Минули часи, коли холодна зброя була основним засобом самозахисту та інструментом для добування їжі. Що ж тоді змушує сучасного чоловіка захоплено розглядати стародавні мечі, гладити рукоятку середньовічної шпаги, відчувати задоволення від ваги кинджалу, що зручно лягає в руку? Мабуть, відповіді на ці запитання слід шукати в історії людства, починаючи з тих часів, коли зброя стала символом сили і мужності її власника. Сьогодні холодне озброєння – вже не необхідність, а, скоріше, предмет гордості шанувальників і колекціонерів.
Колекціонування холодної зброї – досить давнє хобі, що має своїх прихильників у всьому світі. Однак, далеко не кожен може дозволити собі зібрати і утримувати таку колекцію. Більш-менш пристойний експонат коштує кількасот доларів, а ціна деяких раритетних зразків доходить до 100 000 доларів, а то й більше.
Сучасні зброярі не поступаються в майстерності своїм попередникам і виготовляють ексклюзивні вироби з високоякісної сталі, інкрустовані дорогоцінним камінням, вартість яких іноді перевищує ціну найдавніших екземплярів. Для прикладу, швейцарські майстри нещодавно виготовили армійський ніж, вартість якого склала 70 тисяч доларів. Його рукоятка зроблена з чистої платини, а на оздоблення пішло 430 діамантів.
Бажаючі зібрати колекцію предметів, що належать до холодної зброї, повинні, в першу чергу, ознайомитись з правилами та умовами його придбання, зберігання та транспортування. Адже холодна зброя віднесена законом до предметів, на які розповсюджується дозвільна система. Для отримання дозволу на придбання холодної зброї необхідно звернутися з паспортом і письмовою заявою до органів МВС України, сплативши при цьому вартість послуг за видачу цього документу. Термін дії дозволу складає 3 місяці.
Після того, як покупка здійснена, колекціонер повинен звернутись за дозволом на зберігання колекційної холодної зброї. Для цього необхідно надати в орган внутрішніх справ за місцем проживання дублікат дозволу з відміткою магазину про реалізацію даного виду зброї та інші документи. Строк дії даного дозволу з поміткою “колекція” - 3 роки.
Якщо виникне необхідність перевезти холодну зброю (для участі у виставці, наприклад), органи внутрішніх справ дають дозвіл і на її перевезення територією України. У випадку, коли зброя має перетнути кордон держави, потрібно пройти досить складну процедуру митного оформлення з оплатою всіх передбачених Митним кодексом платежів. Безумовно, наявність такої дозвільної системи вимагає від власника колекції великих затрат часу і коштів на отримання всіх вищезазначених дозволів. З іншого боку, це дозволяє забезпечити певну безпеку колекції та можливість розшуку будь-якого експонату у випадку його зникнення.
За незаконний обіг холодної зброї передбачена кримінальна відповідальність. Зберігання, носіння, ремонт чи збут даного виду зброї без належного дозволу карається штрафом до 850 гривень і навіть позбавленням волі на термін до трьох років. Разом з тим, якщо особа, що порушила ці норми, добровільно здасть зброю органам влади, кримінальна відповідальність виключається.
http://buket.ck.ua/