Дарують квіти, заздалегідь звільнивши їх від обгортки або упаковки. При цьому букет тримають в лівій руці, квітами вгору. Проте, при розставанні або зустрічі в аеропорту, на вокзалі обгортку з квітів прийнято не знімати - вона захистить їх від вітру і пилу.
Збираючись в гості, не забудьте купити квіти. Дарують їх господині. Причому право дарувати завжди за чоловіком. Отримані в подарунок квіти треба відразу поставити у вазу.
Які квіти вибрати?
Молода людина, що збирається на перше побачення, обов'язково постарається зробити приємне дівчині, подарувавши їй квіти...
Але які? Найбільш підходять в цьому випадку милі і ніжні букетики фіалок, конвалій, маргариток, пролісків або незабудок.
Але, якщо ж він запрошений в будинок до батьків дівчини, то тут знадобиться не один, а два букети. Один для матері дівчини, інший - для неї самої.
Найчастіше квіти дарують дівчатам і жінкам. Чоловікам, і хлопцям також буде приємно отримати їх, особливо до свят - дня народження, дня захисників Вітчизни, професійних свят.
Щоб виразити відчуття захоплення і пошани, зовсім необов'язково дарувати величезні букети.
Для елегантного букета найбільш підходить непарна кількість квітів - три, п'ять, сім або дев'ять.
Квіти до сімейного торжества
Новосілля, вручення атестата зрілості, отримання диплома та інші дати важко представити без квітів. Квіти виражають пошану і любов до тієї людини, якій їх підносять. І не так важливо, які це будуть квіти. Найчастіше вони відповідають сезону року. У кожної людини є свої улюблені квіти, і набагато приємніше буде отримати саме їх.
Для подарунка дівчині завжди годяться бутони рожевих, лілових або червоних троянд, вишукані орхідеї; жінці - троянди, що розкрилися, гвоздики, гербери, гладіолуси, крінуми - рожевих, червоних, жовтих кольорів; немолодій жінці - хризантеми, лілії і жоржини; чоловікові краще дарувати квіти з великими пелюстками на довгих стеблинах - білі і червоні гвоздики, антуріуми, хризантеми або півонії.
Квіти з нагоди народження дитини
Народження малюка - радісна подія для батьків, родичів і друзів. Щоб привітати маму малюка - потрібні найкращі квіти. Наприклад, гвоздики, гербери, троянди. У зимовий час дуже ефектним буде букет з тюльпанів, цикламенів або азалій.
Пам'ятайте, в лікарню не можна приносити квіти з сильним запахом!
Медсестрі, що передає дитину батькові, прийнято дякувати букетом квітів.
На оглядинах з нагоди народження дитини прийнято дарувати дрібні ніжні квіти світлого забарвлення. Якщо народилася дівчинка, хай вони будуть рожевими або червоними - маргаритки, троянди, цикламени, а якщо хлопчик - блакитні або сині - анемони, незабудки або фіалки.
Якщо ж народилися близнята, то дарують два однакові букети.
Квіти до дня народження
Якщо до будь-якого подарунка правильно підібрати квіти - він виглядатиме прекрасніше, урочистіше і елегантніше.
Дітям разом з подарунком підносять невеликий букетик з різноманітних яскравих квітів.
Святковий стіл прикрашають невеликою квітковою композицією в низькій вазі, кількість квітів в ній повинна відповідати віку іменинника або іменинниці.
Квіти до дня народження дорослої людини вибирають ретельніше. Необхідно врахувати вік, характер і його відношення до квітів.
Екзотичні квіти: орхідеї, стреліції, неріне, агапантуси або антуріуми доставлять величезну радість людині, що любить екзотику.
Людині, яка любить природу, разом з подарунком краще вручити декілька квіток, відповідних до сезону.
Деякі люблять польові квіти, і якщо, знаючи про це, Ви подаруєте букет з красиво підібраних в букет ромашок, незабудок, лугових трав, то подаруєте величезну радість іменинникові.
Квіти до весілля
З нагоди змовин і одруження родичі і друзі обов'язково дарують молодій парі квіти. Вони можуть бути найрізноманітнішого забарвлення і форми. Але все ж таки краще віддати перевагу трояндам, каллам або ліліям світлих тонів.
Букет для нареченої складають з білих або ніжно-рожевих квітів, прикрашених ажурною зеленню і мереживними стрічками. Також використовують квіти яскравішого забарвлення і декількох видів, що гармонують один з одним за кольором і формою.
Букет повинен бути невеликим, легким і витонченим. Прекрасно виглядає круглий букет з рожевих або лілових троянд з конваліями і ажурною зеленню папороті, білих і блакитних фрезій з листям папороті нефролепіса, ніжно-блакитних ірисів з конвалією і аспарагусом, білосніжних дрібних калл або рожевих махрових фрезій із зеленню аспарагуса.
Якщо наречена високого зросту, то букет повинен бути великим, з довгостебельних квітів: калл або троянд. Такий букет буде декілька важкуватий, тому краще носити його в руці на ліктьовому згині.
