Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Заходить мужик в магазин і до продавця:
- Скажіть будь ласка, а у вас є у продажу коров'яче пір'я?
Продавець з обуренням:
- Що? Коров'яче пір'я? Що за нісенітниця?
Мужик скривджено:
- А пташине молоко - не нісенітниця?

Google рекомендує
Секрети материнства

Купання новонародженого


 Купання немовляти - процедура, з одного боку, дуже проста, а з іншого - викликає у батьків масу питань. А як же інакше? Адже практично перше, що роблять мами і тати після прибуття з пологового будинку, - купають новонародженого малюка...



ЧАСТИНА ПЕРША, ТЕОРЕТИЧНА

Почнемо з ванни. Хтось віддасть перевагу перед різними вишукуваннями найзвичайнішій ванні "no name", підкладе під попу дитини пелюшку, щоб не ковзала, і буде щасливий. Мінімум до напівроку ця ванна вірно послужить, а потім "виїде" на дачу, де стане в нагоді ще не раз.

Мінус у такому "купальні" один - в ній важко мити новонародженого - малюк без підтримки "тоне" в прямому і переносному сенсі. Є моделі, де проблема розв'язується установкою знімного гамака з дрібної сітки. Він має чотири гачки і легко розтягується над дном ванни. Маленьку дитину купати так дуже зручно, а ось більшого малюка вже важче.

Є ще і анатомічна ванна. Вона ширша і дрібніша звичайної. Головне її достоїнство - внутрішня "гора", що повторює контури дитячого тіла. Це дуже зручно: малюк відчуває під спинкою опору і не боїться купання, а дорослий менше втомлюється.

Проте достоїнства "гори" дуже скоро перетворюються на недолік. Уявіть собі напіводнорічну дитину, яка бажає рухатися, плескатися, але раз у раз натикається на виступи. Ні поплавати, ні покрутитися малюк вже не може.

Виробники дитячих товарів випускають також спеціальні пеленальні столики (комоди) з ванною. Конструкція є металевою (пластиковою) рамою або дерев'яним комодом з ванною, пеленальной дошкою і поличками (скриньками) для супутнього приладдя. Для зручності переміщення є коліщатка, забезпечені фіксаторами. Злив води здійснюється через вхідний в комплект шланг. Пеленальная дошка на час купання забирається. У інший час це - звичайний пеленальний столик.

Плюси:
багатофункціональність;
можна використовувати як звичайний пеленальний стіл, коли дитина виростає з ванни.

Мінуси:
дуже маленька місткість ванни, малюк швидко її переростає;
із-за особливостей конструкції доводиться спочатку виймати дитину з ванни, закривати останню пеленальной дошкою (досить важкою) і лише після цього укладати малюка на столик. Одній людині проробляти все це з дитиною на руках украй незручно і важко;
для дерев'яного комода фонтани і бризки, які утворює навколо пустун-купальщик, не дуже корисні;
займає досить багато місця, тому якщо у вас невелика ванна кімната, то доведеться або відмовитися від цього варіанту, або купати малюка в кімнаті, на кухні.
Пеленальний матрацик (дошка) можна купити і окремо. Його кладуть на борти дитячого ліжечка, на стіл, на пральну машинку у ванні. Це зручне, довготривале пристосування, що дозволяє переодягнути малюка, зробити йому масаж або провести гігієнічні процедури.
Для безпеки малюка до часу переїзду у велику ванну можна купити спеціальне пластикове сидіння на присосках. Є ще і стільчик у ванну. Він призначений для дітей від 6 до 15 місяців.

Плюси цього спорудження очевидні: посадивши малюка і зайнявши його іграшками, легше справитися з миттям непосиди, вимити йому голову, якщо поряд немає помічника.

Мінус полягає в тому, що рідко хто з дітей може спокійно усидіти в такому стільчику.

Увага, батьки!


