Шкіра пупка дуже незвична. Вона має власні кровоносні судини, які тягнуться з глибини черевної порожнини, - на згадку про могутній трафік, що йде через це місце у зародка.
Хоча у всіх людей пупок вдавлений, його середина може бути опуклою або увігнутою: це залежить від пупкового кільця. Якщо діаметр кільця - з дитячий мізинець, очеревина не може випирати назовні.
Якщо діаметр більший, то пупок виглядає опуклим. Носіїв цих двох варіантів називають innies і outies, і в американській культурі між поклонниками кожної з версій йде напружена суперечка.
У звірів теж є пуповина - її перегризає мати, а ось пупка немає. Річ у тому, що вони стоять на чотирьох ногах і черево у них провисає. Пупкове кільце перебуває при цьому під великим тиском і зобов'язане повністю зростися, так що шкірі, що покриває його, не доручається ніяких важливих завдань. У результаті вона виглядає як звичайна шкіра, а не як затичка.
Якщо пупкове кільце розтягується, нутрощі починають лізти назовні, шкіра пупка розтягується, і він вивертається. Це пупкова грижа, у вагітних вона зворотня - після пологів пупкове кільце стискається назад, а ось людям товстим, для того, щоб пупок повернувся до нормального стану, потрібно сильно схуднути.
У російських селах до цих пір надають велике значення методу перерізання пуповини. Якщо розрізати її на сокирі - буде знатний тесляр, якщо на прялці - прялка. Коли народиться дитина, умов дружину перерізати пуповину кредитною картою - чим біс не жартує?
При будь-якій операції хірурги вічно сушать голову: як заховати слід від свого втручання? Пупок - ідеальне прикриття для маневрів. Невеликий розріз в ньому відкриває необмежені перспективи, від доставки імпланта в жіночі груди до ендоскопічних операцій в черевній порожнині. Шрам не видно - адже він захований в природному заглибленні.
Джерело: http://www.bagnet.org
Переклад: http://buket.ck.ua