посипати торт їстівними квітами. Весільний торт молодята розрізають удвох і перші шматочки дарують батькам. А особливо заповзятливі пари спільно з ведучим влаштовують весільний аукціон і продають перший шматочок часто за ціною цілого торта.
20. Перша шлюбна ніч
По формату і стилю проведення даного заходу важко дати які-небудь поради. Важливо тільки заздалегідь продумати, де відбудеться ця довгождана подія, і підготувати місце відповідним оформленням (свічки, квіти, шампанське, фрукти, шоколад, пелюстки троянд, музика). І ще важливо пам'ятати, що відвіку повелося наречену вносити до приміщення для шлюбної ночі на руках..
Ксенія Афанасьева
http://formens.ru/