Поради новачкам
Для того, щоб користуватися лінзами, спершу порадьтеся з лікарями. Вони перевірять очі і підберуть потрібні лінзи. Потім навчать ними користуватися і доглядати за ними.
Офтальмологи радять знімати лінзи на ніч і класти у спеціальний контейнер із розчином. По мірі забруднення лінзи очищують. Існує два способи: ферментний (видаляє рослинні білки) та хімічний (видаляє мікроорганізми, знезаражує лінзи).
Перші спроби користування лінзами зазвичай нелегкі, тому офтальмологи по кілька разів перевіряють, чи навчилась людина їх виймати та правильно вставляти. Тільки тоді відпускають із покупкою. Нерідко користувачі скаржаться, що під час перших спроб їхні лінзи розриваються, випадають чи губляться. Ну а тим, хто вже пристосувався, теж радять носити із собою контейнер із розчином. Іноді трапляється, що лінзи (наприклад, після прогулянки на сильному вітрі) потрібно на деякий час зняти і промити.
Другий зір у зрілому віці
- Раніше люди у віці, у яких розвинулася далекозорість, не могли читати в лінзах, а тому виймали їх і одягали окуляри, що не дуже зручно. Але ситуація змінилася. На ринках столиці з'явилися мультифокальні лінзи, - розповідає спеціаліст офтальмологічного центру Марина. - Але у Вінниці ця технологія ще не освоєна. Можливо, з'явиться найближчим часом.
Очам потрібен кисень
- Лінзочка не пропускає достатньо кисню, очі страждають, - продовжує спеціаліст. - Із лінзою око наче під пов’язкою. Раніше, коли у продажу з’явилися ультратонкі лінзи, окулісти дозволяли в них засинати, але нові дослідження виявили, що це шкодить оку. Тому на ніч потрібно обов’язково їх знімати. Якщо немає достатнього живлення киснем, в очах з’являються новоутворені судини, які функціонують не так, як звичайні. Вони легко лопаються, і з'являється почервоніння.
Кольорові лінзи для іміджу
Як зізнаються офтальмологи, змінити колір очей за допомогою лінз найчастіше бажають студенти-іноземці. Власні карі очі вони роблять зеленими і блакитними.
- Застосування лінз із косметичними цілями не таке вже небезпечне, - продовжує офтальмолог. - Звичайно, коли у людини більмо на очах, ми не відмовляємо. Розуміємо, що вона почуває себе дискомфортно. Таким людям радимо лінзу, на якій намальована райдужна оболонка. Оточуючі можуть нічого не помітити. Коли ж у людини очі від природи різного кольору, вона, як правило, до подібних змін не вдається, бажаючи залишатися оригінальною.
Ціна перевтілення
За спостереженнями спеціалістів, змінювати колір своїх очей зараз прагнуть в основному молоді дівчата. Їх, звичайно, лікарі спочатку відмовляють, але якщо рішення остаточне, радять спробувати на звичайних прозорих лінзах, які коригують зір і значно дешевші, адже задоволення це досить дороге. Не маючи досвіду, можна легко їх порвати, таким чином викинувши на вітер близько двохсот гривень (192 гривні за півроку, чи 168 гривень за квартал). Разові кольорові лінзи коштують близько 40 гривень за пару. Існують і відтінкові лінзи, які на кілька тонів змінюють колір райдужної оболонки.
Вартість лінз залежить від терміну їх придатності. У кабінетах, де ставлять лінзи, дехто з "дегустаторів" зізнається, що різниці в асортименті фактично не відчуває. Проте дехто надає перевагу тільки тим лінзам, до яких звикло око. Офтальмологи кажуть, що асортимент лінз поповнюють ті фірми, які першими прийшли на наші ринки й відповідають канонам якості.
- Світові тенденції радять міняти лінзи щоквартально, - каже офтальмолог. - Одна пара лінз на квартал обійдеться в середньому в 76 гривень. Купуючи дві, можна зекономити, адже коштують вони 116 гривень. На дев’ять місяців економія ще значніша - 156 гривень за три пари.
Існують і лінзи-одноденки, пара яких обійдеться у сім гривень. За кольорову зміну іміджу на один день доведеться витратити 40 гривень.
Як доглядати за оптичними помічниками
Для того, щоб носіння контактних лінз було комфортним, треба завжди ретельно дотримуватися певних правил.
По-перше, дуже важливо проводити ферментне очищення лінз. Із моменту розкриття стерильної упаковки лінза потрапляє в середовище, яке містить мікроби – збудники інфекцій. Тому головною умовою збереження здоров'я очей є очищення та дезінфекція лінз.
Полоскання в багатофункціональному розчині видаляє понад 90% патогенних мікробів. Ферментне очищення дозволяє позбутися білкових відкладень, забезпечуючи повноцінну чистоту. Оскільки мікроби розмножуються швидко, будь-які лінзи потрібно очищати щоразу після їхнього знімання, незалежно від частоти заміни.
http://20minut.ua