Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Кредит оформлено на вас?
- Ні, на холодильник.

Google рекомендує
Секрети материнства

Маленька капризуля


 Ти говориш: «Прибери іграшки!» - і відразу вони розлітаються в різні боки. Попереджаєш: «Обережно, не впади!» - а через секунду це маленьке порося, задоволено посміхаючись, вже валяється в шикарній калюжі. У відповідь на: «Так робити не можна!» - отримуєш: «МОЗЯ!» А на вмовляння поїсти, поспати, погуляти чуєш нескінченне: «Ні, ні, ні!»



Стрес і перевтома

День народження, похід у цирк, театр, переїзд у нову квартиру - будь-яка хвилююча подія може привести до того, що дитинча влаштує вам «веселенький» вечір. Дитина може ні з того ні із сього почати вередувати, поводитися агресивно, ігнорувати ваші зауваження. Занадто сильні враження, нехай навіть винятково позитивні, стомлюючі для психіки. Це зовсім не означає, що після подібних подій культурно-дозвільна програма повинна бути зведена до мінімуму. Просто батьки повинні бути готові до такого повороту подій і завжди мати під рукою пару-трійку занять і ігор, які допоможуть заспокоїти карапуза, привести його в почуття.

Подвійне життя

Схожа ситуація складається в родинах, де діти нещодавно почали відвідувати дитячий садок. У групі малюк поводиться прекрасно, від вихователів скарг немає. Але як тільки він переступає поріг дому, поведінка змінюється до невпізнанності. У даному випадку це пов'язано з появою в житті дитини нового соціального середовища. Малюк вчиться поводитися в суспільстві, підкорятися певним нормам поведінки. Згадайте себе після важкого трудового дню: як хочеться розслабитися й зняти напругу... Малюк відчуває ту ж потребу, просто потрібно йому допомогти знайти підходящий для цього спосіб. Намагаючись додержуватися правил поведінки в дитячому садку, дитя часто вступає в конфлікт зі своїми істинними бажаннями. А в дома він дозволяє собі розслабитися, випустити пару. Це тимчасове явище. Батькам варто набратися терпіння й по можливості допомогти дитині направити її енергію в конструктивне русло: пограти з нею в активні ігри, разом побешкетувати, побитися подушками.

Похваліть мене!

Часта неслухняність дитини стає свого роду демонстративним випадом, ціль якого - привернути до себе увагу дорослого. От приклад. У вас гості; дитина перезбуджена через присутність у будинку нових людей. Вона бачить, що батьки приділяють їм багато уваги, і по-своєму намагається переключити її на себе. Спочатку вона буде не до діла демонструвати свої нові іграшки та приставати до всіх з нескінченними питаннями, проханнями пограти, помалювати, почитати. І якщо всі її спроби не увінчаються успіхом, дитина цілком може зробити яку-небудь капость, який ані батьки, ані гості від неї аж ніяк не очікують: на очах у всіх перевернути тарілку з салатом, ні з того ні з сього вкусити маму так щоб мало не здалося! Щоб уникнути такого повороту подій, необхідно, по-перше, заздалегідь підготувати маля до майбутнього торжества, розповісти в подробицях, хто прийде в гості, з якого приводу, як ви разом будете готуватися, накривати на стіл. А по-друге, задовольніть артистичні амбіції карапуза і дозвольте йому виступити в рамках вечірньої програми із сольним номером. Уважне та поважне відношення до власної дитини не може бути ганебним або недоречним, а, навпаки, здатне викликати в очах ваших друзів лише захоплення.

Малюку потрібна оцінка власних дій, він хоче, щоб його помітили, і викидає що-небудь таке. Він відмінно розуміє, що одержить наганяй і загальне несхвалення! На жаль, часто трапляється, що ми, суворі та правильні батьки, не скупимося на зауваження й осудження, зате досить стримані на похвали. Діти, розуміючи, що за провини вони одержать значну долю уваги, у багато разів перевищуючу реакцію на їх гарне, зразкове поводження, у такий спосіб використовують сформовану ситуацію. Не бійтеся розпестити дитину справедливою і заслуженою похвалою, вона ніколи не буде зайвою. Хваліть карапуза навіть за самі незначні успіхи, і потреба в подібних публічних видовищах у нього незабаром пропаде.

Моя родина

Крім перерахованих вище факторів, поведінка дитини багато в чому залежить від сімейного стилю виховання.

А нам однаково! Родини, де батьки не проявляють інтересу до виховання й розвитку дитини.

Дитина росте як би сама по собі. Тихенько грає сама із собою, нікому не заважає - от і добре. Почала без кінця набридати з дурними питаннями, розшумілася так, що не чутно телевізор, забула у садку нову машинку або просто потрапила під гарячу руку - значить, одержить наганяй. У наслідку в малюка формується перекручене розуміння «поганого» і «гарного» вчинку. «Що таке добре», він ризикує так і не довідатися, тому що мама з татом не вважають потрібним акцентувати на цьому увагу, зате «поганим» може виявитися все що завгодно. Як ні парадоксально, але в подібній ситуації дитина перестає боятися покарання, тому що заздалегідь припускає, що покарати його можуть практично за все, і робить відповідні висновки: «Якщо я так зроблю, однаково мені влетить, зате я зверну на себе увагу!»

