Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Як гадаєш, хто розумніший: чоловіки чи жінки?
- Звичайно, що жінки. Хіба ти бачила жінку, яка вийшла б заміж тільки тому, що в нареченого гарні ноги?

Google рекомендує
Секрети материнства

Ліки і вагітність


 Ліки, прийняті вагітною жінкою, – наскільки це безпечно для плоду? Не одна подружня пара цікавилася відповіддю на таке запитання. І тут дійсно є над чим замислитися – адже прийом майбутньою мамою будь–якої хімічно активної речовини є свого роду експериментом, наслідки якого можуть бути різними – і неприємними в тому числі. Зрозуміло, це зовсім не означає, що лікувати хвороби під час вагітності не треба. Просто до лікування в цей найважливіший період життя варто ставитися відповідально і обережно.



Проблема взаємовідносин ліків і плоду, що останнім часом стала дуже актуальною, відрізняється особливою гостротою: статистика показує, що понад 92% жінок вживають якісь медикаменти в різні терміни вагітності. І причин для цього більш ніж достатньо. Не секрет, що нинішнє покоління жінок, що перебувають в дітородному віці, відрізняється вельми невисокими показниками здоров’я (велика кількість хронічних хвороб, висока схильність до інфекцій і т.д.) – звідси і часті лікарські втручання в такий, загалом, природний процес, яким є вагітність. Проте, ліки далеко не завжди призначаються лікарем – неухильно зростаюча комерційна доступність медикаментів прямо заохочує самолікування. Перспективи цього явища аж ніяк не радісні. Чому? Давайте спробуємо розібратися разом.

Розвиток у лоні матері – один з найбільш важливих періодів життя людини. Судіть самі – за 9 місяців вагітності з яйцеклітини і сперматозоїда утвориться найскладніший живий організм, що складається з трильйонів (!) клітин. Останні організовані в тканини, органи і системи, взаємодіючі між собою. Темпи росту і безперервного ускладнення біології зародка справді астрономічні! І природно, що все це відбувається не хаотично, а в суворому порядку. Гарантів такого порядку два. Перший – повноцінна генетична програма, отримана зародком від батьків. Другий – стан організму матері, адже саме він забезпечує все необхідне для реалізації генетичної програми і, крім того, захищає плід від агресивних впливів навколишнього середовища. Значна неспроможність одного з двох вказаних гарантів (або обох відразу) призводить до порушень в розвитку плоду – аж до загибелі.

Яку ж роль в цих трагічних ситуаціях можуть грати медикаменти? На жаль, важливу. Історія медицини свідчить: лікарські препарати можуть виявляти себе як найшкідливіший екологічний чинник щодо плоду.

Прикладів тому більш ніж досить – сумно відома „талідомідовая трагедія” в Європі, що відбулася в 50–і – 60–і роки. Внаслідок прийому вагітними жінками недостатньо вивченого препарату народилися сотні малюків з серйозними вадами розвитку. Відомий американський письменник Артур Хейлі навіть описав це в романі “Остаточний діагноз”.

На жаль, сумний список медикаментозних тератогенів (тобто речовин, здатних призводити до вад розвитку плоду) вищезазначеним препаратом не вичерпується – сьогодні лікарям добре відомі гідантоїновий, варфариновий, аміноптериновий і безліч інших лікарських синдромів. За кожним з цих термінів стоїть специфічне ураження плоду (частіше за все – важка потворність), причина яких – прийом вагітною жінкою відповідних лікарських препаратів.

Потрапляючі в організм дорослої людини ліки зазнають хімічних перетворень – утворюють численні сполуки, кожна з яких може втручатися в різні етапи обміну речовин. Це змінює (в період дії препарату) біохімічний стан організму. При цьому деякі клітини, органи і тканини виявляються в невигідному положенні і навіть можуть загинути. Цим пояснюються побічні ефекти, властиві більшості ліків і описані в інструкціях по їх застосуванню.

На відміну від цілком сформованого організму дорослої людини, організм плоду, що розвивається не завжди може подолати відхилення в своєму біохімічному статусі, які викликають ліки, прийняті його матір’ю. Внаслідок медикаментозного впливу можливе пошкодження генів, хромосом і клітин плоду. Наслідком цього може стати зниження темпів росту і зміна запрограмованих біологічних змін тканин і органів майбутньої людини. А це в кінцевому результаті може призвести до виникнення різних вад розвитку плоду – від інвалідності до смерті.

Дія ліків на плід залежить від терміну вагітності, дози і тривалості вживання препарату матір’ю, форми застосування, стану організму вагітної жінки, спадкових особливостей, чутливості до препарату... Ну і від властивостей самого препарату, звичайно. Зараз існують тисячі різних ліків, вплив яких на плід в повній мірі не вивчений, оскільки подібні дослідження надзвичайно складні, дорогі, а часто просто неможливі.

Всі можливі ситуації, які можуть виникати під час вагітності, врахувати, звичайно, неможливо. Необхідні рекомендації у разі найрізноманітніших ситуацій можна отримати у лікаря–генетика за місцем проживання, звернутися в медико–генетичну консультацію, центр або кабінет.


zdorovja.org.ua


Дата публікації: 16.07.2007
Прочитано: 3622 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Вона була такою турботливою дружиною і так оберігала свого чоловіка, що завжди використовувала інших.

Реклама
Опитування
Якому весільному салону Ви віддасте перевагу?

Ассоль
"L`Amour"
Марьяж
Ксенія
Валерія
Наталі
Леррос
Мрія
Мадемуазель
Подіум
Міледі
салони м. Києва



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 771
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 32 | користувачів сьогодні: 183 | переглянуто сторінок сьогодні: 1855 | всього сторінок переглянуто: 110469318




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.038 сек. і 18 запитів до бази даних за 0.018 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.