У нашій ері перша згадка про боулінг датується третім століттям, місце дії – Німеччина. Захоплення почало набирати серйозні обороти, і до п'ятнадцятого століття вся Німеччина, Франція, Іспанія і Англія були захоплені цією грою. Проте до сучасного боулінгу було ще далеко. В ті часи в кожній країні були свої варіації, мінялися правила гри, вага і діаметр куль, довжина і ширина доріжок, кількість кегель. І лише в кінці дев'ятнадцятого століття з'явився на світ Американський Боулінг Конгрес, а разом з ним і сучасні стандарти і правила.
Як відомо - новачкам таланить, фортуна може опинитися на вашому боці і пробути з вами протягом всієї гри, якщо ви знаєте хоча б основні правила. Проте шанси на перемогу значно зростають у того, хто втаємничений у своєрідні секрети майстерності. Існують певні хитрощі, які дозволять зробити ваш кидок максимально точним.
Щоб збити всі кеглі одним ударом, необхідно гарненько прицілитися в проміжок між першою і другою кеглею, розташованою праворуч від неї. Для ліворуких – між першою і другою кеглею зліва від неї. Уважно дивіться саме на мітки на доріжці, а не на кеглі, в той момент, коли прицілюєтеся. Запам'ятовуйте свої вдалі мітки і кожного разу прагніть пускати кулю саме ними.
Підкручення на кулі дуже допомагає управляти кидком. Зверніть увагу, куди направлений ваш великий палець у момент зіскоку кулі з руки. Саме це положення задає напрям обертання. Знавці рекомендують уявити циферблат годинника, при цьому великий палець повинен указувати на 10-11 годину. Для ліворуких – на 1-2 годину. В цьому випадку кидок буде максимально точним і направленим точно в ціль.
Основні правила гри в боулінг
В кінці доріжки встановлено десять кеглів, які гравцеві необхідно збити кулею, бажано все відразу з першого кидка. Якщо гравець не збиває кеглі або збиває не все, то дається друга спроба.
Гра складається з десяти фреймів. На кожен фрейм припадає два кидки.
Підрахунок балів відображується на екрані. У великих клітинах можна побачити загальну кількість очок, в маленьких – кількість збитих кеглів при кожній спробі.
Стежте за тим, щоб не заступити за штрафну лінію. В цьому випадку очки не нараховуватимуться.
Якщо ви збиваєте всі 10 кеглів однією кулею – це «страйк» (відмічається «Х») і вам налічується 10 очок плюс число кеглів, збитих за наступні два кидки кулі. При цьому другу спробу в цьому фреймі ви вже не робите.
Два послідовних страйка називаються «дабл», три – «трипл».
Якщо ви збиваєте всі кеглі за дві спроби (за один фрейм) – це «спэа» (відмічається «/») і ви одержуєте 10 очок плюс число кеглів, збитих вами при наступному кидку кулі.
Чим більше страйків підряд – тим більше очок ви набираєте. «Ідеальною грою» називається та, в якій гравець вибиває 12 страйков підряд і отримує максимальні 300 очок.
Аби гра була успішною, необхідно спершу правильно підібрати кулю. Вага кулі у фунтах вказана прямо на ній. Чоловіки, як правило, вибирають кулі вагою 12-16 фунтів, жінкам підходять кулі 10-12 фунтів, дітям – 6-9 фунтів.
Чим більша вага кулі, тим легко контролювати її при кидку і тим сильніше він збиває кеглі. Новачкам рекомендується вибирати для початку легші кулі і поступово збільшувати «навантаження».
Кидок вважається за правильно здійснений у тому випадку, коли гравець послав кулю, не виходячи за штрафну лінію, і ця куля перетнула лінію фолу. Кидок кулі має бути виконаний тільки рукою. Ніякі пристосування, прикріплені до кулі з метою підсилити кидок, не допускаються.
Кеглі вважаються за правильно збиті у тому випадку, коли виконуються наступні умови:
1. Кеглі впали або злетіли з майданчика під дією кулі або іншої кеглі.
2. Кеглі впали або злетіли з майданчика під дією кеглі, що відскочила від прибираючої дошки, коли вона знаходилася на майданчику перед прибиранням збитих кеглів.
3. Кеглі впали або злетіли з майданчика під дією кеглі, що відскочила від бокової перегородки або заднього борту.
4. Кеглі, які нахилилися і сперлися на стінку відбійника або бокову перегородку.
Неправильним збиттям кеглів, при якому кидок кулі зараховується, а очки за збиті кеглі не зараховуються, вважається збиття, при якому:
1. Гравець порушує правила.
2. Шар відскакує від заднього борту.
3. Яка-небудь кегля падає при видаленні збитих кеглів або при контакті із співробітником, відповідальним за установку кеглів.
4. При контакті кеглі з механічним пристроєм установки кеглів.
5. Шар виходить за межі доріжки до досягнення кеглів.
Порушення (фол) фіксується в тому випадку, якщо гравець заступить або перейде за штрафну лінію, якщо доторкнеться до доріжки, конструкції або обладнання під час або після кидка кулі.
Якщо гравець навмисне в своїх інтересах порушує правила, то результат цього кидка анулюється, і подальші кидки в цьому фреймі для гравця не дозволені.
Секретів гри велика кількість, але найголовніше, щоб ви отримували від процесу максимальне задоволення, тоді ніякий програш не засмутить вас, а кожна перемога, нехай і не у всій грі, а ваш власний рекорд, неймовірно радуватиме вас.
http://www.menstime.ru/