Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Лягають молодята у ліжко. Наречена роздягається. Жених із подивом її розглядає.
— Таню, а чому у тебе пупка немає?
— У гуртожитку стерся.

Google рекомендує
Секрети материнства

Мамине молоко -


 Народити дитину, виростити її міцною, здоровою, розумною є найбільшим щастям для матері й водночас найбільшим громадянським обов'язком і батьків, і суспільства. Проте народити здорову дитину - ще не означає впоратися з проблемами. Щоб малюк добре розвивався, потрібно його відповідно харчувати, доглядати, докласти зусиль для повноцінного духовного і фізичного розвитку...





Ось що з цього приводу кажуть фахівці

Так закладено природою, Так дано Богом

Ірина МИКИЧАК, начальник відділу охорони здоров'я матерів і дітей Головного управління охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації:

- Грудне вигодовування сприяє запобіганню цілій низці захворювань, зокрема алергійних, травного тракту, дихальних шляхів, ендокринних, інфекційних. Грудне вигодовування є золотим стандартом фізіологічного росту й психоемоційного розвитку немовлят. Результати наукових досліджень доводять, що діти, яких годували грудним молоком, мають значно менший ризик наразитися у майбутньому на ожиріння, атеросклероз, цукровий діабет, стоматологічні захворювання, хронічні хвороби органів травлення.

Саме на формування здоров'я дітей раннього віку шляхом забезпечення підтримки грудного вигодовування на всіх етапах надання медичної допомоги дітям і матерям спрямована ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ "Лікарня, доброзичлива до дитини". МОЗ України підтримало цей рух, запровадивши галузеву програму підтримки грудного вигодовування.

Аби мама і новонароджена дитина якнайшвидше відчули одне одного, щоб налагодився процес лактації, практично за всіх випадків фізіологічних пологів дитину викладають на живіт матері одразу після народження і в перші 15-30 хв прикладають до груді.

Однак на шляху підтримки і поширення грудного вигодовування дітей раннього віку стоїть низка перешкод. Серед основних виокремлю співпрацю медперсоналу пологових стаціонарів, дитячих і жіночих консультацій із представниками компаній - виробників дитячого харчування з активної дистрибуції сумішей. За символічні доплати та презенти (медичні халати, ручки, посібники тощо) недобросовісні медики пропагують суміші, рекомендуючи матерям із перших днів від народження перевести дитину на штучне вигодовування. На жаль, часто молоді мами, стикаючись із першими труднощами в годуванні дитини, прислухаються до таких порад і позбавляють дітей права на природне харчування, на здоровий розвиток. Сьогодні в Україні на часі прийняття нормативних документів, які б забороняли дистрибуцію в медичних закладах.

Харчування на вимогу дитини

Оксана КОРОЛЯК, завідувачка відділення матері і дитини Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит":

- Основними принципами грудного вигодовування є раннє і часте прикладання дитинки до груді - без дотримання чіткого режиму, тобто певних годин харчування. Це ми називаємо харчуванням на вимогу дитини. Не рекомендуємо давати воду, бо основна частина грудного молока - вода. І не має бути жодних імітаторів материнської груді - сосок і пустушок.

Із власних спостережень можу сказати, що є критичні періоди в жіночому організмі, коли здається, що лактація припиняється. Це стається зазвичай через 2 місяця після пологів, коли кількість молока в груді різко зменшується. Жінки починать панікувати і підгодовувати дітей сумішами. І тут доречна мудра порада лікаря, який повинен налаштувати жінку тільки на годування груддю, тобто цей період жінці треба просто пережити - лактація невдовзі відновиться. Звичайно, є медикаментозні препарати, які сприяють прибуттю молока, але я раджу застосовувати їх лише в тому разі, коли всі природні методи вичерпано.

