Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Якщо мужчина нічого вам не дарує, розкидає всюди шкарпетки й сидить перед телевізором з пляшкою пива - це означає, що ви та єдина, з якою йому справді добре!

Google рекомендує
Чоловіче хоббі

Гроші, що тихо цокають


 Колекціонування годинників вважається одним із найбільш респектабельних хоббі, і швидкого результату тут не чекають. Сенс цього заняття - у можливості передати колекцію майбутнім поколінням.



Сонячні годинники древніх єгиптян або водяні клепсидри греків, а також мідні, керамічні та бронзові переносні пристрої античних часів коштують грошей. Так само як і будь-який інший археологічний раритет. Однак у справжніх колекціонерів годинників такі предмети викликають лише платонічні почуття. Рівно як і місячні, свічкові, пісочні, масляні годинники, які використовувалися аж до XVIII століття. Основним предметом збирання є годинники механічні.

Колекціонування антикварних годинників - занадто загальне визначення, щоб описати все розмаїтість почуттів, які може відчувати колекціонер до механізмів, що цокають. Тому що збирати годинники можна, наприклад, виходячи із цінності їхнього корпуса - ювелірні, посипані коштовним камінням, або бронзові, прикрашені складними скульптурними композиціями. Однак професійні збирачі годинників відносять всі вищеописані предмети до категорії декоративно-прикладного мистецтва. Тому що у справжніх годинниках, у найбільш точному розумінні цього слова, найкоштовніше - механізм.

Шкала пріоритетів для старих годинників (з XV століття до середини XIX) і колекційних екземплярів XX століття трохи відрізняється. Хоча два головних параметри залишаються незмінними - ім'я майстра (або фірми) і складність механізму.

Годинники XV-XVII століття дуже рідкісні. Кожен продаж таких годинників на аукціоні - дуже гучна історія. Автори годинників відомі всі до єдиного, їм присвячені томи досліджень і каталогів, що збільшує ціну. Наприклад, у квітні 2001 року на Sotheby's у Нью-Йорку настільний годинник епохи Людовика XIV був проданний за $98,5 тис. Цей годинник виготовлений паризьким майстром Жілем Мартіно у 1688 році. У нього бронзовий футляр з позолоченою скульптурою жінки зверху і чотири срібних циферблати, прикрашені гравіруванням. Головне тут - механізм із масою додаткових функцій. Годинник показує не тільки години та хвилини, але й дні тижня, фази Місяця, час сходу та заходу Сонця (правда, все це лише на період з 1688 до 1712 року). Крім того, один із циферблатів вказує ще і знаки зодіаку. Про наявність бою на чотири тони нема чого і казати.

Втім, сказати, що корпус і його обробка зовсім не мають ціни, було б натяжкою. Наприклад, один із найдивовижніших продажів Christie's - годинники старовинної голландської фірми Hager, 1680 року, які пішли за $79,1 тис. у березні 2001 року на аукціоні в Амстердамі. Золотий корпус годинника прикрашений тонким емалевим розписом на еротичний сюжет. Годинники з такими сюжетами взагалі користуються у колекціонерів великим попитом: і сьогодні багато респектабельних фірм випускають годинники з еротичними сценками, іноді навіть зовсім фривольного змісту. А ось раніше подібними штуками прикрашали свої вироби тільки дешеві фірми - щоб залучити покупців. Чудовою якістю живопису на корпусі у поєднанні з точним та складним механізмом славилися Piguet & Meylan. Так, двоє годинників цієї фірми 1820-х років, з мініатюрами в стилі класицизму, перлами та бірюзою, були продані місяць тому в Женеві за $517 тис. і $446 тис.

У XVIII-на початку XIX століття годинників робили значно більше. Тому вони дешевші, ніж сімнадцятивікові унікуми. Якщо мова не йде, звичайно, про годинники Абрахама-Луї Бреге (A.-L. Breguet). Саме він вважається творцем годинників у їхньому сучасному вигляді: більшість вузлів і деталей сьогоднішніх механізмів були ним винайдені або вдосконалені. Годинники Breguet мають фірмовий стиль. Центр їхнього циферблата вкритий сітчастим гільошованим (гравірованим) малюнком, а стрілки мають кружок на кінці - це знамените "яблуко Бреге". Годинниками Breguet користувалися Марія Антуанетта, Наполеон, Олександр I і Микола I, Олександр Дюма, Пушкін, генерал Єрмолов, Денис Давидов, Ротшильди, Голіцини, Довгорукі. Вважається, що Бреге зробив усього близько п'яти тисяч годинників, і приблизно половина екземплярів продавалася в Росію. Вони були настільки популярні, що назва "брегет" стала означати будь-які плоскі кишенькові годинники з боєм.

