Догляд за взуттям із замші, нубука, велюру
Чищення
Велюр, нубук і замша чистяться тільки в сухому стані. Для видалення пилу і бруду використовують спеціальну гумку. Завдяки цьому структура ворсистої шкіри стає знову шорсткою. Так само крім гумки, є спеціальні щітки, які з одного боку складаються з гумових "пальчиків" - очищають поверхню, а з іншою - мають металевий ворс - розчісує ділянку замші, що залисніла.
Як чистячий засіб підходить піно-очищувачі, які глибоко очищають ворсистий матеріал. Після проведення обробки і висушування відновлюється яскравість кольору.
Замшеве взуття добре чиститься, якщо його потримати над парою, а потім почистити спеціальною щіткою. Якщо замшеве взуття сильно забруднене, то його чистять мильною водою з додаванням нашатирного спирту. Після чищення замшу бажано обробити водовідштовхувальним засобом.
Просочення
Просочення, що захищає замшу від води, снігу і солі необхідно наносити в період активних опадів. Первинна обробка повинна проводитися до вологого стану триразово з інтервалом повного висихання. Подальші обробки необхідно проводити після кожного ретельного чищення взуття.
Освіження кольору
Для щоденного догляду і освіження кольору рекомендується фарба-аерозоль для замші, велюру і нубука, яка оберігає взуття, відштовхує бруд, а також запобігає утворенню водяних і сольових розводів.
Також застосовується рідкий крем в пластиковому флаконі з губкою для зручного нанесення, доглядає і зберігає ворсисту шкіру бархатисто-м'якою, приємною на дотик і проникної повітря, а також освіжає колір.
Догляд за лаковим взуттям
Лакові туфлі не рекомендується носити щодня, тим більше в погану погоду. Від вогкості і вуличного бруду блискуча лакова поверхня поступово блякне і покривається дрібними тріщинами. Нові лакові туфлі не потрібно чистити, досить лише протерти їх фланелевою ганчірочкою. Можна почистити туфлі шматочком вати, змоченою в молоці, а коли підсохнуть - потерти розрізаною цибулиною, а потім відполірувати м'якою сухою ганчіркою. За взуттям з лакової шкіри потрібен особливий дбайливий догляд. Додатково до основних вимог по догляду лакову шкіру періодично протирають вологою ваткою і м'якою тканиною для відновлення блиску, його небажано чистити щіткою.
Періодично взуття змащують гліцерином, вазеліном або касторовою олією, щоб оберегти від передчасного розтріскування в жару або мороз, зберігати лакове взуття слід загорненим в папір.
Існують спеціальні засоби по догляду за лаковим взуттям.
Догляд за шкіряним взуттям
Мити шкіряне взуття потрібно м'якою тканиною з милом. У жодному випадку не прати в пральній машині. Не відбілювати. Після просушування обов'язково обробіть кремом для взуття.
Сушка взуття
Сушити будь-яке взуття потрібно при кімнатній температурі. Для збереження форми рекомендується набивати взуття папером або старими газетами. Забороняється прискорювати процес сушки за допомогою радіаторів, фену, вогню і інших електричних нагрівальних приладів.
І ще декілька порад, які допоможуть довше прослужити вашому взуттю:
- При покупці взуття правильно підбирайте взуття за розміром ноги з урахуванням індивідуальних особливостей стопи. При примірці взуття не повинне заподіювати Вам яких-небудь незручностей, стопа не повинна бути стиснутою;
- При підборі крему для догляду за взуттям з метою правильного вибору обробного складу уважно вивчіть інструкцію по його застосуванню. Якщо Ви відмітите нерівності в забарвленні або структурі матеріалів, пам'ятайте, що нерівномірність малюнка є природною характеристикою натуральної шкіри, що підкреслює її неповторність, а не дефектом;
- Не носіть одну і ту ж пару взуття щодня, дайте взуттю можливість просохнути і набути первинну форму.
http://www.terrawoman.com/
Переклад http://www.buket.ck.ua