Аромати поділяються за своєю концентрацією духмяних речовин на туалетну воду (приблизно 5% ароматичних речовин), парфумовану воду (10-15%) та, власне, парфуми (близько 20%). Пам’ятайте: чим вище концентрат, тим довше протримається аромат, і тим дорожче буде коштувати флакон. Отже, легка туалетна вода найкраще підходить для літа, адже вміст в ній спирту мінімальний, парфумована - для холодної пори року, а парфуми - це взагалі „зброя” для важливих подій, наприклад, для урочистої вечері в ресторані або театральної прем’єри, коли вам не треба носити на собі аромат цілий день.
Парфумовані ліки
Усього одна крапля улюблених парфумів здатна не тільки підняти настрій кожній жінці, а також і розслабити, і тонізувати. Наприклад, цитрусові аромати, такі як мандарин, лайм чи лимон дарують відчуття свіжості та енергії, тож, якщо у вас депресія чи просто дуже поганий настрій, оберіть саме такі.
Навпаки, теплі ноти сандала та пачулі приносять спокій і допомагають розслабитися, і, якщо вас непокоїть безсоння - спробуйте „домовитися” з ним за допомогою туалетної види з такими ароматами. А от мускус має збуджувальний ефект, тому будьте обережні з ним.
Отже, за складом інгредієнтів аромати бувають:
1. Цитрусові - на основі бергамоту, цитринові та помаранчеві олії.
2. Квіткові - на основі аромату однієї квітки або поєднання декількох. Це, як правило, жасмин, троянда, тубероза, конвалія, цвіт помаранчевого дерева, фіалка чи ірис.
3. Фруктові - з ароматом суниці, дині, персика чи кавуна.
4. Шипрові - це суміш цитрусових ароматів та більш терпких запахів.
5. Деревинні або фужерні - їх основа це екзотичні аромати, наприклад, сандалове дерево, пачулі та інші.
6. Східні - тут ноти пряні, і ясно відчувається аромат кориці, гвоздики, ванілі та мускусу.
Чи не занадто?
Правильно підібраний аромат може привернути до вас бажану увагу, а от неправильний, навпаки, відвернути співрозмовників, адже людина активно реагує на запахи, і через це може почуватися некомфортно у вашій присутності до головного болю. А це, скоріш за все, не той ефект, на який ви розраховували.
Справа в тому, що через деякий час після користування ми звикаємо до своїх парфумів, тому і майже не відчуваємо їх, а, якщо не відчуваємо, то наносимо ще і ще. Тож не соромтеся запитати своїх близьких, чи не надто ви перестаралися.
Правила вибору:
1. Обираючи новий аромат, не нюхайте більше трьох парфумів за один раз, інакше заплутаєтеся і оберете не ваш, адже людина здатна розрізнити саме три запахи поспіль.
2. Багато жінок наносять парфуми просто на одяг. Це не зовсім правильно, тому що другий аромат, що ви його нанесете потім, буде перебиватися з першим і створить дивний і не завжди приємний запах, якщо ви, звичайно, не прасуєте весь одяг після того, як його раз наділи. Отже, наносити парфуми треба на п’ять місць - це шия, зап’ястя, зона декольте, місце за вухами та вигиб ліктів. А відома актриса та красуня Катрін Денев взагалі радить не бризкати парфуми на шкіру, а лише у повітря і пройти крізь ароматну хмаринку.
3. Сподобалися парфуми, які купила собі Марина чи Ірина? Це добре, але ж парфуми зливаються з природним запахом вашої шкіри, тож один і той же аромат на вас і на вашій подрузі може бути абсолютно різним, отже, обирайте самі.
4. Не зберігайте парфуми на туалетному столику, якщо він стоїть у сонячній зоні квартири. Справа в тому, що прямі промені та тепле повітря руйнують натуральні компоненти, що спотворює запах. Краще залиште флакон у власній коробці.
5. Якщо фінанси не дозволяють часто купляти нові парфуми, обирайте різнопланові - на вечір, на кожен день, на романтичне побачення.
6. Не поспішайте робити висновки щодо того, сподобався вам аромат чи ні. Зачекайте з рішенням. хвилин 10, доки новий аромат повністю розкриється, і можна буде отримати справжнє уявлення про нього, а не лише перші ноти. Адже найшвидше до нас "доходить" верхня "нота", яка так само швидко і звітрюється, друга чується лише через кілька хвилин, а третя (основна) приблизно через годину. Тому візьміть папірець з ароматом і носіть його з собою весь день. А ще запам’ятайте таке: коли ви вдихаєте аромат одразу, вам чується запах спирту, що може скласти хибне враження від парфуму взагалі. А от коли спирт видохнеться, можна вловити справжні нотки і зробити остаточний вибір і, можливо, почати нове „духмяне” життя.
http://www.greenmama.ua/