Версія 1. Матеріали, з яких виготовляються дитячі іграшки часто є токсичними і досить небезпечними.

На першому місці, звичайно ж, пластик. І це тільки на перший погляд здається, що цей матеріал зовсім не шкідливий. Насправді ж, в основі пластику лежить фенол - основа для виготовлення будь-якого пластику. В концентрації, дозволеній стандартами він не шкідливий. Але чи пише виробник іграшок який вміст фенолу в тій чи іншій іграшці і якщо так, то наскільки правдивою є така цифра?
Фенол за своєю природою це кислота, яка в чистому вигляді є дуже токсичною речовиною і при попаданні на шкіру викликає сильні опіки. Якщо ж та чи інша іграшка має у своєму складі вищу за норму концентрацію фенолу, вона відразу ж починає подразнювати шкіру та рецептори малечі. Як наслідок - ніяк не пояснена лікарями бронхіальна астма, напади алергії чи навіть екзема. Лікарі кажуть, що при тривалому контакті з предметами, в яких допустима норма фенолу перевищена в п‘ять разів загрожує ураженнями внутрішніх органів.
Але фенол не єдина шкідлива речовина, яку під час експертизи виявляють у дитячих іграшках. Виявляється, існують й такі, у складі яких є формальдегід - газ, який має канцерогенний ефект (знову ж таки, якщо перевищується допустима концентрація) та солі важких металів.
Останні, на думку багатьох лікарів - найнебезпечніші, бо зустрічаються в іграшках досить часто. Сурма, миш‘як, барій, кадмій, хром, свинець, ртуть і селен, як правило, незамінні компоненти фарби, якою розмальовують іграшки. Їх вміст теж допускається, але в дуже малих кількостях. Ароматичний амін - речовина, яку зовсім нещодавно виявили не лише в іграшках, але й в дитячому одязі, виробленому в одній з китайських провінцій. Отруйна фарба за своєю суттю здатна була викликати рак уретри та сечового міхура 83% китайських ляльок та 37% інших китайських іграшок щороку виявляються шкідливим для дитячого здоров’ю Ось чому перше, що має викликати вашу підозру - це яскравий, не природний колір білочки чи самосвала, який ви збираєтеся купувати.
Версія 2. Іграшка не повинна збуджувати психіку дитини та нервувати її.

Якось на один з перших день народжень своєї хрещениці я подарувала їй кумедне рожеве зайченятко. Дитина й справді дуже зраділа яскравій іграшці, але все через декілька хвилин моя Софійка повернулася з розгубленим поглядом, запитавши: "Хрещенка, а хіба зайці бувають рожеві"? Ми, дорослі, тоді просто посміялися з дитячої спостережливості, аж ось не забарилася й друге питання про те, чи мають зайці настільки довгі вуха. В кінці-кінців, конкурсу мій подарунок не пройшов за що й був покараний та закинутий десь у куток кімнати. На моє запитання з розпачем про те, що їй не сподобався зайчик, трирічна дитина сказала так: "Ні, сподобався. Тільки він якийсь не живий"...
Цей урок запам‘ятався мені на все життя. І тепер, вже власним дітям я ніколи не купую рожевих слоненят чи жовтих жабок.
Отож, кожна дитяча іграшка має жити. І ще - вона обов‘язково має нести позитив. Психологи застерігають батьків не купувати дітям ляльок-вампірів, роботів-людожерів, привидів, павуків та скелетів. Така іграшка дуже часто спрямовує чутливу дитячу душу в русло насильства та дисгармонії. Вам же не потрібні діти з важким характером та стіною непорозуміння на додачу?
Версія 3. Іграшка повинна мати певний звуковий діапазон, який не шкодить барабанній перетинці дитини.

Якщо купуєте дитячу музичну іграшку обов‘язково звертайте увагу на етикетку. Безпечна шумова межа для іграшки - 85 децибел. Якщо музичний супровід вище цього рівня, це може викликати у дитини проблеми зі слухом. Найбільш шкідливою та загрозливою вважається дитяча зброя, де рівень звуку коливається в межах 120-140 дБ, навіть коли знаходиться від вуха на відстані витягнутої руки.
Версія 4. Іграшка має відповідати віку дитини.
Одне з золотих правил дитячого виховання та розвитку. Невчасне знайомство з тим чи іншим предметом загрожує малюку розбитим лобом, пошарпаним одягом чи дрібним предметами у стравоході.
Мабуть, у кожного педіатра є своя власна історія стосовно того, як дитині з легень витягали той чи інший іграшковий предмет. Тому перш за все батьки і ті, хто поруч з дитиною мають гарантувати їй безпечність подарованих забавлянок.

Як тільки малюк почне простягати до іграшки, що висить над ним ручки і доставати її , увага, - іграшку відразу ж слід прибрати. Ваш малюк перейшов на вищий щабель розвитку. Саме у віці 3-6 місяців нашим дітям починають подобатися тактильні відчуття і тому вони намагаються торкатися усього, що є поруч. Таким чином, аби не піддавати дитину ризику, у поле її зору варто класти лише ті іграшки, які не шкодять її здоров‘ю.
Дітям піврічного віку вже можна купувати ігрові центри - і дитині цікаво, і ви можете присвятити цей час собі.
При виборі іграшок дітям старшого віку варто пам’ятати, що вікове призначення іграшки - надзвичайно важливий компонент, а тому купувати трирічному малюку конструктор, призначений для дітей з 5 років, буде, принаймні, не раціонально.
Отож, якою б цікавою та привабливою не була іграшка, батьки мають навчитися читати етикетки. І якщо саме та інформація, яка вас цікавить на етикетці відсутня, варто серйозно задуматися, чого вартий такий ризик. Здоров‘я вам та вашим малюкам.
http://www.greenmama.ua