Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Купили дві блондинки собі хом'ячків, прийшли додому, та й почали вирішувати як їх відрізняти будуть.
Одна відірвала своєму хом'ячку лапку та й каже:
"От тепер я не переплутаю, цей є мій", і пішли спати.
Поки вони спали, хом'ячок без лапки, також відгриз іншому хом'ячку лапку.
Вранці блондинки в шоці, не розуміють, що сталось!
Тут одна блондинка знов відірвала хом'ячку другу лапку і пішли вони гуляти,
цей хом'ячок знов відгриз іншому хом'ячку лапку. Вернулись блондинки з прогулянки і знов шоковані, не можуть відрізнити... Сіли і задумались, що робити...
Тут одна підривається і каже: "А, може, нехай мій хом'ячок буде той, що білий, а твій - той, що чорний"!

Google рекомендує
Секрети материнства

Кесарів розтин


 Кесарів розтин - це хірургічна операція, при якій плід і послід витягають через розріз черевної стінки і матки. У різних пологових будинках частота кесарева розтину коливається від 12 до 27% від усіх пологів.



Показань до кесаревого розтину дуже багато. Вони можуть бути зв'язані з вихідним здоров'ям матері, із проблемами під час вагітності і пологів, зі станом плоду.

Операційна.

Показання до кесаревого розтину під час вагітності:
передлежання плаценти, передчасна відшарування нормально розташованої плаценти, неспроможність рубця на матці після кесарева розтину чи інших операцій, вузький таз, пухлини і деформації кісток таза, пороки розвитку матки і піхви, великий плід (маса більш 4 кг), виражений сімфізіт (розбіжність лобкових кісток, що супроводжуються болем при ходьбі), міома матки, важкі форми гестозу, важкі захворювання серцево-судинної системи, нервової системи, міопія (короткозорість) високого ступеня, розриви промежини з ушкодженням слизової прямої кишки чи сфінктера у попередніх родах, виражене розширення вен в області піхви, поперечне положення плоду, хронічна гіпоксія плоду, гіпотрофія плоду, рак будь-якої локалізації, загострення генітального герпесу й ін.

Показання до операції кесаревого розтину в родах:

клінічно вузький таз (невідповідність між головкою плоду і тазом матері), якщо передчасне відійшли навколоплідні води з відсутністю ефекту від родостимуляції, слабкість або дискоординація родової діяльності, що не піддаються терапії, гостра гіпоксія ("кисневе голодування") плоду, відшарування нормально чи низько розташованої плаценти, випадання петель пуповини, неправильні уставляння головки плоду та ін.

Іноді кесарів розтин виконується по кільком показанням, кожне з котрих окремо не служить показанням до кесаревого розтину, але разом вони створюють реальну погрозу для життя матері чи плоду.

Кесарів розтин може бути плановим і екстреним. Плановим кесарів розтин вважається, коли показання до нього встановлені під час вагітності. Остаточне рішення про необхідність кесарева розтину і термінах його виконання приймають лікарі в пологовому будинку.

Найчастіше лікарі з жіночої консультації направляють у пологовий будинок за 1 -2 тижня до передбачуваної операції. У стаціонарі проводиться додаткове обстеження жінки. При необхідності - медикаментозна корекція виявлених відхилень у стані здоров'я.

Як визначається дата операції?


Оцінюється стан жінки і плоду і, по можливості, вибирається день, максимально наближений до терміну пологів. Свою згоду на проведення операції і знеболювання жінка викладає в письмовому виді.

Напередодні необхідно прийняти гігієнічний душ. Важливо добре поспати. Вечеря напередодні повинна бути легкою. А в день операції з ранку не можна ні пити, ні приймати їжу. За 2 години до операції проводиться очисна клізма. Безпосередньо перед початком операції в сечовий міхур вводиться катетер, котрий видаляють тільки через кілька годин після операції.

Які методи знеболювання при кесаревому розтину?


Найбільш сучасним і безпечним методом знеболювання як для матері, так і для плоду є регіональна (епідуральна) анестезія. При цьому знеболюється тільки місце операції і нижня частина тулуба. Пацієнтка знаходиться у свідомості і може чути і бачити свою дитину відразу після народження, прикласти його до грудей. Також використовується загальна анестезія.

Як виконують кесарів розтин?


