Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Чоловік уже кілька годин стоїть біля салону краси і чекає дружину. Та повільно виходить і, бажаючи викликати фурор, кокетливо запитує:
- Ну, який я маю вигляд?
Той подивився і каже:
- Ну... Ти хоча б спробувала...

Google рекомендує
Секрети материнства

У що пограти з дитиною?


 Для кожного вікового періоду ведучим є певний вид діяльності: гра, навчання або праця. Для дошкільників провідним видом діяльності є гра, а для школярів – навчання. Проте і для маленьких дітей, і для дітей старшого віку види діяльності можна об'єднувати в таке корисне заняття, як розвиваюча гра.



Ви хочете пограти з Вашою дитиною? Ви хочете, щоб гра розвивала і навчала Ваше чадо і при цьому була цікава йому? Звичні шашки і пазли, що вже неабияк набридли, не приносять колишнього задоволення Вам і Вашій дитині? Якщо це так, то чом би Вам не спробувати зробити настільні ігри для Вашої дитини самим? Гра, зроблена татом, мамою, старшим братом або сестрою, обов'язково захопить дитину, викличе у неї інтерес. Отже, настільні ігри, які Ви легко можете виготовити самі:

1. Парочки. Для дітей від 3 років. Це популярна гра, що розвиває пам'ять і увагу. З щільного білого картону вирізуємо 11-23 карток розміром 3×3 см. На лицьовій стороні карток робимо малюнки (олівцем або фломастером) – однакові для кожної пари карток. Наприклад, на двох картках однакові ромашки, на інших двох – м'ячики, на третій парі – сонечко і т.п. На одній, непарній, картці малюємо, наприклад, Чебурашку (що завгодно, лише б у цієї картки не було пари). Придумувати картинки і малювати їх краще разом з дитиною, тоді гра буде йому особливо цікава.

Умови гри: грати може від 2 до декількох чоловік (чим більше гравців, тим більше повинно бути карток). Картки (їх повинна бути непарна кількість, адже одна картинка у нас непарна; ця картка буде отаким джокером в грі) розкладаємо на столі картинками вниз, заздалегідь перемішавши їх. Розкладати можна в один ряд, в декілька рядів, у формі піраміди або безладно. Гравці по черзі перевертають будь-які дві картки, дивляться, що на них зображено і показують іншим. Якщо малюнки виявилися непарними, гравець кладе їх на місце картинкою вниз. При цьому всі гравці прагнуть запам'ятати зображення на картках і їх місцеположення.

Мета гри: запам'ятати, де знаходяться парочки, і відкрити їх. Якщо гравець, відкривши дві картки, знаходить пару, то він забирає її собі. Якщо гравець на одній з відкритих карток виявляє джокера, то він кладе картки на місце і дістає можливість відкрити ще одну пару (тобто зробити додатковий хід). Гра продовжується до тих пір, поки не будуть розібрані всі парочки. Далі гравці підраховують, хто скільки парочок зміг зібрати. Виграє той, у кого опинилася більша кількість парочок.

2. Гра на розвиток пам’яті. У цю гру можна грати дітям приблизно з п'яти років. Цікава і корисна ця гра як для школярів, так і для дошкільнят. Грати може 2-3 людини. Для гри удвох потрібно виготовити не менше 30 карток. Їх можна вирізувати з альбомного листа. Розмір карток – 7×10 см. На кожній картці малюємо по картинці: літак, лійку, засвічену свічку, корову, човен у воді, вікно, обідній стіл, диван, автобус, ключ від дверного замку, дерево, ліжко, настільну лампу, хліб, суницю, поле, електричний стовп, стакан, кошеняти, зошити, лопату з граблями, картину на стіні, квітку, гриб, ножиці, щітку, великий будинок, легковий автомобіль, трубу на даху з димом, що виходить з неї, цукерки.

Картки з картинками можна виготовити і іншим способом: вирізувати різні картинки з журналів, стараючись, щоб їх розмір був приблизно однаковий. Зображення на картках не обов'язково повинні точно відповідати приведеним вище, проте повинні бути близькими до них: замість кошеняти може бути доросла кішка, цуценя, собака або тигр; замість корови можна узяти зображення кози; замість зображення ключа від замку підійде зображення самих дверей і т.п.

Потім виготовимо картки із словами (20 штук). Їх розмір приблизно 2×5 см, краще використовувати картон. На цих картках пишемо слова: дощ, збори, пожежа, день, бійка, театр, небо, помилка, сила, зустріч, відповідь, горе, свято, сусід, праця, розум, любов, подорож, гра, дитина.

Коли матеріал для гри буде готовий, можна починати грати. Правила гри: картки з картинками розкладаємо на столі зображеннями вгору. Картки із словами перемішуємо і кладемо стопкою лицьовою стороною вниз. Гравці по черзі беруть із стопки верхню картку із словом, перевертають її і прочитують слово (якщо дитина не вміє читати, слово називає дорослий). Потім з карток з картинками гравець вибирає ту, яка, на його думку, допоможе йому запам'ятати це слово (тобто гравець повинен підключити фантазію, провести асоціацію між словом і якою-небудь картинкою). Після цього вибрані картки відкладаються убік – знизу картка із словом, а на ній зверху – картка з картинкою.

Гра продовжується до тих пір, поки не будуть розібрані всі картки із словами. Потім починається перевірка результатів запам'ятовування: перший гравець перевертає одну з своїх карток з картинкою і, дивлячись на неї, намагається пригадати слово, у зв'язку з яким була вибрана ця картинка. Назвавши слово, гравець перевертає картку із словом. Якщо слово було названо вірно, гравець одержує один бал. Те ж саме проробляє другий гравець з своїми картками. Таким чином перевіряються всі картки. Потім підраховуються набрані бали. Виграв той, хто зміг запам'ятати більшу кількість слів і, відповідно, набрав більше балів.

Грати можна і утрьох, але тоді карток з картинками повинно бути 45, а карток із словами – 30. Придумуючи слова для запам'ятовування, прагніть використовувати абстрактні, відвернуті поняття, а картинки повинні зображати речі конкретні, буденні. Ця гра розвине культурну (асоціативну) пам'ять Вашої дитини.

У статті приведено лише незначну кількість ігор, які Ви можете виготовити самі. Грайте з Вашими дітьми, фантазуйте, придумуйте нові і нові цікаві ігри. Гра розвине і виховає Вашу дитину, вона зближуватиме вас і принесе багато радості Вам і Вашим дітям. Бажаємо вам більше життєвих радощів!


www.ualady.net



Дата публікації: 01.08.2007
Прочитано: 4258 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Сьогодні суп із черепахи їв.
— Ну і як? — Ну, не знаю... Із тарілки зручніше.

Реклама
Опитування
Чи говорите ви українською? Якщо так, то де її вживаєте?

В усіх сферах свого життя
Лише з родиною
Лише на роботі (в учбовому закладі)
Тільки в україномовному середовищі
Знаю мову і хотів би говорити нею, але соромлюся
Я її не знаю, але хотів би вивчити
Не говорю, не знаю і знати не хочу



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2861
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 34 | користувачів сьогодні: 685 | переглянуто сторінок сьогодні: 7842 | всього сторінок переглянуто: 110371689




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.038 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.018 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.