Не варто беззастережно розраховувати на безпеку сидіння. Ніколи не залишайте малюка у ванні одного.
Для карапуза, що підріс, альтернативним засобом безпеки можуть стати нековзні килимки на дно ванни. У продажі їх зараз "вагон і маленький візок" - поролонові і прогумовані, звичайні і на присосках. На думку мам, краще купувати ті, які на присосках: підстилки, позбавлені їх, мають неприємну властивість спливати разом з своїм "капітаном".

Може стати в нагоді і подушка (шапочка) для купання. Підтримуючи головку малюка, вона допомагає навчитися йому триматися на воді. Ну і звичайно, захищає вушка від попадання в них води.

Хай живе мило запашне і рушник пухнастий

Губки-мочалки. Для малюка краще купити натуральну губку або матерчату мочалку. Зовсім маленьке чадо можна мити просто руками.

Рушник. Вибирайте рушник махровий, але не жорстке (щоб добре вбирало, але не дряпало ніжну шкіру), бажано (але не обов'язково) з куточком-капюшоном - це зручніше, ніж постійно сповзаючий з голови край.

Для малюків, що підросли, можна придбати і махровий халатик.

Косметика. І вітчизняні, і імпортні фірми випускають безліч самої різної дитячої косметики: засоби для купання, масла, різні креми, молочко, присипки, шампуні. Батьки і родичі для улюбленого чада купують все це коробками, а потім із сумом констатують, що "дитині вже рік, а пляшка молочка для ніжної шкіри дотепер стоїть на полиці, а баночка з кремом "під памперси" ледве почата". Чому? Річ у тому, що дитячу косметику треба вибирати особливо ретельно. Якщо ви підійдете до її вибору розумно, то і тюбик методично витрачатиметься і шкіра малюка буде ніжніша за шовк.

Правила вибору дитячої косметики

Дитяча косметика апріорі повинна бути гіпоалергенна. В той же час необхідно пам'ятати, що індивідуальні алергічні реакції цілком можливі. Тому вибір косметичних засобів для немовляти - це частково лотерея, метод проб і помилок.

Підібравши досвідченим шляхом те, що підходить саме вашому малюку, не женіться за ще "дешевшим", "моднішим" або "екзотичним засобом", краще - ворог хорошого.

Стандартної пляшки (250 грам) косметичного засобу вистачить на декілька місяців, тому не запасайтеся про запас. Тим паче, що будь-який товар має термін придатності.

Іграшки. Рибки, качечки, черепашки і інша водоплавна братія - вибір величезний. Вибираючи іграшки для дитини, дивіться на якість, - щоб не було гострих деталей, погано запаяних швів. Крім усього іншого, вона повинна бути яскравою, красивою. Гумові зайчики-пташки кращі пластмасових - їх можна м'яти, стискати. Дуже люблять діти і іграшки "з сюрпризом": різні пискавки і бризкалки, липучки. Використовуйте для водних ігор і підручні засоби. Дитяча фантазія легко перетворить мильницю на бригантину, а зубну щітку у воїна.

Подумайте наперед про місце для зберігання іграшкового багатства: чи пристосувати звичайну поличку для ванни або купити спеціальний контейнер (а ще краще - сіточку на липучках - тоді іграшки не прітимуть).

ЧАСТИНА ДРУГА, ПРАКТИЧНА

Велику тривогу у мам і тат викликає сам процес купання новонародженого. Але все не так страшно, головне - дотримувати наступні правила:

підготуйте наперед все необхідне, щоб потім не кидатися по квартирі з криком: "Де його рушник?!"
у місці для купання повинно бути тепло, але не жарко і не задушливо;
комфортна температура води - біля +36-37 гр за Цельсієм. Але зустрічаються малюки, для яких і вона дуже гаряча. Тому якщо ваша дитина опирається купанню, поекспериментуйте з температурою, можливо, проблема саме в цьому;
занурюйте мадюка у воду поступово, щоб він не злякався, і при цьому ласкаво розмовляйте з ним. До речі, невипадков найчастіше перше купання проводять тати, і для багатьох це стає почесним "обов'язком". Недивно - батьки сильніші, але найголовніше - вони флегматичніші, упевненіші в собі, малюк дуже добре відчуває цей спокій і розслабляється;
щоб юний купальщик не замерзнув, час від часу поливайте відкриті ділянки тіла з душу, а якщо малюк його боїться, з долоні;
відносьте чадо з ванни при перших ознаках незадоволення - не чекайте істерики;
після купання зробіть легку зарядку, при необхідності проведіть гігієнічні процедури: підстрижіть крихітні нігтики, обробіть шкіру немовляти молочком або маслом.
Поки не зажила пупкова ранка, лікарі рекомендують робити ванни із слабким розчином марганцівки. Правда, вона сильно сушить шкіру, тому знадобиться молочко або крем. Непогано зрідка робити ванни з настоєм трав, проте не для всіх дітей вони діють заспокійливо, багато, навпаки, збуджуються і довго не можуть заснути. Тому слід проконсультуватися з вашим педіатром.

ПОГРАЄМО?

Вже двох-трьохмісячний малюк одержить масу задоволення, купаючись разом з якою-небудь яскравою іграшкою, вивчаючи її, пробуючи на зуб, намагаючись потопити. А спробуйте посадити на дитячу долоньку шапку піни - карапуз заворожений спостерігатиме за цим дивним явищем, вертіти ручку перед очима.

Напіводнорічний малюк вже уміє розважати себе сам, влаштувавши свято нептуна кожного разу, як його запускають у ванну. Самий час переселятися у водоймище більше - тут і поплавати можна, і "морські баталії" розіграти.

Узявши з собою різноколірні стаканчики, ситечка, можна досить довго розважатися, черпаючи воду і виливаючи її то через край, то через дірочки в дні, переливати її з одного стаканчика в інший... Так десятимісячний карапуз вивчить "круговорот води в природі", а півторарічний - освоїть кольори.

Ванна кімната - найвдячніше приміщення для перших занять з речами, що містять кольори. Природно, до самого купання, а не після.

"Я ТУДИ НЕ ПІДУ!"

Буває, що дитина не хоче купатися: просто погано себе відчуває. Є і прозаїчніші причини - незатишно, щось заважає одержувати задоволення від процесу купання: невідповідна температура води, повітря, незручна ванна, напівтемрява у ванній кімнаті або дуже яскраве світло. Проте не скидайте з рахунків можливі часто неявні страхи малюка: незвична обстановка, відчуття невпевненості від відсутності опори під спинкою, навіть нервозність батьків. Поекспериментуйте з часом доби - малюк, не охочий приймати ванну увечері, може прихильніше віднестися до цієї процедури з ранку, вдень. Купання на голодний шлунок або відразу після їжі також не сприяє гарному настрою.

Якщо вередує і плаче дитина вже старшого віку, яка до цього добре переносила ванну, пригадайте, можливо, минулого разу він злякався чогось, був якийсь інцидент, пов'язаний з купанням. Головне в цьому випадку - не закріпити негативний стереотип. Не намагайтеся переламати малюка. Свій страх він повинен забути. Не хоче купатися - не купайте. Гігієнічні процедури можна здійснювати на пеленальному столику, обтираючи малюка губкою, змоченою у воді. Поступово привчайте до ванни, "заговорюйте зуби", співайте пісеньки, грайте в ті іграшки, які дозволять малюку відволіктись. Адже в більшості діти дуже люблять купатися.


www.ualady.net


Дата публікації: 06.08.2007
Прочитано: 11069 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Коханий, де ти був?
- Бігав!
- Дивно, але футболка зовсім суха й не пахне...
- А я не в ній бігав, дурепо!

Реклама
Опитування
Якому весільному салону Ви віддасте перевагу?

Ассоль
"L`Amour"
Марьяж
Ксенія
Валерія
Наталі
Леррос
Мрія
Мадемуазель
Подіум
Міледі
салони м. Києва



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 771
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 161 | користувачів сьогодні: 239 | переглянуто сторінок сьогодні: 2982 | всього сторінок переглянуто: 109082332




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.051 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.