Найскладніший для того часу механізм із 25 функціями мав унікальний Breguet, виготовлений у 1805 році. Годинник був замовлений ще Марією Антуанеттою, але, поки майстер працював над ним, королева загинула на гільйотині. Годинник поспіли до коронації Наполеона Бонапарта. Другий такий годинник з'явилися тільки через сто років. Він був виготовлений у 1904 році фірмою Le Roy, що вважається послідовницею традицій Бреге. Рекорд вартості для Breguet - $754,9 тис., сплачені всього місяць тому на спеціалізованому аукціоні Antiquorum. Це був золотий Breguet Moracco 1821 року із хвилинним репетиром, 60-годинним запасом ходу та безліччю інших ускладнень.

Годинники XX століття - це насамперед точний механізм і величезна кількість додаткових функцій. І звичайно, ім'я годинникової фірми. Серед останніх безумовного звання "великої" заслуговує Patek Philippe. Визнання фірмі принесли не тільки славетні імена покупців, але і власний стиль складних годинників. Якщо у вас є годинник Patek Philippe, що дістався вам у спадщину від прапрадіда, будьте спокійні: мануфактура видасть вам сертифікат справжності на нього. Більше того, Patek Philippe може відновити історію ледве не всіх своїх екземплярів з моменту їхнього виробництва.

Саме Patek Philippe зробив найдорожчий годинник у світі - Henry Graves Supercomplication. Його створення (в єдиному екземплярі, звичайно) зайняло майже шість років - з 1928 по 1934 рік. Механізм годинника нараховує 24 функції. Тобто включає практично все, що було створено за час існування механічних годинників взагалі: годинник, будильник, "вічний" календар, що ніколи не потребує корекції, другу годинну зону, індикатор поточної фази Місяця, турбійон, спліт-хронограф (секундомір з функцією проміжного фінішу), термометр, бій (Grande Sonnerie, що відбиває годину та чверть години, і Petite Sonnerie, що відбиває щогодини), хвилинний репетир (відбивається кожна хвилина), зоряну картку з варіантами Північної та Південної півкуль і так далі. Годинник великий, кишеньковий (діаметр - 74 мм, вага - 535 грамів), золотий. Він був проданий на Sotheby's у Нью-Йорку 2 грудня 1999 року за приголомшливу суму - $11 млн. Тепер він знаходиться в Музеї годинників Patek Philippe .

Рекорд ціни на наручні годинники (які небагато дешевші кишенькових) теж належить Patek Philippe. Годинник World Time із платиновим корпусом на браслеті, зроблений у 1939 році, навесні минулого року був проданий на Antiquorum за $4 млн. Інший наручний годинник цієї мануфактури з вічним календарем 1961 року пішов на женевському Christie's за $1 млн. (листопад 2001-го).

Rolex не настільки стара компанія, як Patek Philippe, однак годинники цієї марки теж є культовими. У 2001 році в Лондоні на Christie's був проданий наручний хронограф Rolex Yacht Master за 47 тис. фунтів. Солідна ціна, якщо врахувати, що годинники в сталевому корпусі, зроблені всього лише у 1965 році і до того ж у значній кількості, нехай і номерних, екземплярів. Rolex Super Prince Brancard 1930-х років пішов восени 2002 року в Женеві за $41 тис. Приблизно стільки ж коштувал на аукціоні в Гонконгу і наручний годинник Franck Muller, із хвилинним репетиром, у корпусі з білого золота ($48 тис., жовтень 2001-го). Чоловічий наручний годинник Cartier Tank Cintree 1927 року в платиновому корпусі був куплений на Antiquorum за $119 тис.

Придбання годинників - відмінний спосіб вкладення грошей (у тому розумінні, що вкласти їх у це можна багато). Швидкої вигоди від цього заняття чекати не варто: ціни на годинники тримаються стабільно, але швидко не зростають. Але реалізувати без втрат колекційні годинники можна завжди. Цим займаються особливі відділи найбільших антикварних домів, зокрема Sotheby's і Christie's. Крім того, у Женеві діє спеціалізований аукціон Antiquorum, що займається тільки годинниками. Звіти про його продажі - відмінне керівництво до дії та чудовий довідник найдорожчих та найпрекрасніших годинників у світі.

Автор: Тетяна Маркіна

www.uk.wikipedia.org


Дата публікації: 23.08.2007
Прочитано: 4916 раз



Додатково на дану тему
Свій сайтСвій сайт
Хоббі дорослих хлопчиківХоббі дорослих хлопчиків
Твоя гра. БоулінгТвоя гра. Боулінг
ГеокешингГеокешинг
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Сьогодні у в'язниці свято - день випускника. У такий спосіб начальство намагається заманити ув'язнених після Дня відкритих дверей.

Реклама
Опитування
Чи потрібні опитування на сайті?

Так, звичайно. Це корисно
Скоріше так. Але не варто зловживати
Скорше ні. Це - зайва втрата часу
Абсолютно не потрібні.
Набридло - на усіх порталах одне й те саме!
Мені взагалі однаково



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 887
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 238 | користувачів сьогодні: 863 | переглянуто сторінок сьогодні: 12694 | всього сторінок переглянуто: 110927647




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.099 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.051 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.