
Усі дельфіни спілкуються між собою та орієнтуються у просторі за допомогою біо локатора-сонара - м'якенької подушечки, що знаходиться у передній частині голови дельфіна. Саме цей сонар і випромінює особливий частотний спектр, який має відчутний вплив на людський організм. Ультразвукові вібрації на клітковому рівні проводять масаж, в результаті чого покращується проникність клітини, а тому поживним речовинам легше потрапити в неї. Крім того, іонофорез позитивно діє на весь організм: активізує імунітет, укріпляє нервову систему, стимулює діяльність органів кровообігу, дихання та травлення.
Деякі вчені вважають, що дельфін - це природній біоенерготерапевт, а тому він може впливати на людину екстрасенсорно. Виміри, що проводилися до і після сеансу доводять - під час сеансу пацієнт знаходиться в зміненому стані свідомості, ритми мозку значно сповільнюються, відбувається синхронізація електричної активності обох півкуль мозку. Саме це свідчить про зниження рівня збудженості центральної нервової системи і загальної релаксації організму. Здебільшого, такий стан характерний для медитації, аутогенної релаксації, гіпнотичного трансу або холотропного дихання. Крім того, спілкування з дельфіном збільшує людське біополе. А ще заняття з дельфінам сприяють виробленню ендорфінів, оскільки забавлянки з цією чудовою твариною викликає лише позитивні емоції. Саме ендорфіни допомагають гармонізувати нервову систему та налаштувати її на активне та позитивне світосприйняття.
Що лікують дельфіни. Взагалі-то, дельфінотерапія вважається дитячим способом лікування захворювань. Найчастіше за допомогою морських лікарів лікують:
ДЦП
Енурез
Різного виду фобії
Синдром Дауна та інші генетичні патології
Аутизм
Заїкання
Дитячі неврози
Постравматичний синдром
Затримку психічного та мовного розвитку
Протипоказання: хворі на епілепсію, гострі інфекційні захворювання, онкохворі, стандартні протипоказання для реабілітаційного лікування в умовах санаторно-курортного закладу.
А ще дельфінотерапія надзвичайно позитивно впливає на майбутніх мам. Окрім хорошого настрою та піднесеного стану, дельфіни допомагають полегшити біль при пологах.
Я люблю свою конячку, причешу їй гривку вдячно...

Сьогодні іпотерапія не вважається новим та незвіданим методом боротьби з різним типами захворювань. Однак, яка ж фізіологія і біологія допомагає людині не лише повірити у своє видужання, а й справді зробити це?
Перша і, мабуть, найважливіша причина успіху іпотерапії це те, що кінь - відмінний психотерапевт, він сприймає всі емоційні реакції людини і знає її краще, ніж вона сама. Саме їм, гривастим товаришам однаково як ви виглядаєте, скільки грошей заробляєте і чого в житті досягли. Насправді, коню зовсім не важливо пробігаєте ви спринтерські дистанції за 30 чи 50 секунд, граєте в шахи чи карти, вболіваєте за "Динамо" чи "Шахтар". Єдине, що йому не байдуже це те, як ви до нього ставитеся. І все тому, що надзвичайною рисою коней є відповідати добром на добро. Вони дають те, що іноді не можуть дати рідні, близькі, товариші - безумовну любов та прийняття до свого кола. Варто лише поспостерігати як надзвичайно ніжно та бережно кінь спілкується з дитиною з обмеженими можливостями і тоді все стає зрозуміло.
Кінь не розуміє слів, проте він відчуває ваше відношення на рівні інтонації. Ось вам сумно - і відповідно тембр голосу занижений, а через 10 хвилин спілкування ви вже "заливаєтеся дзвіночком". Коні мають надзвичайно хорошу пам'ять, вони здатні виробляти звички, а тому їх поведінку достатньо легко передбачити. Як результат, такий стан речей дає певне відчуття стабільності і саме воно - основа для зняття страхів у дітей.
Ще одна важлива риса - довіра. Якщо людина в сідлі довіряє коню, вона розраховує на те, що вона зможе впоратися зі змінами в навколишньому середовищі, з якими в даний момент їй впоратися не виходить.
Окрім того, людина, що скаче на коні постійно знаходиться як би у іншому просторовому вимірі: їй постійно доводиться шукати рівновагу. Відчуття приблизно ті ж, що й у дитини, коли вона вчиться тримати голову, сидіти, стояти, ходити. Саме кінь стає так званим поводирем у пошуках відчуття рівноваги в змінюваних умовах.
Дуже часто такі дитячі захворювання як аутизм, ДЦП тягнуть за собою психологічну ніяковість, пов'язану з характером захворювання. Саме взаємодія вершника з конем допомагає зняти цю ніяковість, рухи дитини стають адекватними і вдалими. Таким чином, дитина долає страх перед своєю неуклюжесть і як результат зменшується напруга у м'язах.
Крім того, не залежно від фізичного стану та здоров'я дитини, кінь має надзвичайний емоційний вплив на маленьку людину. Перебуваючи поряд з конем, піклуючись про нього, спілкуючись своєю, зрозумілою тільки їм двом мовою, діти отримують масу позитивних емоцій, відчуттів та переживань. З надзвичайним захопленням діти розповідають історії про своїх улюбленців друзям, близьким та знайомим, з задоволенням малюють їх.
Іпотерапія дуже корисна тим, хто втратив віру у власні сили або так і не знайшов спільної мови зі своїм "я". Саме пізнання того, що "Я зверху, а усі інші внизу" допомагають підвищити власну самооцінку та зняти депресивний фон настрою.
Адаптація у навколишньому середовищі - ще одна позитивна сторона іпотерапії. У США контакти з конем використовують для соціалізації та адаптації у суспільстві закритих, замкнутих у собі, сором'язливих та аутичних дітей.
А ще їзда верхи сприяє розвитку пам'яті, уваги, мислення. Необхідність постійної концентрації під час їзди верхи, зосередження, максимальної зібраності та самоорганізації, потреба запам'ятовувати та планувати послідовність дій активізують психічні процеси організму.
Ну і звичайно ж, зайва вага. Не дивлячись на те, що вершнику постійно доводиться сидіть, кількість витрачених калорій дорівнює тому, що можна втратити в спортзалі. Крім того, іпотерапія допомагає людям, що мали ортопедичні операції. А жінки-вершники ніколи не хворіють на безпліддя, тому що заняття верховою їздою активізує кровообіг в органах малого тазу, чим і попереджається розвиток "жіночих" патологій.
Протипоказання: гемофілія, ламкість кісток, гострий період протікання будь-якого захворювання, захворювання нирок.
Пет-терапія
Якщо для лікування дельфінами та іпотерапією потрібно мати час, кошти та "серйозні" діагнози пет-терапія може застосовуватися кожним, бо в перекладі з англійської мови слово пет означає домашні тварини.
Мабуть, про них теж написано надзвичайно багато. Однак, про все по-порядку.
Киця-Мура де була, що ти їла, що пила

