Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Син питає у матері:
- Скажи, правда, що нас годує Бог?
- Звичайно, любий.
- А дітей приносить лелека?
- Ну, так.
- І подарунки роздає Дід Мороз?
- Звичайно.
- Тоді я не розумію, для чого ми тримаємо батька?

Google рекомендує
Наші поради

Як вибрати DVD-програвач?


 Повторимо прописну істину: в першу чергу треба виходити зі своїх потреб і орієнтуватися на свої можливості.
Якщо ви вибираєте апарат класу «high-end» і добре розбираєтеся в аудіо і сучасній музичній цифровій техніці, то вам допоможуть серйозні публікації в сучасних журналах. Зверніть також увагу на форуми та сайти. Якщо ви є поклонником якої-небудь торгової марки, то, можливо, серед пристроїв цієї марки ви знайдете саме те, що шукаєте.

На українському ринку ви знайдете великий вибір DVD програвачів. І у одного виробника може бути безліч різних пристроїв з мінімальними відмінностями, в яких не розбираються навіть продавці. Все це може збити з пантелику і ускладнити вибір.

У даному керівництві, ми спробуємо освітити процес вибору DVD програвача з нижньої цінової категорії. Такі пристрої в Германії називають Einsteiger - «для початківців». Але можливості, які вони пропонують, досить великі.

Які бувають DVD, і про що піде мова

Вище ми вже згадували про пристрої для відтворення DVD. Ви збираєтеся дивитися DVD-фільми в автомобілі? Ви хочете узяти програвач в подорож? Ви хочете записувати фільми в DVD форматі?

Все це можливо. Такі пристрої вже є, і ціни на них не високі. Вони дадуть непоганий набір характеристик і виконають поставлене завдання. Але всі вони поки не задовольняють умові «максимум якості і функцій за мінімальною ціною». Якщо ж говорити про стаціонарні програвачі DVD, то зараз на ринку є пристрої вартістю порядка 200 доларів. І вони можуть забезпечити вам проглядання DVD фільмів, прослуховування компакт-дисків і Mp3 файлів, проглядання фотоальбомів на CD. Багато хто з них підтримує функцію караоке і інші корисні можливості. Далі ми розповімо про те, що можуть стаціонарні програвачі з нижньої цінової категорії.

Стаціонарні DVD-програвачі

Щоб добитися максимальної якості зображення і звуку, виробники дорогих моделей

- використовують масивні корпуси для кращої стабільності;
- розділяють і екранують елементи;
- застосовують DVD-приводи з мінімальним рівнем шуму і роз'єми з позолоченими контактами;
- вибирають кращу компонентну базу;
- проектують роздільні блоки живлення для DVD-приводу, плати процесора і Цапів;
- замість десятибітових ЦАП використовують 12-бітові;
- замість стандартних 27 Mhz 32-бітових процесорів RISC, які теж непогано справляються зі своїм завданням, застосовують швидші (програвач Sony вартістю порядка 2000 доларів використовує процесор з частотою 54 Mhz);
- створюють нові процесори і алгоритми для подальшого поліпшення передачі звуку і обробки зображення.

При сьогоднішній кількості виробників і моделей неважко зробити помилковий вибір. І відрізнити маркетингові прийоми виробників від реального виграшу може бути важко.

Якщо ви шукаєте найдешевше, то вибір зробити буде просто. Скористайтеся пошуковою системою. Там представлені практично всі моделі на ринку. Вибирайте найдешевшу модель, потім проведіть пошук по магазинах і ви у мети.

Такий вибір, звичайно, має право на життя, тому що будь-який програвач будь-якого виробника повністю влаштує вас за якістю відтворення відеозображення і звуку на DVD... за умови, що ви не плануєте використовувати плазмовий або проекційний телевізор з великою діагоналлю і серйозну систему домашнього кінотеатру. Тут можна укладати і вигравати парі на тему відмінностей супер-дорогого від найдешевшого. Підводні камені будуть в іншому. Якщо ви хочете отримати якісний пристрій, який прослужить довго і радуватиме при кожному використанні, то вирішальним чинником при описаному нами вище розкладі повинні стати все-таки не найнижча ціна і не суб'єктивні відчуття від перегляду або якості звуку, а ряд інших цілком вимірюваних і об'єктивних умов.

