Речовини, які сприяють звільненню жирів, не можуть проникнути у вражену целюлітом клітину, щоб запустити механізм їх відтоку. В результаті клітина продовжує поглинати жир і не може ефективно звільняти його у той момент, коли він цього потребує. „Вражені целюлітом клітини накопичують у великій кількості токсини. Стінки клітин потовщуються, твердіють, що ще більше ускладнює звільнення жиру. Шкіра через порушення надходження поживних речовин втрачає пружність, еластичність, стає дірчастою, і всі її нерівності стають більш помітними,” - продовжила лікар.
Фактори, що сприяють виникненню
Гормональний – під дією естрогенів (жіночих гормонів) відбувається відкладання жиру на животі, стегнах та сідницях. До того ж, сама жирова тканина є одним із місць, де виробляються естрогени, що призводить до появи нових жирових клітин, тобто виникає „замкнуте коло”. До гормональних факторів також належать захворювання ендокринної системи.
Спадкова схильність, яка передається по жіночій лінії. Це тип будови тіла, особливості перебігу процесів обміну речовин в організмі.
Неправильне харчування теж є досить серйозним фактором появи целюліту. Переїдання, несбалансоване та нерегулярне харчування призводить до надлишкового відкладання жиру. У раціоні сучасної жінки дуже багато жирів тваринного походження і зовсім мало рослинного, відсутні свіжі овочі, фрукти, недостатня кількість вітамінів.
Гіподинамія ( недостатня кількість активних рухів), сидяча робота, пересування у автомобілі, відмова від фізичних навантажень.
Досить суттєву роль відіграє й екологічний фактор. Це і погіршання екологічної обстановки, і використання у їжу продуктів, що містять гормональні харчові домішки, барвники, консерванти.
А також не останніми факторами є різноманітні стреси, порушення постави, хірургічні втручання, використання контрацептивів, вікові зміни в організмі тощо.
Як боротися з целюлітом
У боротьбі з целюлітом запорукою успіху є комплексний підхід до проблеми. Він полягає у раціональному харчуванні, фізичних навантаженнях, використанні лікувальних методик, у регулярному догляді за тілом, відмові від тютюнопаління та зміні в цілому способу життя.
„Звичайно, кожна жінка сама обирає для себе свій шлях до набуття гарної фізичної форми. У нашому салоні ми пропонуємо жінкам різноманітні методи лікування цієї хвороби, в залежності від ступеня її задавненості, адже у целюліта є чотири форми прояву. Перші три стадії вважають косметичним дефектом, а четверту – патологією,” - сказала косметолог Валентина Бут. „Щоб звільнити адипоцити ( жирові клітини) від застарілого жиру, необхідно забезпечити їх розщеплення на молекулярні складові та вивести. Для цього потрібно підвищити проникність клітинної стінки та активізувати утилізацію (спалення) жиру. Покращати процеси обміну у підшкірно-жировій клітковині і у самій шкірі можливо через активізацію крово- та лімфопостачання, - продовжила Валентина Миколаївна.
Зараз розроблені методи апаратної косметології, до яких належать ультразвукова пульсотерапія (лікування завдяки ультразвуковим хвилям); електроліполіз ( у підшкірно-жирову клітковину вводять на глибину 3 мм тонкі голки-електроди, під дією низьких частот у клітинах активізуються процеси розщеплення жирів на складові та їх утилізація);
апаратний лімфодренаж ( на проблемні ділянки шкіри накладаються електроди, оброблені спеціальним гелем); електроміостимуляція тощо.
Використовуються також у лікуванні целюліту і різноманітні види масажу, такі як вакуумно-роликовий, ручний, медовий, таласотерапія (обертання водоростями), використовують також і обертання глиною.
Медовий масаж
„Ніякі сучасні апарати не в змозі замінити рук людини, вважає головний спеціаліст закладу „Медична практика Е. С. Німцович” Емілія Сергіївна. – Ручний масаж з використанням меду вважаю найдієвішим у боротьбі з целюлітом, адже апарат неспроможний дістатися до кожної клітинки. Процедура не з дешевих і триває майже годину. Але протягом цього часу я проводжу лімфо-дренажний масаж, щоб вивести з організму зайву рідину та токсини, активізувати обмін речовин у „целюлітних” клітинах, завдяки чому відкриваються пори і виходять назовні всі шкідливі для організму речовини, токсини. Легкими рухами та поплескуванням наношу шар меду на проблемні зони так, щоб він добре всмоктався. Коли пори очищуються, на моїх руках лишається речовина, яка нагадує на дотик пластилін. Натомість шкіра пацієнта стає гладенькою та шовковистою.” У медичній практиці Емілії Німцович був випадок, коли пацієнтка завдяки курсу лікування медовим масажем позбавилася 37 кг зайвої ваги, адже медовий масаж корисний не тільки при целюліті.
http://20minut.ua