По-перше, муркотіння якимсь чином підвищує імунітет. По-друге, кішка має здатність відчувати "хворі" місця людини. Саме знайшовши слабкі зони, вона спокійно лягає поруч і проводить сеанс голкотерапії - муркає, топчеться по своєму хазяїну і час від часу випускає кігтики.
Саме тому кішка здатна зняти стрес, заспокоїти мігрень, знизити артеріальний тиск та нормалізувати пульс, полегшити ревматичні болі та заспокоїти виразку шлунку.
А ще прихильники кошачої терапії стверджують, що певні породи кішок лікують свій спектр захворювань. Пухнаті коти "відповідають" за лікування остеохондрозу, невралгії та безсоння. Печінку, нирки, а також гастрит та кишкові коліки лікують гладкошерсті коти. Крім того, лікарі різняться і по статі - киці-муркиці лікують нервові захворювання, а коти усі інші.
Дай, Джим, на щастя лапу

Собача слина містить ліцозим - природній антисептик, дякуючи якому рани заживають "як на собаці".
Великі собаки володіють високою активністю серцевого альфа-ритму, завдяки чому замість використання кардіостимулятора хворі на серцеву недостатність можуть щоденно тримати руки в області собачого серця. Лікарі кажуть, ефект гарантований.
Ну і звичайно ж, психологічний аспект справи. Психологи кажуть, що в сім'ях, де є собака, конфлікти вирішуються легше. Порода собаки - не аби який аспект, якщо вам потрібен і собака-друг, і собака-лікар. Психологічно хворі люди мають надавати перевагу дружелюбним, спокійним породам - лабрадорам, золотавим ретриверам та шарпеям. Для відновлення координації рухів якнайкраще підійдуть німецька та середньоазіатська вівчарки.
Але найбільш багато профільним лікарем вважається китайська хохлата собачка, адже вона не лише знімає напади астми, нормалізує тиск та серцевий ритм, але й позбавляє від алергії, деяких захворювань шкіри і навіть сповільнює протікання онкологічних захворювань.
Результати деяких досліджень показують, що розмови з улюбленим псом співвідноситься з великим задоволенням життям, сімейним благополуччям та кращим фізичним та психологічним здоров'ям. Кажуть, подружні пари, що мають собак живуть краще, ніж ті, у кого їх немає. Не можете нічого стверджувати з цього приводу? Тоді заведіть собаку, але після того, як "заведете" дружину або чоловіка.
А як же інші?

Споглядання акваріумних рибок знімає стрес, сприяє лікуванню нейродерміту. Вода, що випаровується з акваріуму, зволожує повітря і, відповідно, робить його більш корисним для здоров'я та легким для дихання, що дуже важливо при астмі та ГРЗ.
Спілкування з гризунами допомагає подолати невпевненість у власних силах, побороти замкнутість та комплекси. Крім того, гризуни лікувально впливають на хворі суглоби.
Рептилії - парадокс - укріпляють нервову систему, спостереження за ним корисно при неврастенії, хронічній пневмонії, епілепсії.
А взагалі, не зовсім й важливо, яка тваринка живе у вас вдома. Важливо те, що ви ставитеся до неї з любов'ю і вона відповідає вам взаємністю.
http://www.greenmama.ua