Повторимося ще раз: якщо ви не аудіофіл, і не плануєте купувати серйозну музичну систему, то гідності дорогого програвача ви не зможете ні відчути, ні оцінити. І всі описані вище вишукування виявляться просто марною тратою грошей. А час йде, прогрес не зупиниш, і те, що сьогодні недоступно за ціною, завтра поступатиметься недорогим конкурентам. Вірно і зворотне. Дорогі моделі майбутнього будуть ще кращі і якісніші.

Зверніть увагу на такий момент. Сучасні програвачі нижньої цінової категорії, як правило, можуть відтворювати значно більше форматів, чим дорогі побратими. Тому поціновувачі (так справа йде в Германії) часто купують два програвачі - один для проглядання фільмів на великому екрані у складі серйозної акустики, а другий для відтворення всього того, що дорогий апарат читати не може.

Чіпи і хвороби

Отже, почнемо з процесора і його умінь. Всі недорогі програвачі будуються на чіпах декількох фірм, таких як ESS, Zoran, Cirrus Logic, Omega, C-cube. Не гидуватимуть ними і відомі європейські і японські марки для своїх молодших моделей.

Сьогодні чіпи від всіх виробників відповідають вимогам хорошої якості зображення і звуку DVD, а також вимозі багатофункціональності. Звичайно, вони неідеальні, і кожен має свої плюси і свої мінуси. Але виробники не стоять на місці і постійно удосконалюють свої продукти.

За інформацією з німецьких форумів, володарі чіпів C-cube стикаються з проблемою «зависання» на деяких DVD фільмах. Можливо, C-cube не набув великого поширення в Європі із-за слабкості Mp3 (не виводить назв файлів) і із-за цього бага. Можливо, на сьогоднішній день ця помилка виправлена. А з ESS, Cirrus Logic або Zoran подібних проблем не було відмічено.

Чіп Zoran, у свою чергу, гірше і важче програмується, створені на його базі меню досить специфічні, а ряд функцій, таких як Mp3 або відтворення JPEG, не задовольняють вимогам часу.

Чіп ESS добре програмується і, як правило (з правила теж є виключення), дозволяє створювати дуже доброзичливі і якісні програвачі. У ряді форумів до цих пір можна почути про хромабаг ESS, що викликає неприємні колірні артефакти при прогляданні фільмів. Помилка була на рівні прошивки, і вона виправлена ще в 2001 році. Принаймні, вся техніка відомих нам виробників, що поставляється до Німеччини, цю помилку більш не містить.

Чіп Cirrus Logic може порадувати зручними меню і графічною індикацією, великою швидкістю реакції і вдало реалізованою функцією збільшення.

Як ви можете переконатися, кожен з чіпів має свої плюси і свої мінуси. Програвачі, побудовані на чіпі одного виробника, можуть мати схожі меню і загальні хвороби. Проте, дуже важливо і те, що програвачі різних виробників, виконані на одному і тому ж чіпі, дуже сильно відрізняються.

Визначається це наступним чинниками:

- Дизайн
- Як запрограмований виробником інтерфейс користувача
- Якість і стабільність програмного забезпечення
- Вибір і виконання блоку живлення
- Вибір елементної бази
- Використовуваний привід DVD
- Реалізація Macrovision і Codefree
- Контроль за якістю виготовлення
- Філософія по відношенню до оновлення продукту
- Macrovision & Codefree

Тим, хто хоче час від часу переписувати DVD на відеокасету, важливо поцікавитися, чи знятий в програвачі захист Macrovision. Якщо вона не знята, то це зазвичай можливо обійти, хоча і не завжди безкоштовно.

Можливі такі варіанти:

- Macrovision знятий на заводі (цей варіант краще всього)
- Macrovision знімається сервісним диском - (цей варіант зазвичай платний, з відвідинами сервіс-центра і в деяких випадках з втратою гарантії)
- Macrovison знімається натисненням певної послідовності кнопок на пульті управління (можливо, це потрібно буде робити при кожному виключенні-включенні програвача)

Аналогічно, якщо ви хочете відтворювати диски з різних зон, потрібно поцікавитися і про те чи мультизійний програвач, інакше вас чекає все описане вище.

Є багато сайтів, присвячених зняттю захисту для відомих моделей програвачів. Тому, якщо якась модель вам дуже подобається, а захист не знятий або не хочеться платити, то можливо знайти гідне рішення в інтернеті.