Годуючи груддю, жінка не повинна обмежувати себе у продуктах харчування, за винятком тих, що спричинюють якісь проблеми у дитини - припустімо, алергійні реакції. Не варто споживати часник і цибулю, бо вони впливають на якість молока. Однозначно треба відмовитися від алкоголю і тютюну. І обов'язково у раціоні мами мають бути свіжі фрукти, свіжі соки, твердий сир, який стимулює лактацію, свіжозапарені кріп чи кмин, які треба додавати до чаїв, і, звичайно, трішечки треба посилити питний режим.

Материнське молоко є абсолютно адаптованим до організму дитини і не вимагає від малюка надмірних зусиль для перетравлювання. Воно є збалансованим за всіма інгредієнтами - йдеться про жири, вуглеводи, вітаміни, цукри. Грудне молоко завжди є стерильним, теплим і готовим для споживання, крім того, воно дешеве.

Швидке, зручне і різноманітне харчування

Зоряна ЗАВАДА, лікар-дієтолог Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит", головний позаштатний дієтолог Львівської області:

- Грудним молоком дитину варто годувати якомога довше. Це фізіологічно, корисно, доступно, безпечно й економічно вигідно для сім'ї. Якщо вже так сталося, що жінка з огляду на певні серйозні причини не годує груддю, для успішного проведення штучного вигодовування я рекомендую використовувати тільки адаптовані молочні суміші, які за харчовою та енергетичною цінністю наближені до грудного молока і відповідають функціональним можливостям і потребам дитячого організму, що активно росте й розвивається. Такі суміші є трьох категорій: високоадаптовані, менш адаптовані і частково адаптовані.

Яку суміш використовувати, зазвичай радить неонатолог, який у пологовому будинку має перший контакт із дитинкою, а пізніше - дільничний педіатр, який спостерігає за немовлям, відповідно, знає особливості його організму. Отож самій мамі вводити у раціон малюка суміші категорично не рекомендую.

Якщо дитина здорова, їй підходять усі продукти. Одначе мама має звертати увагу, чи не почервоніли в дитини щічки, чи нема на тілі висипань, чи не з'явився невмотивований кашель - це ознаки алергії, тобто продукт дитині не підходить. Якщо дитина не переносить сумішей, у неї з'являються кишкові розлади - закрепи чи проноси, суміші теж протипоказані. Саме тому будь-яку суміш вводити в раціон треба невеликими дозами.

Поступово слід уводити в раціон дитини нові продукти, а кількість грудного молока зменшувати. Це насамперед, овочеві супи, фруктові пюре, соки, сир, каші, бульйон, м'ясне пюре. Підгодовування треба вводити потрошку - з 1-2 чайних ложок. Не рекомендується вводити одночасно кілька нових страв. Дитинку до року треба годувати перетертою їжею. Страви мають бути м'якими, кашоподібними - типу пюре, суфле, тюфтельок, парових котлет, перетертих або дрібненько нарізаних фруктів і овочів. Каші можна вводити у раціон дитини з піврічного віку, і це мають бути гречана або рисова. Манку ми взагалі не рекомендуємо.

Хочу звернути увагу молодих мам і на те, що грудне вигодовування зміцнює їхнє здоров'я, омолоджує організм, запобігає онкологічним хворобам жіночої статевої сфери. Виключно грудне вигодовування діє і як фізіологічний контрацептивний метод.

www.vz.kiev.ua

Дата публікації: 23.10.2007
Прочитано: 3208 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

А мій дідусь заздалегідь знав, якого дня помре.
- Він що, був екстрасенсом?
- Ні! Йому про це сказав суддя.

Реклама
Опитування
Як Ви називаєте свого коханого?

Тільки за ім'ям
Дала(в) ніжне прізвисько
Коли як
Залежить від обставин і місця
Залежить від настрою



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 314
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 109 | користувачів сьогодні: 1979 | переглянуто сторінок сьогодні: 19655 | всього сторінок переглянуто: 106750049




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.052 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.045 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.