Офіційно День всіх закоханих існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі ще з часів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували Lupercalia - фестиваль еротики на честь богині любові Juno Februata. І на Русі було своє свято закоханих, ось тільки не взимку, а на початку літа. Воно було пов'язане з легендарною історією любові Петра і Февронії і присвячений Купалі - язичницькому слов'янському боові, синові Перуна. Проте, є у свята і конкретний "винуватець" - християнський священик Валентин.
Святий великомученик Валентин, який народився в третьому столітті нашої ери в м. Терні, в Римській імперії. Став священиком. У той далекий суворий час тодішній римський імператор Юлій Клавдій II заборонив воїнам одружуватися, щоб не відволікатися від головних справ. Але молодий священник Валентин таємно вінчав охочих і за це був засуджений до смерті. У в'язниці він познайомився з Джулією, вона була дочкою наглядача. Перед стратою він залишив дівчині лист з освідченням в коханні. страчували 14 лютого 269 р. Лист прочитаний був тільки після страти.рахується що звідси і пішов звичай писати відкритки-Валентинки.
Символічно, що дата страти св. Валентина співпала з римськими торжествами на честь юнони, богині любові. Згодом він був похований в Римі (за іншими даними, частина його мощів знаходиться на його батьківщині в м. Терні і в церкві св. Антонія в Мадриді). Через двісті років Валентина проголосили Святим всіх закоханих. Всесвітнє свято визнань в любові тепер відмічають повсюду.
Історія квітки троянда
Перші квіти троянди були вирощені в Азії близько 5000 років тому. А ось дикі троянди ще старші – перші з них з'явилися близько 35 мільйонів років назад. Тільки на день Святого Валентина продається не менше 3 мільйонів троянд – схоже, дана квітка витримала випробування часом. В давнину вважали троянду божественною квіткою. Богиня Флора одного разу побачила красиву дівчину і перетворила її на квітку; Афродіта додала квітці красу; три грації – блиск і шарм. Діоніс пожертвував ароматний нектар, Зефір роздув хмари, щоб Аполлон міг поливати троянду на сонці. Коли квітка виросла, її було переданий Еросу – богові любові – і названа “Королевою квітів”. Римляни мали власну легенду про походження троянди. Згідно легенди багато женихів прагнули одружитися на красивій дівчині на ім'я Rodanthe, але жодним з них вона не зацікавилася. Ці люди були настільки повні любов'ю і бажанням, вони були такі розсерджені її байдужістю, що увірвалися в її будинок, виламавши двері. Цей епізод обурив богиню Діану. У покаранні вона перетворила красуню на квітку, а її поклонників – вголки. Яким би не було походження троянди, вона, безперечно, є символом краси і любові. Загальновідомо, що значення червоних троянд – “Я тебе кохаю”. Комбінований букет з червоних і білих троянд означає єдність і дружбу, рожевий – витонченість і елегантність, жовтий – радість, оранжевий або кораловий – бажання, букет бордових троянд робить комплімент красі вашої коханої, білі троянди означають “ти божественна”, але бутони білих троянд означають “ти дуже юна для кохання.” Якщо Ви хочете відхилитися від традиції, або якщо “я кохаю тебе ” – не те, що приходить вам на думку при роздумі про людину, якій ви хочете підносити квіти, подаруйте не троянди. Адже різні квіти мають стільки значень! Червона хризантема, тюльпани і гвоздики, також як троянди, означають любов. Маргаритка оспівує красу вашої коханої. Гарденія означає невисловлену любов, фіалки – прихильність. Нарцис означає себелюбство, а кактус – щирість.
Традиції
Сотні років назад в Англії дітей наряджали дорослими. Діти ходили з будинку в будинок і співали пісні про святого Валентина. В Уельсі вирізували дерев'яні “ложки любові” і дарували їх коханим 14-го лютого в день Валентина. Ложки прикрашалися сердечками, ключами і замочними щілинами, що означало “ти знайшов шлях до мого серця”. Багато хто на день святого Валентина дарує своїм коханим солодощі , продаються навіть спеціальні цукерки у формі серця. У деяких країнах незамужнім жінкам кохані дарують одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згідна вийти заміж за цю людину. Деякі люди вірили, що якщо в день святого Валентина дівчина бачила вільшанку, вона вийде заміж за моряка, якщо вона бачила горобця, вона вийде заміж за бідняка і буде з ним щаслива, якщо щигля – за мільйонера.
Кохання
Згідно зарубіжним народним казкам, саме цього дня всі птахи вибирають собі пару. Тому деякі романтичні панночки стверджують, що цього дня вони мають право підійти до будь-якого чоловіка і соромливо попросити одружуватися. Якщо ви зважилися на цей крок, то пам'ятаєте, що:
• по-перше, День святого Валентина – 14 лютого
• по-друге, треба уточнити за кого виходите заміж
• у третіх, вимагати, щоб він це зробив негайно бо потім він може відмахуватися і говорити: “ мало що я тобі обіцяв”.)))
А якщо чоловік виявиться не готовим до такого подарунка долі, він зобов'язаний подарувати прохачці шовкове плаття, а собі шовковий шнурок з нанизаним на нього серцем. Існує повір'я, по якому перший чоловік, що зустрівся дівчині 14 лютого в День Валентина повинен бути її Валентином незалежно від її бажання.
Тому цього дня, надівши улюблене плаття і вийшовши з будинку, проявіть особливу обережність і пильність, щоб перший чоловік, що попався на очі, виявився для вас відповідною партією.
http://www.neitina.if.ua