Бізнес-малята. Родини, де батьки увесь час присвячують власній кар'єрі, і дитина, фактично позбавлена спілкування з ними, змушена цілі дні проводити під доглядом няньки.
Навіть якщо батьки щосили прагнуть заповнити пробіл у спілкуванні з малюком і створюють для його розвитку всі умови, однаково карапуз може почати вередувати. Причому, швидше за все, це відбудеться не з нянькою, а в ті особливі хвилини, коли поруч опиниться мама або тато. Ситуація погіршується ще й тим, що найчастіше постійно зайняті батьки через недостачу часу просто не знають, як поводитися із власною дитиною, і тоді довгоочікувані вихідні для всіх перетворюються в справжнє випробування.

Спартанська школа. Родини з авторитарним типом виховання, де батьки, побоюючись розпестити маля, воліють уникати надмірно емоційної похвали й заохочень, а лише коректно вказують на успіхи дитини.
Малюк цілком ясно уявляє собі, за що його можуть покарати, оскільки в родині, як правило, фактор справедливості покарання досить значимий. Але зате він постійно недоодержує позитивної оцінки своїх дій і, як і в інших випадках, прагне заповнити цей дефіцит уваги за рахунок неслухняності. З іншого боку, малюк в якийсь момент може обрати для себе подібне поводження як форму протесту проти суворості батьків: «Ну й карайте! Я однаково вас не боюся!»

Мінливий клімат. Родини з відсутністю єдиної стратегії виховання, коли в кожного дорослого є свої критерії гарного/поганого, припустимого/неприпустимого поводження.
Тут кожний «тягне ковдру на себе». «Просунута» мама освоює новомодні педагогічні методики, тато виховує сина «як справжнього чоловіка», бабуся без кінця жаліє й нишком годує цукерками. У підсумку малюк дуже скоро розуміє, що всі його витівки дуже неоднозначні. Якщо один лає, виходить, іншій похвалить, а третій пожаліє.

Центр Всесвіту. Родини, де діти ростуть в обстановці гіперопіки й уседозволеності.
Як і надмірна суворість, повна вседозволеність може стати благодатним ґрунтом для дитячих витівок і неподобств. А як може бути інакше, якщо дитині все сходить з рук? Ще одна небезпека такої сімейної атмосфери полягає в тому, що дитина дуже швидко починає почувати свою владу над близькими та перетворюється в маленького маніпулятора. Маля своєю неслухняністю й капризами буде домагатися від батьків виконання будь-яких своїх бажань.

Звичайно, у кожному конкретному випадку потрібно вирішувати проблему в індивідуальному порядку. Складно робити узагальнені висновки, коли мова йде про корекцію дитячо-батьківських відносин. І все-таки я хочу дати кілька рекомендацій, які, сподіваюся, будуть корисні молодим батькам.

• Не пускайте розвиток малюка на самоплив. Відношення до дитини батьків і близьких багато в чому формує його особистість і характер. Один раз відчувши до себе вашу байдужість, коли-небудь він відплатить вам тією же монетою.

• З появою в родині малюка перед більшістю мам встає питання про перегляд системи своїх життєвих цінностей і розміщенні в ній пріоритетів. Я від всієї душі бажаю вам, щоб питання «що важливіше - кар'єра або дитина?» для вас просто не стояло.

• Чи є сенс виховувати дитину в строгості, постійно підтримувати в ній страх покарання? Можливо, вам вдасться домогтися зразкової дисципліни, однак ви не зможете отримати довіру маленької людини. Не варто забувати, що рано або пізно настане момент, коли дитина вийде з-під вашого строгого контролю.

• Щоб маля могло самостійно оцінити, наскільки його вчинок відповідає прийнятим у суспільстві нормам поводження, необхідно, щоб всі члени родини дотримувалися єдиної лінії виховання. І якщо все-таки виникли розбіжності, по можливості обговоріть їх у колі дорослих. Не варто робити малюка свідком ваших сумнівів і суперечок.

• Дитина в родині - це невичерпний потік позитивної енергії, радості й гарного настрою. Так хочеться подарувати їй всі найкращі почуття: тепло, турботу й, звичайно, любов. Але це зовсім не означає, що будь-які витівки можуть сходити маляті з рук і залишатися непоміченими. Любов не значить уседозволеність. А здатність і бажання вчасно пояснити дитині, «що таке добре, а що таке погано», доречно зроблене зауваження - все це теж прояв вашої любові й турботи.

http://www.malecha.org.ua/

Дата публікації: 07.09.2007
Прочитано: 2630 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Молода мати говорить своїй подрузі:
- Знаєш, мені здається, що я занадто строго виховую свого Сергія. Учора ми пішли записуватися в дитячий садок, і він сказав виховательці, що його кличуть Сергій Перестань...

Реклама
Опитування
Ви вірите у кохання?

Так, авжеж
Ні, це казка для наївних дітей
Не знаю, ніколи не було
А це що таке?



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 417
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 98 | користувачів сьогодні: 1149 | переглянуто сторінок сьогодні: 6133 | всього сторінок переглянуто: 106828918




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.037 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.033 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.