Після знеболювання робиться розріз черевної стінки. У переважній більшості випадків це поперечний розріз над лоном, украй рідко - поздовжній розріз від лона до пупка. Потім розсовуються м'язи, робиться розріз на матці (частіше - поперечний, рідше - подовжній), розкривається плодовий міхур. Лікар уводить руку в порожнину матки і витягає дитину. Перетинається пуповина, дитина передають акушерці. Потім рукою видаляють послід, а розріз на матці зашивають спеціальною ниткою, що розсмоктується через 3-4 місяця. Також відновлюється і черевна стінка. На шкіру накладають шви, а поверх - стерильну пов'язку. У залежності від методики і складності операції тривалість її складає в середньому 20-40 хвилин.

Першу доба після кесаревого розтину пацієнтка звичайно знаходиться в післяопераційній палаті, де проводиться цілодобове спостереження за її станом: загальним самопочуттям, артеріальним тиском, пульсом, частотою подиху, величиною і тонусом матки, кількістю виділень, функцією сечового міхура. По закінченню операції на нижній відділ живота кладеться міхур з льодом на 1,5-2 години, що сприяє скороченню матки і зменшенню крововтрати.

Які препарати звичайно вводять у післяопераційному періоді?


В обов'язковому порядку призначається знеболювання. Звичайне знеболювання потрібно в перші 2-3 доби, надалі від нього поступово відмовляються. Крім того, призначаються препарати, що сприяють скороченню матки, і препарати, що нормалізують функцію шлунково-кишкового тракту. Також внутрівенно уводиться фізіологічний розчин для заповнення втрати рідини. Для профілактики інфекційних ускладнень проводять курс антибактеріальної терапії.

Коли можна вставати?


Перший раз можна підійматися через 6 годин після операції. Спочатку потрібно посидіти, а потім небагато постояти. Більш активний руховий режим починається після перекладу з палати інтенсивної терапії. Краще заздалегідь подбати про придбання спеціального післяопераційного бандажа, що значно полегшить пересування в перші кілька днів після кесаревого розтину. Уже з першого дня можна починати виконувати мінімальні фізичні вправи, що сприяють більш сприятливому перебігу післяопераційного періоду.

Переведення у післяпологове відділення можливо через 12-24 години після операції. Дитина в цей час знаходиться в дитячому відділенні. У післяпологовому відділенні жінка сама зможе почати доглядати за дитиною, годувати його грудьми і сповивати.

Дієта


У першу добу після операції дозволяється пити мінеральну воду без газу, можна додати в неї сік лимона. На другу добу можна їсти каші, нежирний бульйон, отварное м'ясо, солодкий чай. З третьої доби можливо повноцінне харчування - з раціону виключаються тільки продукти, що не рекомендуються при годівлі грудьми. Звичайно для нормалізації функції кишечнику приблизно через добу після операції призначається очисна клізма.

Коли можна виписуватися додому, вирішує лікуючий лікар. Звичайно на 5 день після операції виробляється ультразвукове дослідження матки, а на 6 день знімаються шви. При благополучної течії післяопераційного періоду виписка можлива на 6-7 добу після кесаревого розтину.

Якийсь час після операції буде зберігатися слабість, підвищена стомлюваність, болючі відчуття в області шва.

Який режим потрібно дотримувати дома?


Харчування звичайне - з урахуванням годівлі грудьми. При "водяних процедурах" прийдеться деякий час обмежитися душем. Повноцінні фізичні навантаження - спустя два місяця після операції. Відновити полові контакти можна через 6 тижнів після операції. Попередньо відвідайте лікаря, він зможе оцінити, наскільки благополучно протікає післяопераційний період. Обов'язково подумайте про контрацепцію. Підібрати найбільш придатний для вас спосіб можна, порадивши з лікарем. Наступну вагітність краще планувати через 2 роки. За цей час ваш організм устигне цілком відновитися після попередньої вагітності і перенесеної операції.

Ви повинні знати, що якщо під час наступної вагітності у Вас не буде показань до кесаревого розтину, то Ви маєте всі шанси родити самостійно, не прибігаючи до хірургічного втручання.


www.womenhealth.dsmu.edu.ua


Дата публікації: 09.07.2007
Прочитано: 4668 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Якщо ви хочете захистити себе від бактерій…
Проведіть під ободком унітаза – високовольтний кабель…

Реклама
Опитування
Ви купували колись щось в інтернет-магазині?

так, і ще буду купувати
так, але мабуть більше не купуватиму
ні, але хотілось би спробувати
ні, і не хочу
а що таке інтернет-магазин?



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 354
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 53 | користувачів сьогодні: 854 | переглянуто сторінок сьогодні: 8668 | всього сторінок переглянуто: 110081995




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.026 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.013 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.