Прекрасні і весільні бутоньєрки, які прикріплюють до зачіски і плаття нареченої. У багатьох країнах поширені бутоньєрки з гілочок миртів, а наречений втягає такий букетик в петлицю.
Чудово виглядають в бутоньєрках конвалії, орхідеї, фіалки, маргаритки, дрібноквіткові троянди, прикрашені витонченою зеленню аспарагуса або спірєї.
У петлиці нареченого повинні бути квітка або мініатюрний букетик, аналогічний квітам в бутоньєрці нареченої.
Квіти до ювілейної дати
Ювілей весілля і знаменні дати в житті прийнято відзначати квітами.
Ювілярам підносять великі букети і корзини, складені з крупних квітів: троянд, лілій, гиппераструмів, гладіолусів або антуріумів.
Для святкування срібного або золотого весілля виготовляють букети, схожі на звичайні весільні, але їх прикрашають відповідно срібними або позолоченими нитками або стрічками.
Як зберегти свіжість і красу букета?
Багато людей цікавить питання про те, як треба правильно доглядати за свіжими квітами.
Незалежно від того, чи купили Ви квіти в квітковому магазині або на вулиці, або отримали їх в подарунок, для довгого збереження квітів свіжими необхідно дотримуватись деяких правил догляду за ними. Якщо Ви не поклопочетеся про квіти, вони дуже швидко пов'януть. Наприклад, якщо залишити квіти в автомобілі влітку без кондиціонування, вони зів'януть буквально за хвилини.
І напевно всім відома ситуація, коли дарований розкішний букет квітів буквально на очах починає в'янути і вже через декілька годинників вимагає "реанімації".
Ось декілька порад, як довше зберегти букет у всій його красі і свіжості.
Існує безліч способів зберегти красу зрізаних квітів.
Тут треба дотримуватися наступних правил: У кожної зрізаної квітки видаляють зайве листя, особливо нижнє, яке буди нижче за рівень води у вази (а у троянд і нижні шипи).
Кінець стебла зрізають гострим ножем (але не ножицями!), тримаючи стебло під водою в широкій каструлі, щоб повніше розкрити судини стебла, що забезпечують квітку водою.
Для квітів з дуже твердим стеблом (троянд, хризантем) потрібний довший косий зріз.
У стебел бузку або жасмину, що одеревіли, видаляють частину кори або розщеплюють їх кінець на 5-10 см.
Стебла квітів, що виділяють молочний сік, таких як маки, підрізають і відразу ж опускають в гарячу воду з температурою 90-950С або протягом трьох-п'яти секунд обвуглюють на відкритому вогні. Молочний сік, що згорнувся, зіскоблюють, а після цього стебла відразу ж опускають в холодну воду.
Часто у водопровідну воду для квітів додають цукор (3-6 г на 100 мл води). У такій воді довше зберігають свіжість троянди, гвоздики, тюльпани, бузок, фрезія. Не виносять цукру амариліси, цикламени і ромашки.
Щоб запобігти розвитку бактерій, у воду додають декілька кристалів перманганату калію (простіше кажучи - марганцовку), аспірин (1 пігулку на 1 л води) або лимонну кислоту (2-3 г на 1 л води). Воду з такими добавками міняють через 2-3 дні, а без добавок щодня.
Коли ви ставите у вазу букет, не забудьте врахувати взаємну сумісність квітів. Деякі квіти не можуть знаходитися в одній вазі через те, що продукти обміну речовин, які виділяються одними квітами, токсичні для інших. Необхідно пам'ятати, що:
троянди прискорюють в'янення інших квітів;
більш того, темно-червоні троянди згубно діють на троянди чайні;
троянди і гвоздики - відомі антагоністи: у букеті вони затівають дуель, в якій гинуть і ті, й інші;
лілії і нарциси не переносять присутність інших квітів;
запашний горошок і жовті примули прискорюють в'янення будь-яких інших рослин;
бузок, тюльпани і незабудки швидко гинуть, якщо до них у вазу поставити конвалії.
Давно відмічено, що на лісовій поляні, де ростуть конвалії, майже не видно інших квітів, так сильно їх пригноблює запах "сріблястого лісового дзвоника";
маки й орхідеї теж заважають рости іншим квітам;
якщо до букета квітів додати резеду, то вона швидко зіпсує життя всім своїм сусідам
Але є і поєднання квітів, що продовжують один одному життя, наприклад:
- троянди і лілії або квіти настурції (поодинці залишаються свіжими у вазі тільки одну добу) разом з гілочкою туї (зберігаються 2-3 дні).
- тюльпани теж удвічі довше живуть у вазі з гілочкою туї.
Причина цього в стимулюючій дії речовин, які виділяють різні рослини.
Ще одне правило, що відноситься до всіх без виключення зрізаних квітів: ваза з букетом не повинна знаходитися
- на сонці
- на протязі
- поблизу опалювальних приладів, інакше будь-які, навіть найсвіжіші квіти вмить пов'януть через інтенсивну втрату вологи.
http://ostriv.in.ua