Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Прийшла мати в гості до заміжньої дочки.
- Ну як тобі, донечко, тут живеться.
- Добре мама. Дрова носити не треба, вони самі за мною летять.

Google рекомендує
Ваш дім

Доглядаємо за вазонами навесні


 У березні для кімнатних рослин настає справжня весна. Дні стають довшими, ночі коротшими, і, нарешті, приходить рівнодення. Сонячного світла вже достатньо, у світлолюбних рослин після обрізання слабеньких зимових пагонів починається відновлення і бурхливий ріст. Для формування нових гілочок рослини мають потребу у великій кількості мінеральних солей і води, тому в березні проводяться пересадки, поновлюється підгодівля, посилюються поливання.



У перший місяць весни також закінчується цвітіння вигоночних цибулин.

Продовжують квітнути цикламени, примули, гіпеаструми і клівії.

У квітні дні довші за ночі і часто стоїть сонячна погода. Умови життя кімнатних мешканців безперервно і швидко поліпшуються, і разом з цим інтенсифікується ріст і розвиток рослин. Відцвітають цикламени, зацвітають бегонії, герані, троянди.
Травень — останній весняний місяць. Довгі і теплі дні сприятливі для зростання і для цвітіння. Тому квітучі рослини вже виставляють вдень на відкрите повітря, щоб дати їм якомога більше сонячного світла, але прибирають в кімнати на ніч, аби захистити від нічних заморозків.

Та все ж основна весняна проблема любителів кімнатного квітникарства — розмноження улюблених рослин.

Існує декілька способів, найпопулярніший серед яких — розмноження верхівковими або стебловими живцями. Цим способом можна розмножувати бегонію (але не бульбову), колеус, кактуси, пеларгонію (герань), фікуси і багато інших рослин.

Живці відрізують із здорової рослини трохи нижче від листового вузла. Зріз пагінця повинен бути свіжим. Їх укорінюють у воді або в землі з великим вмістом піску, є і спеціальні суміші для живців. Після вкорінення їх садять в землю і доглядають, як завжди. Живці кактусів підсушують, поки зріз не затягнеться, а краєчки не почнуть загинатися всередину. Після посадки кактуси не поливають, а лише обприскують.
Інший спосіб — розмноження листовими черенками.

Цей спосіб підходить для узамбарськой фіалки (сенполії), кущових бегоній, багатьох сукулентів. Листові живці не відрізують, а відламують, не залишаючи частини черенка на стеблі, оскільки він може викликати гниття. Якщо лист без черенка (у товстянки, наприклад), то його можна просто покласти на сухий пісок або землю. Через деякий час від основи листочка почне розвиватися маленька рослинка.

Деякі вазони, як хлорофітум, ломикамінь або епісція, утворюють на кінцях квітконосних пагонів або по краях дорослого листя (каланхое) дочірні рослинки. Якщо у них є коріння, живці відокремлюють і садять в ґрунт, як самостійну рослину. Якщо коріння немає, то його укорінюють, як сказано вище, а від материнської рослини відокремлюють лише після вкорінення.

Бромелієві або цибулинні види, наприклад, сансив’єрія, утворюють біля основи стебла дочірні рослини або цибулини-дітки, які майже в дорослому стані можна відокремлювати від материнської рослини. Треба, щоб вони відривалися досить легко, інакше можна нанести серйозні пошкодження. Пагінці прагнуть відокремлюватись з великою кількістю власного коріння. Якщо утворилася рана, її треба присипати товченим вугіллям і тільки потім рослину висаджувати.

Такі ампельні рослини, як плющ або традисканція, можна розмножувати відводками. Декілька батогів притискують до поверхні землі іншого горщика шпильками або шматочками дроту і, у міру підсихання ґрунту, поливають. Для швидшого вкорінення можна зробити поперечний надріз на частині рослинки, притиснутої в землю. Коли пагони укорінятимуться і підуть в ріст, їх можна відрізувати.

Розмноження повітряними пагонами. Цим способом можна розмножувати деревовидні форми фікусів, бегонії та інші рослини з товстим стеблом. На ньому роблять надріз, який не повинен доходити до середини, і вставляють маленьку трісочку, щоб він не закрився. Шматочок поліетилену прив’язують дротом під надрізом так, щоб верхня його частина закривала місце надрізу. У “пакетик”, що вийшов, кладуть вологий сфагнум (мох) і дротом закріплюють поліетилен над зрізом.
Коли корінці почнуть заповнювати цей мішечок, можна буде його розвернути, відрізувати від гілок трохи нижче за надріз і посадити. При посадці будьте обережними.

Розмноження насінням. Цей спосіб підійде для аспарагуса, пальм, пасифлори, пасльону... Земля для посіву повинна бути стерилізованою. Перед посівом землю змочують. Якщо насіння дуже дрібне, тоді його рівномірно розподіляють по поверхні ґрунту і не присипають. Якщо насіння велике (як у кави), то його слід присипати шаром землі 0,5-1,5 см, в деяких випадках до 3 см. Після посіву горщик накривають склом або поліетиленом. Після сходів насіння ненадовго прочиняють, щоб провітрити, але ґрунт не повинен підсихати. Коли сіянці достатньо підростуть, їх можна розсаджувати.


http://www.gazeta.rv.ua

Дата публікації: 29.03.2008
Прочитано: 9160 раз



Додатково на дану тему
Кімнатні рослини, що приносять коханняКімнатні рослини, що приносять кохання
Фен-Шуй по-слов’янськомуФен-Шуй по-слов’янському
Як обрати нові вікнаЯк обрати нові вікна
Як зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитисьЯк зняти домашнє відео, щоб його було цікаво дивитись
Ремонт. Корисні порадиРемонт. Корисні поради
Які жалюзі краще купити?Які жалюзі краще купити?
Розміщення рослин в кімнатіРозміщення рослин в кімнаті
Що потрібно знати про фарфор?Що потрібно знати про фарфор?
Як вибрати штори?Як вибрати штори?
Купити кухню і не прогорітиКупити кухню і не прогоріти
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Маля, плачучи, забігає на кухню. Мати запитує його:
- Вовочка, чому ти плачеш?
- Тому що татко вдарив молотком по пальцях
- Ну і чи треба через це плакати? Навпаки, це ж навіть смішно.
Маля знову розревілося:
- От я і розсміявся.

Реклама
Опитування
Чи подобаються вам зміни на сайті?

Так, дуже подобаються
Які зміни? Нічого не помітив
Ні, раніше було краще
Ваш варіант (описати в коментарі)



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 76
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 230 | користувачів сьогодні: 996 | переглянуто сторінок сьогодні: 13687 | всього сторінок переглянуто: 110928640




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.020 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.