Меню, навігація, функціональність

Як працює прискорений і сповільнений перегляд, пауза? Чи є можливість збільшення (Zoom) під час програвання фільмів і в зупиненому стані? Скільки ступенів має Zoom? Як реалізований? Наприклад, в Cirrus Logic функція Zoom реалізована у вигляді «Picture in Picture». Чи є можливість дізнатися час, що залишився до кінця проглядання фільму, розділу, дізнатися номер поточного епізоду? Як здійснюється навігація по меню? Як швидко реагує програвач на команди?

Доброзичливі меню на екрані і зручна навігація по ним досить важливі, якщо ви збираєтеся часто використовувати програвач. Програвачі з ESS чіпом завдяки технології Smatnavi в даному випадку будуть приємним придбанням.

Також важливо звернути увагу на кількість символів, що виводяться, в назві Mp3 файлів, якщо ви збираєтеся програвати такі диски.

Обмеження перегляду дітьми - як правило, ця функція реалізована у всіх програвачах. Але про всяк випадок не зайвим буде уточнити це.
Різні фільми мають різні обмеження за віком:

- Це означає, що фільм можуть дивитися глядачі будь-яких віків.
- PG: Бажано дивитися у присутності батьків. Тобто нічого такого у фільмі немає, але рішення залишається за батьками.
- Pg-13:родітелі повинні бути обережні, оскільки деякі епізоди не призначені для перегляду дітьми до 13 років.
- PG-R: Перегляд обмежений віком до 17 років, рекомендована присутність батьків при перегляді. Фільм містить сцени для дорослих, можливі нецензурні вирази, насильство, еротичні сцени, сцени з демонстрацією вживання наркотиків.
- Nc-17: Означає, що фільм містить сцени, які не повинні дивитися глядачі до 17 років

Відповідно, при виборі одного з обмежень при спробі проглядання диска з вищого ступеня обмеження кожного разу запрошуватиметься пароль.

Формати дисків

Чим більше форматів може читати недорогий програвач, тим краще. Цікавтеся у виробників і продавців техніки, чи може програвач читати jpg файли, SVCD (формат, кращий за якістю, чим VHS. У нім ви можете на комп'ютері зберігати відеофайли і фотографії на звичайних CD-R, CD-RW дисках, і відтворювати їх потім на програвачі).

І про приводи DVD: якщо ви збираєтеся використовувати CD-R, CD-RW на програвачі, то далеко не всі приводи здатні їх читати!

Один привід або декілька

Так само, як і з музичними системами, хтось віддає перевагу можливості завантаження декількох дисків одночасно. Проте, зверніть увагу, що мінусом таких систем є їх розмір і ціна.

Наявність декодера, роз'єми

Для недорогого програвача, ніж більше виходів він має, тим краще. В цьому випадку вірогідність проблем з підключенням мінімальна.

Максимум того, що може бути: SCART, виходи аудіо 5.1 або стереоаудіо, S-video, Ycbcr, RGB, цифровий коаксіальний і оптичний виходи, композитний відеовихід, РС інтерфейс, вихід з прогресивним ськаном для підключення відповідного телевізора, вхід для мікрофону, вихід на навушники.

Про декодери і виходи. Вбудований декодер 5.1 - відмінне рішення для тих, хто хоче створити бюджетний кінотеатр. Вам буде потрібний набір активної акустики і ваш DVD програвач. Такі набори стоять відносно недорого, а для невеликої квартири він буде відмінним рішенням. В майбутньому, якщо ви накопичите достатньо грошей для покупки серйознішої системи відтворення звуку, то програвач міняти не доведеться, оскільки крім виходу через декодер такі програвачі можуть видавати і «чистий» сигнал на вхід підсилювача.

Якщо декодера немає, то програвач може забезпечити стерео сигнал для телевізора із стерео або музичної системи. У стереосигнале закодований об'ємний звук, для якого і потрібний відповідний декодер. Тому для того, щоб отримати об'ємний звук з таким програвачем і насолодитися Dolby Digital і DTS, вам доведеться придбати або підсилювач або A/v ресівер з декодером DTS і Dolby Digital, а також набір пасивної акустики. Таке рішення буде вже значно дорожче, але і якість буде вища, ніж при використанні просто активної акустики.

З іншого боку, може бути ви взагалі не плануєте купувати ніякої акустики (що, загалом, дарма: об'ємний звук і моно - це дві великі різниці, і без об'ємного звуку ви не зможете повною мірою відчути переваги DVD). В цьому випадку програвач без декодера може виявитися оптимальним вибором (до того ж якщо при всіх інших рівних показниках він дешевше коштуватиме).

