Відношення до страху
Підвищена тривожність - типовий стан вагітних жінок. Звичайно страхи активізуються в перші тижні, коли протікає період адаптації до нового стану, і в останньому триместрі, коли наближається час родів. Негативні переживання виявляються сильніше позитивних - наприклад, те, що на вулиці гуляють десятки мам з чудовою дітворою, не заспокоює вас, приклади «страшних» історій виявляються сильнішими. Спробуйте переконати себе: ви - це ви, і у вас все буде добре. Не ставайте заручниками чужих проблем. Ви маєте повне право сказати кому завгодно, від лікаря до родичів, що відмовляєтеся слухати «страшні» історії народження дитини. Це природно на рівні фізіології. Кращий спосіб справитися зі страхом - заборонити собі думати про погане. Не приміряйте на себе чужі біди - живіть своє життя. Кожну вашу думку, будь вона погана або хороша, відчуває ваш малюк. Якщо ви відкинете всі страхи, сумніви і хвилювання, а відноситиметеся до своєї дитини з любов'ю і ніжністю, то напевно виростите чудового сина або дочку.
Відношення до свого тіла
Те, як майбутня мама сприймає своє тіло, що змінюється, залежить від дуже багатьох речей. Дуже важлива реакція людей, з якими вона спілкується. Деколи реакція жінки, що прагне завагітніти, на своє тіло буває дещо перебільшеною. Вона постійно стоїть у дзеркалі і розглядає живіт, що ще навіть не з'явився.
Інші жінки, навпаки, насилу переносять те, що стають все товщими і товщими. Улюблений одяг на них більше не налізає, і вони відчувають себе ніби в потягу, який ніяк не може зупинитися. Деколи вони навіть зляться на дитину, що цілком оволоділа їх тілом, в якому вони перестали відчувати себе «як вдома». Не потрібно пригнічувати ці емоції. Це все в порядку речей. Кожна вагітна жінка інший раз мріє про час, коли вона була стрункою і належала виключно сама собі.
Відношення до оточуючих
Навіть якщо ви обидва радієте швидкій появі дитини, втома і турботи, супутні вагітності, можуть створити сприятливий грунт для сварок. До того ж, міняється відношення жінки до сексу, і подружні обов'язки вона виконує з меншим запалом, тому від природності інтимних відносин до вагітності майже нічого не залишається. Всякі відносини міняються, якщо в них доводиться звільняти місце і для дитини. Тут терпіння потрібно набратися майбутньому батькові. Саме його правильний підхід до улюбленої жінки стане заставою спокою і любові у відносинах. Хочеться вірити, що чоловіки гідно витримають це «випробування дитиною» довжиною в 9 місяців.
Відносини з батьками теж міняються: народивши дитину, дочка сама стає матір'ю, і, відповідно, зміниться те місце, яке вона займає в сім'ї. Та відстань, на яку вона віддалилася від батьків, вилетівши з рідного гнізда, може знову скоротитися. Ваша мати напевно зможе розповісти багато корисного про те, як вагітність і роди проходили у неї, але завжди потрібно робити поправку на те, що в її час умови були іншими. Можливо, дізнавшись про вашу вагітність, вона лише знизить плечима і не стане вникати у ваші турботи і клопіт. Не варто ображатися: якщо це її перший внук або внучка, вона ще повинна звикнути до ролі бабусі. Іноді майбутня бабуся починає поводитися так, ніби вона сама відповідальна за нове життя, а іноді, навпаки, вона робиться відчуженою, так можна відчути себе "знедоленою", хоча ви чекали, що ця новина обрадує її і примусить вами гордитися.
Так йде справа з вашими відносинами під час вагітності: вони постійно міняються. Часто виникатиме суперечність з тим фактом, що ви знаходитеся в перехідному періоді. Ви готуєте себе до нової ролі, і тому всі ваші відносини з людьми переглядаються і міняються. Але до цього потрібно відноситися рівно, тому що всі ці дрібниці життя не порівнянні з тією прекрасною місією, яку несе кожна жінка. Знайте, що вагітна жінка завжди красива і приваблива!
http://www.terrawoman.com/
Переклад http://www.buket.ck.ua