Караоке і навушники

Якщо вам не чужа ідея поспівати під караоке, зверніть увагу на підтримку даної функції і наявність мікрофонного входу. А вихід на навушники дозволить вам дивитися улюблені фільми і не заважати таким, що оточує навіть пізно вночі.

Пульт дистанційного керування

Пульт є найважливішою частиною побутової техніки. Чи відеомагнітофон це, телевізор або DVD програвач.

Звернете увагу, наскільки зручно розташовані кнопки і чи добре пульт лежить в руці. Якщо є можливість, спробуйте оцінити, як швидко програвач реагує на команди з пульта.

Можливість оновлення програмного забезпечення

Нічого ідеального не буває: завжди знайдуться побажання для поліпшень або якісь помилки в реалізації. Крім того, прогрес не стоїть на місці, і з'являються нововведення і нові формати. Можливості по оновленню програвача значно менше, ніж у будь-якого комп'ютера і далеко не все може бути реалізовано апдейтом, але навіть при таких мізерних можливостях зробити можна немало.

Поцікавтеся, чи є функція автоматичного оновлення, і яка політика виробника. Чи поширює виробник оновлення безкоштовно, чи є можливість їх завантаження з інтернет, які плани відносно розвитку продукту.

Комплект постачання

Чи є в комплекті все необхідне, щоб відразу підключити програвач і почати дивитися? Пульт з елементами живлення і інструкція користувача (бажано російською мовою) - речі обов'язкові. Але, наприклад, не завжди в комплекті йде кабель для підключення до телевізора. Щоб не втрачати час і гроші, поцікавтеся заздалегідь про комплект постачання.

На смак і колір

Колір і дизайн програвача має велике значення. Впишеться він в інтер'єр чи ні? Є так звані слім-моделі - реалізовані компактніших корпусах.

Яку заставку на екран телевізора подає програвач? Здавалося б яка дрібниця, але це зображення вам показуватиметься на екрані при кожному включенні.

Зустрічають, як відомо по одягу. Чи вселяє довіру упаковка? Упаковка - це філософія виробника і відносини до вас. Це відношення зазвичай розповсюджується і на все останнє в продукті: на його опрацьовування, на контроль якості, на подальшу підтримку.

Порівнюйте! Читайте! Радьтеся!

Звичайно, вибір - справа непроста, але все пізнається в порівнянні. Подивитеся тестування, подивитеся техніку у дії, запитаєте раду у друзів.

Звернете увагу на публікації, на репутацію мазкі, довіртеся врешті-решт вашій інтуїції. Кінцевий вибір за вами! Сподіваємося, що ми хоч трохи спростили ваше завдання.

Автор: Віданов Олексій

www.mc.com.ua

Переклад http://buket.ck.ua

Дата публікації: 15.08.2007
Прочитано: 6073 разДодатково на дану тему
Про що потрібно знати, купуючи квартиру в кредитПро що потрібно знати, купуючи квартиру в кредит
Як дарувати квіти і доглядати за букетомЯк дарувати квіти і доглядати за букетом
Яку акустику вибратиЯку акустику вибрати
Догляд за джинсамиДогляд за джинсами
Правильний догляд за взуттямПравильний догляд за взуттям
Як вибрати грамотний бізнес-подарунок?Як вибрати грамотний бізнес-подарунок?
Як захистити себе від грози?!Як захистити себе від грози?!
Батьківські турботи до 1 вересняБатьківські турботи до 1 вересня
Пізнавайте природуПізнавайте природу
Як убезпечити себе від захоплення вашого автомобіля?Як убезпечити себе від захоплення вашого автомобіля?
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Якщо кінь вам говорить, що ви псих, то це так і є.

Реклама
Опитування
Якому весільному салону Ви віддасте перевагу?

Ассоль
"L`Amour"
Марьяж
Ксенія
Валерія
Наталі
Леррос
Мрія
Мадемуазель
Подіум
Міледі
салони м. КиєваРезультати
Інші опитування

Всього голосів: 770
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 102 | користувачів сьогодні: 508 | переглянуто сторінок сьогодні: 14506 | всього сторінок переглянуто: 107537398
Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.039 сек. і 18 запитів до бази даних за 0.022 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.